Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory





Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl



Realizacja projektu Erasmus+, Ecological Footprint 2020

W dniach 15.12.2017 - 20.12.2017 grupa młodzieży z klas 2 i 3 gimnazjum pod opieką nauczycielek: Sandry Jażdżewskiej oraz Marioli Szreder wyjechała do Niemiec w celu realizacji projektu Ecological Footprint 2020 w ramach programu Erasmus +, który tworzymy we współpracy ze szkołami z Burgas, Bułgaria oraz Gifhorn, Niemcy. Projekt ma na celu uświadomić i poszerzyć wiedzę z zakresu ekologii. Praca nad projektem uczy nas między innymi, jaki wpływ mają nasze przyzwyczajenia oraz działania na ziemię oraz staramy się znaleźć rozwiązania w celu poprawy jakości nas otaczającego środowiska. Na spotkaniu w Gifhorn uczniowie tworzyli w grupach logo projektu, które później należało zaprezentować oraz zapoznawali się z problemami środowiskowymi Niemców oraz Bułgarów. Uczniowie chętnie angażowali się w prace projektowe rozwijając przy tym komunikację w językach obcych oraz umiejętność pracy w grupach. Podczas wyjazdu mieliśmy szansę zwiedzić fabrykę Volkswagena w Wolfsburgu oraz stolicę Niemiec - Berlin.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: Klaudia Lietzau, Dominika Plewińska, Brygida Bojka, Maciej Charzyński, Kacper Kaczmarski oraz Michał Żygo.

Tekst: Sandra Jażdżewska
Zdjęcia: Mariola Szreder

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Gimnazjaliści w Muzeum II Wojny Światowej

We wtorek, 28 listopada, uczniowie z klas: 3a i 3b wraz z nauczycielami: Tomaszem Grodzickim i Oskarem Skomskim wybrali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nawet osoby początkowo sceptycznie nastawione zaskoczone były wyjątkowością tego miejsca. Znacznie poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat tego okresu, co z pewnością przyda nam się na lekcjach historii. Czas spędzony w muzeum minął nam szybko, aczkolwiek był bardzo dobrze wykorzystany.

Tekst: Aleksandra Czech
Zdjęcia: Oskar Skomski

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Wycieczka klas V do Oceanarium

W środę, 15 listopada, uczniowie z klas piątych wybrali się na wycieczkę do gdyńskiego Oceanarium. Tam piątoklasiści mieli okazję wziąć udział w warsztatach zatytułowanych "Poznajemy rekiny". Były one poprzedzone filmem poświęconym rekinom. Następnie pod mikroskopem uczniowie oglądali fragmenty zębów i skóry rekina, które musieli później narysować. Warsztaty zakończyły się oglądaniem rekinów.
Wycieczka zakończyła się spacerem po Skwerze Kościuszki.

Tekst: Anna Mielewczyk-Haustein
Zdjęcia: Anna Mielewczyk-Haustein, Katarzyna Mijas

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Zajęcia w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego

W poniedziałek, 13 listopada, uczniowie z klas 2 i 3 gimnazjum wraz z nauczycielem geografii, Oskarem Skomskim wybrali się na wykład prof. dra hab. Tadeusza Palmowskiego w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Prelekcja dotyczyła podróży Profesora Palmowskiego do Wenezueli. Boliwariańska Republika Wenezueli posiada 44 parki narodowe, które zajmują 17% powierzchni całego państwa, lecz my mieliśmy przyjemność dowiedzieć się ciekawostek o szóstym pod względem wielkości (33 110 km²) parku narodowym na świecie - Canaima. Zobaczyliśmy całą trasę wyprawy od lądowania w Manaus przez postój w miejscowości Santa Elena de Uairén, aż do celu podróży, czyli Canaimy. Rezerwat posiada 115 gór stołowych z licznymi wodospadami. Największe wrażenie wywierał najwyższy wodospad świata - Santo Angelo - mierzący 979 m, spływający z Auyán Tepui zwanego "domem diabła". Oprócz przepięknych zdjęć roślinności i zwierząt zamieszkujących tamtejsze tereny zapoznaliśmy się z problemami tamtejszych mieszkańców, a także ich licznymi rozwiązaniami, jak na przykład wykorzystanie rzek przy elektrowniach wodnych. Uzupełnieniem całej tej prelekcji była dokumentacja innych wodospadów m.in. Salto: Ukaima, Vadima, El Hacha. I tak niepostrzeżenie minęły nam dwie godziny, które każdemu na długo zapadną w pamięci. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta na wykładzie u Profesora Palmowskiego i niecierpliwie oczekujemy następnych spotkań.

