Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Comenius 2005-2013  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory

Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.plZerówkowicze na powitaniu Wiosny w Croco-Roco

Dnia 21 marca uczniowie klas zerowych pierwszy dzień wiosny przywitali na placu zabaw w Croco-Roco w Redzie. Zamek, duże klocki, baseny z piłeczkami oraz wiele innych atrakcji spełniły oczekiwania najbardziej wymagających dzieci. Wspólne zabawy ruchowe z wesołym Krokusiem i rówieśnikami w małpim gaju, na zjeżdżalni oraz trampolinie sprawiły dzieciom wiele radości. Zabawa w krokodylim domu nie tylko zachęcała do aktywności fizycznej, ale także miała duże znaczenie w rozwoju emocjonalnym dzieci: uczyła współpracy, współzawodnictwa, budowania relacji w grupie rówieśników i pozytywnego nastawienia do aktywnego stylu życia w przyszłości. Z pewnością krokodyli dom będzie miejscem, gdzie dzieci od dzisiaj będą się często spotykać i świetnie bawić w swoim gronie.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Marta Semmerling, Klaudia Miotk, Krytyna Kuligowska

2017/2018Święto Patrona Szkoły - Stefana Żeromskiego

W środę, 21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Patrona - Stefana Żeromskiego. W uroczystościach brały udział klasy 4 -7. Uczniowie z każdej klasy musieli przygotować kartkę z kalendarza na rok 2019, przedstawiającą wylosowany wcześniej jeden z utworów Stefana Żeromskiego. Podczas apelu przedstawiciele klas prezentowali swoją kartkę z kalendarza oraz zarys treści danego utworu.
Komisja w składzie: Justyna Zabrodzka, Wojciech Muża, Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska, Beata Zawal-Brzezińska, oceniała zarówno wykonanie pracy plastycznej, jak prezentację dzieła literackiego. Decyzją komisji I miejsce zajęła klasa 5a, II miejsce - klasa 6b, III miejsce - klasa 7a.
Szczególnego charakteru całej uroczystości nadał występ szkolnego zespołu "Panic at the school", którego inicjatorem był nauczyciel geografii - Oskar Skomski, a opiekunem muzycznym, nauczycielka muzyki - Monika Kitel. W skład tego niezwykle uzdolnionego zespołu wchodzą: Marta Budzisz - skrzypce, Aleksandra Hutnik - ukulele, śpiew; Klaudia Lietzau - ukulele, Alicja Nowosadzka - gitara, Izabela Kuraś - śpiew, Aleksandra Wujec - śpiew, Julia Lieder - śpiew, Julia Czuryńska - śpiew, ukulele; Natalia Brzezicka - perkusja.
Dzięki wspaniałemu występowi zespołu oraz pięknym pracom plastycznym tegoroczna uroczystość z okazji Świata Patrona Szkoły była dla wielu ciekawym i niezapomnianym przeżyciem.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.Tekst: Anna Galiń-Tatara
Zdjęcia: Teresa Dopke, Beata Zawal-Brzezińska

2017/2018XXII Miejski Konkurs Wielkanocny w radosnych kolorach

Pomimo niesprzyjającej aury za oknami mogliśmy nasycić się kolorami obserwując piękne prace, które wpłynęły na XXII Miejski Konkurs Wielkanocny. Jury w składzie: Tomasz Wiśniewski - przewodniczący jury, Dorota Dobrzyńska - MDK, Brygida Śniatecka, Honorata Wocial - Stowarzyszenie "Kunszt", radna Karolina Bochan oceniło prace i wyłoniło laureatów w następujących kategoriach: palma wielkanocna, puzzle z motywem jajka - przedszkole - zerówka, jajko wielkanocne klasy 1-3 szkoły podstawowej, wazonik lub doniczka z motywem wiosennym - klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz mandala wiosenna klasy VII, II i III gimnazjum i klasy ponadgimnazjalne. Łącznie na konkurs wpłynęło 429 prac: puzzli z jajkiem - 57, jajek wielkanocnych - 88, wazonów i doniczek - 144, wiosennych mandali - 22.

Na jury szczególne wrażenie zrobiły doniczki , które wypełnione wiosennymi kwiatami i rzeżuchą pozwoliły poczuć atmosferę wiosny. W tym praca Sebastiana Niklasa z kl. 6b SP3 w kształcie królika, oklejonego korą. Ciekawą doniczkę wykonała też Amelia Roczyniewska z kl. 6c SP3 z kawałków podkręcanej cienkiej wstążki. Pomysłów na doniczkę było mnóstwo i wykorzystano wszelkie możliwe materiały od papieru do masy solnej, rurek, klamerek i patyczków.