Tekst: Aleksandra Czech
Zdjęcia: Oskar Skomski

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Integracyjny wyjazd gimnazjalistów do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Fun Arena w Gdańsku

9 listopada 2017 roku gimnazjaliści z klas: IIb, IIIa i IIIc wraz z wychowawcami udali się do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Fun Arena w Gdańsku. Celem wspólnego wyjazdu była integracja zespołów klasowych połączona z dobrą zabawą, aktywnością fizyczną, czynnym wypoczynkiem i treningiem rozwojowym.
Uczniowie skorzystali z najbardziej popularnych atrakcji w tymże parku rozrywki. Był to parkour z parkiem trampolin. Tam uczestnicy nauczyli się podstawowych ewolucji akrobatycznych, skoków i salt na airtracku. Kolejną atrakcją był paintball elektroniczny, czyli laserowa bitwa uczestników wyposażonych w karabin i kamizelkę z sensorami zliczającymi trafienia. Największych wrażeń i emocji dostarczyła jednak gra Escape Rooms, której uczestnicy zamknięci na 60 minut w tematycznie przygotowanych pokojach, musieli rozwiązać zagadki umysłowe bądź zręcznościowe, aby się z nich wydostać.
Wyjazd do Fun Arena był bardzo udany. Dostarczył uczniom oraz wychowawcom wielu niezapomnianych wrażeń i radości ze wspólnie spędzonego czasu na wspaniałej zabawie.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Terlecka

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Klasy zerowe na spektaklu "Plastusiowy pamiętnik"

Dnia 8 listopada dzieci klas zerowych miały okazję poznać fascynujące przygody Plastusia z przedstawienia pt. "Plastusiowy pamiętnik" na motywach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. "Plastusiowy pamiętnik" to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię. Dzieci z uwagą śledziły przygody mieszkańców piórnika Tosi: Plastusia, gumki, myszki, kałamarza, ołówka i stalówek. Jednocześnie przeniosły się w kolorowy świat pełen zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe, uczestniczyły w niesamowitych perypetiach, przeplatanych rytmicznymi piosenkami. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy i wspaniała gra aktorów. Radość i zachwyt gościły na twarzach dzieci.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Wizyta na Uniwersytecie Gdańskim

W czwartek, 26 października, uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami: Teresą Liegman i Oskarem Skomskim udali się na wykład prof. dra hab. Tadeusza Palmowskiego na Uniwersytecie Gdańskim. Tematem wykładu była ostatnia podróż Profesora do Mauretanii. Z niezwykle ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się o położeniu Islamskiej Republiki Mauretańskiej w Afryce, krajobrazie charakterystycznym dla tych terenów, który był przedstawiony m.in. na zdjęciach z Parku Narodowego Banc d’Arguin. Spora część prezentacji poświęcona była tamtejszej ludności, ich codzienności i pracy. Mogliśmy zobaczyć, jak ciężko żyje się w krajach Trzeciego Świata i jak istotne jest rybołówstwo, które stanowi tam podstawę gospodarki. Nie obyło się bez pokazania nam ważnych dla Mauretańczyków zabytków kulturalnych, takich jak meczet w Szinkicie oraz pozostałych miast wpisanych na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Mieliśmy też przyjemność, dowiedzieć się, jak powstało tzw. Oko Afryki, czyli Kalb ar-Richat, które zjawiskowo prezentowało się na zdjęciach. Po wspaniałej prelekcji przyszedł czas na zadawanie pytań, których nam zdecydowanie nie brakowało. Na każde Pan Profesor szczegółowo odpowiadał i rozwiewał nasze wątpliwości.
Czas spędzony na wykładzie był fantastyczny, a budynek Uniwersytetu opuszczaliśmy ze smutkiem, ale także z nadzieją na szybki powrót na kolejne wykłady.

Tekst: Aleksandra Czech 3b
Zdjęcia: Oskar Skomski

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Wycieczka integracyjna klas czwartych

17 października uczniowie klas czwartych udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Dąbrówki koło Luzina. Wyjazd zorganizowany był po to, by wszyscy mogli lepiej się poznać i miło spędzić czas.
Czwartoklasiści z przewodnikiem zwiedzili dwa muzea: Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" oraz Muzeum Saperskie "Explosive". Uczniowie zapoznali się z historycznymi pojazdami wojskowymi, z umundurowaniem, z bogatą ekspozycją sprzętu saperskiego, różnego typu amunicją, bombami i minami oraz z tajnikami pracy sapera. Uczestniczyli w ćwiczeniach saperskich, czyli w rzucaniu granatem i wykrywaniu min na polu minowym. Najlepszym punktem programu była przejażdżka pojazdem gąsiennicowym BAT-M. Każda klasa wraz opiekunami miała okazję na ekscytującą jazdę po specjalnie przygotowanym terenie w lesie. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbasą, pod wiatą grillową.
Wizyta w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf zapewniła wszystkim uczestnikom pożyteczną i ekscytującą rozrywkę i niezapomniane przeżycia.

Tekst: Anna Lewińska
Zdjęcia: Anna Lewińska, Barbara Borkowska, Magdalena Homa, Katarzyna Paradowska, Teresa Dopke


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Uczniowie z klas zerowych na przedstawieniu "Czarodziejski ołówek"

Dnia 16 października dzieci z klas zerowych obejrzały w Centrum Gdynia Waterfront przedstawienie teatralne pt. "Czarodziejski ołówek". Spektakl zaprosił dzieci na niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować. Od chwili, kiedy pomaga staruszkowi i dostaje od niego czarodziejski ołówek, życie chłopca zmienia się. Wszystko, co narysuje, natychmiast się materializuje. Na przykładzie czarodziejskiej mocy ołówka, bajka ukazuje młodym widzom swoiste podejście do tzw. magii i niezwykłej mocy, dzięki którym stajemy się pewni siebie i możemy "więcej". W dzisiejszych czasach superbohaterów, których niezwykłe moce np. Supermana czy Harry'ego Pottera są obiektem marzeń, autorzy podejmują próbę uświadomienia, że prawdziwa moc tkwi w nas samych. Marzymy o czarodziejskim ołówku, zapominając o swoich indywidualnych zaletach i przymiotach. Ołówek pomógł chłopcu odkryć, że jest odważny, ma wielkie serce i to właśnie w nim kryje się prawdziwa moc.
Dzieci zaczarowała nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia, wspaniali bohaterowie jak: pies arktyczny, małpa, roboty z innej planety, ptaki, pająk i ich sugestywne kostiumy, które stanowiły dopełnienie niezwykle interesującej gry aktorskiej Michasia, jego przyjaciółki Oli, starca i sprytnego Zacharego oraz wspaniałe efekty specjalne.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Wycieczka uczniów na Wyspę Sobieszewską

W sobotę, 14 października, nauczyciele: Oskar Skomski i Joanna Bielińska wraz ze swoimi uczniami udali się na wycieczkę na Wyspę Sobieszewską w ramach zajęć dodatkowych.
Celem wyjazdu było zwiedzenie rezerwatu "Mewia Łacha" położonego w malowniczej delcie Wisły. Od pana Michała, który był naszym przewodnikiem, dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją na terenie rezerwatu, jak powstał przekop Wisły oraz w jaki sposób wydobywa się bursztyn. Droga nie była łatwa i choć wynosiła aż 6,7 km, to widok, jaki mogliśmy potem podziwiać, był wart naszej wędrówki. Idąc brzegiem morza, każdy uważnie wypatrywał bursztynów i ładnych okazów muszelek, które stanowiły wyjątkową pamiątkę.
Z pewnością było to niesamowite spotkanie z naturą, które każdy uczestnik na długo zapamięta.