Bardzo atrakcyjnie prezentowały się też prace najmłodszych. Zadziwiała pomysłowość wykonanych puzzli, od trójwymiarowych, do wykonanych z korków, sznurka, kulek i papieru. Najciekawszą wykonała Amelia Skurtys lat.5 z Niepublicznego Przedszkola "Omnibusek".

Techniki wykonania jaj wielkanocnych były także bardzo różnorodne. Pierwsze miejsce zajęło jajko Kingi Kulikowskiej z kl.2a SP3 oklejone papierem i piórkami, drugie zrobione z gazety Wiktora Sopka z kl.3d SP3 i trzecie wykonane w świetlicy przez Natalię Andruszyńską z kl.1b SP3 jajko z filcowanej wełny.

Wśród palm dominowały prace z bibułki o różnorodnych kwiatach. Szczególnie wyróżniła się palma Anny Krajewskiej z kl.3cg SP3, palma z pisanką Natalii Kozerskiej z kl.6a SP4 i Przemysława Gruby z kl. 5b SP3.

Najtrudniejsze okazały się mandale. Jako formy będące połączeniem kształtów kwadratu i koła wymagały staranności i precyzji już w fazie projektu. Najbardziej idealną formę wykonali z nasion o różnych kształtach i wielkości Bartosz Gruba i Magdalena Leszczyńska z kl.7b SP3. Interesującymi okazały się mandale z niewielkich kuleczek Aleksandry Wasiuty z kl.7b SP3 i malowane Wiktorii Kubiak z 2g SP4 oraz Eweliny Skrzypkowskiejz kl.7a SP6.

Przyznano łącznie 61 nagród i wyróżnień. W ocenie jury prace konkursowe stały na bardzo wysokim poziomie i bardzo dobrze oddawały idee nadchodzących świąt.

Lista laureatów XXII Miejskiego Konkursu Wielkanocnego w pliku pdf: więcej>>

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018VII Powiatowy Konkurs Geograficzny "Wycieczki po Europie" w SP3

W piątek, 16 marca 2018 roku, odbył się VII Powiatowy Konkurs Geograficzny pod hasłem "Wycieczki po Europie" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie. W konkursie wzięło udział dziesięć szkół. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze: Szkoły Podstawowej nr 2 z Luzina, Państwowej Ekologicznej Szkoły Społecznej z Rumi, Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi, Gimnazjum nr 2 z Rumi (SP 9 Rumia), Społecznej Szkoły Podstawowej z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 6 z Wejherowa oraz Szkoły Podstawowej nr 8 z Wejherowa.
Konkurs tradycyjnie podzielony był na dwa etapy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach. Jego celem było wytypowanie dwuosobowych zespołów do drugiego etapu. Drugi etap składał się z trzech części: testu, zadania zespołowego oraz quizu. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu zagadnień związanych Europą.
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęli: Kacper Iterman i Daniel Trepczyk z SP8 z Wejherowa. Kolejne miejsca na podium zajęły obie drużyny SP1 z Rumi. Na II miejscu uplasował się zespół w składzie: Amadeusz Reszke i Szymon Topa, a III miejsce zdobyli: Mateusz Milewczyk i Michał Milewczyk. Tuż za podium, na IV miejscu znaleźli się: Maria Minczykow i Mateusz Klóskowski z SP3 z Redy. Uczniowską wiedzę oceniała komisja konkursowa w składzie: przedstawiciele Urzędu Miasta w Redzie: Grażyna Lemańczyk i Piotr Grzymkowski oraz wicedyrektor Barbara Kisiel z SP3 w Redzie, a także opiekunowie tegorocznego VII Powiatowego Konkursu Geograficznego - Katarzyna Danisewicz i Oskar Skomski. Nagrody, w postaci gier planszowych, wręczał zwycięzcom Burmistrz Miasta Redy - Krzysztof Krzemiński.
Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018Nasi uczniowie na Konkursie Biblijnym w Rumi

W piątek, 9 marca 2018 roku w Gimnazjum i Liceum Salezjańskim im. św. Jana Bosko w Rumi odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego-Metropolitarnego Konkursu Biblijnego. Brali w nim udział uczniowie z terenu całej Archidiecezji Gdańskiej. Na tym etapie naszą szkołę reprezentowali: Beata Malinowska, Józef Minczykow i Julia Zenka z klasy VII b.
Warunkiem wzięcia udziału w tych zmaganiach była bardzo dobra znajomość Księgi Wyjścia - Stary Testament oraz wybranych rozdziałów Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Naszej drużynie gratulujemy doskonałej znajomości Księgi Wyjścia.