Tekst: Aleksandra Czech 3b
Zdjęcia: Oskar Skomski, Michał Smolarek

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Warsztaty terenowe w Eko Dolinie

6 października grupa uczęszczająca na zajęcia rozwijające z geografii realizowane w ramach projektu "Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość" brała udział w warsztatach terenowych w firmie Eko Dolina. Zajęcia składały się z 2 części: wykładu i zwiedzania. Po ogólnych informacjach m.in. na temat rodzajów przywożonych odpadów, działania sortowni oraz składowania odpadów uczniowie dowiedzieli się co dalej dzieje się z odzyskanymi surowcami. Mieli również szansę zobaczyć w jaki sposób segreguje się odpady. Zwiedzanie zaczęliśmy od sortowni. Tam prześledziliśmy drogę, jaką pokonują śmieci przyjeżdżające do sortowni. Widzieliśmy również kompostownię, miejsce na odpady wielkogabarytowe, stacje przerobu gruzu, kwatery składowe i podczyszczalnię odcieków. Przy kwaterze składowania odpadów spotkaliśmy pana sokolnika, który pokazał nam swoją hodowlę jastrzębi i sokołów. Po wszystkim wróciliśmy do sali konferencyjnej na drobny poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie z klas 5 na X Pomorskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

W środę, 4 października, uczniowie z klas piątych wraz z nauczycielkami i bibliotekarkami, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie na spotkanie autorskie z panią Katarzyną Ryrych. Była to już X edycja Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Akcja ta odbywa się pod hasłem "Z książką na walizkach".
Pisarka opowiadała o swoich książkach, procesie ich tworzenia oraz przedstawiała fragmenty takich książek jak "Król" czy "Tylko dla twoich oczu". Spotkanie to było dla uczniów świetną okazją do zadawania pytań autorce o szczegóły jej warsztatu pisarskiego.
Na zakończenie piątoklasiści otrzymali zakładki z autografem pisarki oraz mieli możliwość zakupienia jej książek i otrzymania dedykacji. Księgozbiór naszej biblioteki szkolnej również wzbogacił się o takie pozycje jak: "Koniec świata nr 13" oraz "Opowiadania o psach - Na psa urok!".

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Anna Mielewczyk-Haustein

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Trzecioklasiści w "Muzie"

W dniach 25, 26, 27 i 29 września 2017r. uczniowie klas trzecich odwiedzili izbę leśną "Muza" w nadleśnictwie Kąpino. Była to żywa lekcja przyrody. Najpierw klasa podzieliła się na trzy grupy i wyruszyła na ścieżkę edukacyjną do lasu. Każda grupa dostała swój koszyk, do którego dzieci zbierały liście z różnych gatunków drzew. Dowiedziały się również w jaki sposób pozbywa się szkodników drzew stosując pułapki feromonowe. Za pomocą długości rąk mierzyły obwód pnia, aby dowiedzieć się ile lat mają drzewa. Po powrocie do leśniczówki dzieci wykonywały zielniki z przyniesionych liści. Następnym zadaniem dla grup było zrobienie zwierzątek z pozostałych liści, mchu, szyszek i żołędzi. Dzieci odwiedziły też salę, gdzie poznały zwierzęta zamieszkujące nasze lasy. Na zakończenie wizyty w lesie trzecioklasiści piekli kiełbaski na ognisku rozpalonym przez rodziców.

Tekst: Danuta Gajewska
Zdjęcia: Rodzice uczniów oraz wychowawcy

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Gimnazjalistki na międzynarodowej wymianie na Litwie