Tekst i zdjęcie: Anna Maszota

2017/2018Spotkaniem z podróżnikiem (Ameryka Południowa i Afryka)

8 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Damianem Lemańskim. Klasy I-III mogły na chwilę przenieść się na kontynenty Ameryki Południowej i Afryki. Co ciekawe, pan Damian do Afryki pojechał rowerem! Droga do Dakaru, prawie 10 tysięcy kilometrów, zajęła mu 171 dni. Damian Wolf Wagabunda (tak brzmi jego pseudonim podróżniczy) pokazał nam bardzo ciekawe filmy ze swoich wypraw, na których mogliśmy zobaczyć niezwykłą florę i faunę, a także mieszkańców tamtejszych stron. Wzbudził w nas także pragnienie odkrywania świata i realizacji swoich marzeń.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Barbara Mikuś
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018Przedstawienie teatralne "Ach, ta Pippi"

07.03.2018r. uczniowie klas I-III wybrali się do Rumi na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. "Ach, ta Pippi". Sztuka była oparta na znanej wszystkim książce autorstwa Astrid Lindgren "Pipi Pończoszanka".
Dzieci poznały rudowłosą dziewczynkę i jej przyjaciela Pana Nilssona, który jest przezabawną małpką. Główna bohaterka opowiadała z przekonaniem o swoich licznych podróżach, o różnych sytuacjach, które tak naprawdę nie miały miejsca, była to opowieść jej bujnej wyobraźni.
Dzieci poznały też innych bohaterów przedstawienia. Z Willi Śmiesznotki, zostali przeniesieni, za sprawą kolorowych projekcji multimedialnych, do szkoły, potem do cyrku by znów powrócić do Willi Śmiesznotki.
Przygody szalonej dziewczynki były przeplatane tańcem i muzyką, co ubarwiło przedstawienie. Na zakończenie, uczniowie razem z aktorami uczyli się piosenki o tym, że nie chcą stać się dorosłymi.
Dzieci wracały do domu pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Z pewnością nie jednemu uczniowi marzą się przygody małej Pippi.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta" dla szkoły podstawowej

W poniedziałek, 5 marca, odbyło się długo oczekiwane ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta". W kategorii uczniów szkół podstawowych naszą placówkę reprezentowało 36 uczniów. Z testem wiedzy zmierzyło się 17 uczniów, a 19 osób podjęło się wykonania albumu "Rzeki i jeziora Polski".
W teście wiedzy najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskał Jakub Sidorowicz kl. 6a, który zdobył 31 punktów (max. 38 punktów). Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Marika Sławińska 5c, Jakub Igielski 6c, Adrianna Szeląg 5b, Wiktor Zabielski 6a. W kategorii album "Rzeki i jeziora Polski" I miejsce w Polsce zdobyła Julia Wróbel kl. 5a. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Amelia Roczyniewska 6c, Marta Kowalewska 5a, Sebastian Niklas 6b, Natalia Renachowska 6a, Patryk Maścibrocki 5c, Dominika Konik 6b.
Gratulujemy!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018Wyniki XIII Megaolimpiady Wiedzy

W dniach 24 i 25 stycznia 2018r. odbyła się w Gdańsku kolejna edycja konkursu Megaolimpiada. Z klas drugich pod opieką pani Hanny Zwierzyckiej jechało 6 osób, a z klas trzecich pod opieką pani Katarzyny Kończak 5 osób. W lutym nastąpiło ogłoszenie wyników. Z klas drugich najwięcej procent otrzymała Zofia Jażewicz (74% punktów) w konkursie z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że za rok Zosia zostanie laureatką z tego konkursu. Zaś z klas trzecich dwoje uczniów biorących udział w konkursie z języka angielskiego zostało laureatami to: Filip Stubiński z 3a (97% punktów) i Michał Dusiński z 3b (96% punktów). Gratulacje należą się także Jakubowi Zadrożnemu z 3d, otrzymał z konkursu ortograficznego 86% punktów.
Gratulujemy pani Katarzynie Kałuży za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Hanna Zwierzycka

Sukces Zofii Bogorodź w Ogólnopolskim Konkursie "CERAMONY"

Uczennica klasy 3a - Zofia Bogorodź zajęła III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie "CERAMIONY" organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".
Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Angelika Zielke
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018Wesoły Maks, czyli godzina zabawy dla klas młodszych