W dniach 23.09-27.09.2017 roku w ramach projektu "Let's do It" Stop Climate Changes na Litwie odbyła się międzynarodowa wymiana uczniów, w której wzięło udział siedem uczennic klas II i III gimnazjum pod opieką pani Barbary Stenzel-Wencel. Uczennice wraz z opiekunką gościły na Litwie niedaleko Kłajpedy. Oprócz uczennic z Polski w wymianie brali też udział uczniowie z Danii i Litwy wraz ze swoimi opiekunami. Podczas realizacji projektu odbywały się warsztaty: muzyczne, plastyczno-teatralne i taneczne. Każdy z uczniów uczestniczących w wymianie decydował, w której formie zajęć chce wziąć udział. W efekcie warsztatów powstało przedstawienie, którego przesłaniem było uświadomienie widzom, do czego mogą doprowadzić zmiany klimatyczne spowodowane ludzką działalnością. Uczniowie prezentowali je w dwóch litewskich szkołach. Podczas pobytu na Litwie jeden z wieczorów był poświęcony prezentacji państwa, z którego byli uczniowie. Nasze uczennice zaprezentowały film o naszej szkole oraz poczęstowały pozostałych uczestników polskimi przysmakami, które ze sobą przywiozły. Szczególnym uznaniem naszych duńskich i litewskich koleżanek i kolegów cieszyły się kabanosy oraz czekoladowe cukierki z nadzieniem kokosowym. Jeden dzień wymiany został przeznaczony na zwiedzanie Kłajpedy, co okazało się być bardzo przyjemne szczególnie, że dopisała wspaniała, słoneczna i ciepła aura. Ostatniego dnia pobytu uczniowie i opiekunowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Tekst i zdjęcia: Barbara Stenzel-Wencel

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Let's Do It - wrześniowa wymiana językowa w Danii

W dniach 23 - 29 września 2017 roku czternaścioro uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły, pod opieką: Barbary Borkowskiej i Patryka Wielmowca, po raz kolejny wzięło udział w wymianie językowej Exchanges for All, która odbyła się w duńskiej miejscowości Nykoebing Falster w ramach projektu Let's Do It - South Baltic Initiatives to stop climate changes.
W trakcie sześciu dni pobytu w Sophieskolen, najnowocześnieszej szkole największej miejscowości wyspy Falster, uczniowie z trzech nadbałtyckich krajów - Danii, Niemiec i Polski - mieli niebywałą okazję do integracji ze swoimi rówieśnikami nie tylko w trakcie zajęć, wieczoru międzykulturowego, prac projektowych, lecz również wspólnych posiłków i codziennych aktywności.
Let's Do It to także okazja do uczestniczenia w warsztatach artystycznych, podczas których - pod okiem doświadczonych instruktorów z Danii, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii - młodzież mogła rozwijać swoje umiejętności i zdolności muzyczne, taneczne i plastyczne, a przede wszystkim obcować z językiem angielskim. Efekty ciężkiej pracy zarówno uczniów, jak i prowadzących zajęcia zaprezentowane zostały w ostatnich dniach pobytu podczas występów na forum dwu szkół: Sophieskolen oraz Nysted, gdzie uczestnicy wymiany spotkali się z gorącym przyjęciem i gromkimi brawami ze strony zgromadzonych społeczności szkolnych.
Z pewnością wymiana językowa w ramach projektu Let's Do It wywarła ogromny wpływ na wzrost motywacji i samooceny uczniów; była niewątpliwie wielką szansą na rozwinięcie umiejętności komunikacji w języku angielskim i podniesienie poziomu kompetencji językowych, zrozumienie oraz poszanowanie dla osób o odmiennym języku, religii i zwyczajach, jak również zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii w regionie południowego Bałtyku.
Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia strony projektu http://letsdoit-reda-pl.exchangesforall.eu/#home, na której można na bieżąco śledzić blog (z wieloma zdjęciami i filmami) dotyczący prac i wydarzeń związanych z wymianami językowymi Let's Do It.

Wymiana odbywa się w ramach projektu Let's Do It - South Baltic Initiatives to stop climate changes -, dofinansowanego z programu Południowy Bałtyk Priorytet 5 - Zwiększanie potencjału współpracy lokalnych instytucji dla "niebieskiego i zielonego" rozwoju, w ramach Interreg V-A Polska - Dania - Niemcy - Litwa - Szwecja. Organizatorem jako partner projektu jest Gmina Miasta Reda.

Tekst: Patryk Wielmowiec
Zdjęcia: Barbara Borkowska, Patryk Wielmowiec

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018



2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018



2017/2018





Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional




Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2018