27.02.2018r. gościliśmy w naszej szkole zabawnego Clowna Maksa i jego przemiłą asystentkę. Uczniowie z klas 0-III mieli okazję zobaczyć różnorodne pokazy akrobatyczne oraz żonglerkę. Bardzo podobała się dzieciom sztuka żonglowania z płonącymi kółkami.
Sami widzowie również mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wziąć udział w konkursach. Spośród uczniów zostali wybrani członkowie rodziny Kowalskich i Malinowskich, między którymi doszło do zabawnej rywalizacji.
Dzieci podczas pokazu bawiły się świetnie, bardzo spontanicznie reagowały na wiele ciekawych i różnorodnych akrobacji cyrkowych. Taka godzina wesołej zabawy dostarczyła uczniom ogromnej radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke, Marta Semmerling

2017/2018Sukcesy naszych uczniów w Miejskim Konkursie Recytatorskim

Dnia 26 lutego 2018r. odbył się XXXV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Zienkiewicz z 3d, Zuzanna Pracel z 2a Weronika Stogowska z 5c, Milena Żabiełowicz z 6b, Judyta Mączka z 7b,Wiktoria Masiewicz z 2a gimnazjum.
W poezji śpiewanej wystąpiły uczennice: Małgorzata Gawrych z 7a i Izabela Kuraś z 7a.
Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 marca w Wejherowie, zakwalifikowały się nasze uczennice: Judyta Mączka, która zajęła II miejsce w recytacji i Małgorzata Gawrych, która zajęła II miejsce w poezji śpiewanej.
Gratulujemy naszym uczennicom, tym recytującym i śpiewającym. Życzymy sukcesów w na szczeblu powiatowym.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Mirosława Wróblewska
Zdjęcia: Kamila Markowska, Danuta Gajewska

2017/2018Trzecioklasiści w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie

W dniach 20-23 lutego uczniowie klas trzecich byli na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Pierwszego dnia każda klasa otrzymała swoją nazwę: 3a - Szalone żabki, 3b - Jelenie w terenie, 3c - Pjongczangi, 3d - Milionerzy. W czasie pobytu, klasy pod opieką nowych wychowawców, brały udział w licznych i ciekawych zabawach oraz w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Część zajęć odbywała się w terenie. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat lasu i jego mieszkańców. Mogły sprawdzić swoją orientację w terenie w zabawie "Pogoń za lisem". Uczniom najbardziej podobały się zajęcia na placach zabaw oraz w małym parku linowym. Chętnie też brały udział w zajęciach świetlicowych. Kolejnymi atrakcjami były: dyskoteka, zawody sportowe oraz karaoke. Wieczorami odbywało się wspólne oglądanie bajek. Kiedy wszyscy byli już w łóżkach, wychowawcy czytali dzieciom do snu ciekawe opowieści. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Ewa Ryś
Zdjęcia: Danuta Gajewska, Ewa Ryś, Angelika Zielke

2017/2018Konkurs Recytatorski klas starszych szkoły podstawowej i gimnazjum

W środę, 21 lutego, w bibliotece szkolnej, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Został podzielony na trzy kategorie: klasy 4 - 6 szkoły podstawowej, klasy 7 i gimnazjalne oraz kategoria poezji śpiewanej. W trzech grupach wzięło udział 24 uczniów. Komisja w składzie: Mirosława Wróblewska, Mirosława Niewiadomska, Teresa Liegman, Magdalena Homa przyznała:

w kategorii szkoły podstawowej: I miejsce - Weronice Stogowskiej z kl. 5c
II miejsce - Milenie Żabiełowicz z kl. 6b
III miejsce - Barbarze Minczykow z kl. 6b
wyróżnienia: Alicji Pleszczyńskiej z kl. 4a, Temina Sultanyan z kl. 6a, Amelii Roczyniewskiej z kl. 6c

W kategorii klas 7 i gimnazjum przyznano:
I miejsce - Wiktorii Masiewicz z kl. IIa gimn.
II miejsce - Judycie Mączka z kl. 7b
III miejsce - Dawidowi Żabiełowicz z kl.IIb gimn.
wyróżnienie: Kalinie Sikorskiej z kl.7c

W kategorii poezji śpiewanej:
I miejsce: Małgorzacie Gawrych z kl.7a
II miejsce: Izabeli Kuraś z kl.7a

Uczniowie, którzy zdobyli 1 i 2 miejsca wezmą udział w II etapie konkursu na szczeblu miejskim, który odbędzie się 26 lutego w Miejskim Domu Kultury w Redzie.
Wszystkim recytatorom gratulujemy pięknej sztuki interpretacji wierszy i wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Mirosława Wróblewska
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018Drodzy rodzice!

Od kwietnia br. realizowane będą zajęcia sportowe nauki pływania dla dzieci w ramach projektu "Umiem pływać". Organizatorem zajęć jest Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Reda. Uczestnikami zajęć są dzieci: uczniowie klas II ze szkół podstawowych na terenie Redy. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie przez rodziców deklaracji uczestnictwa z oświadczeniem o braku przeciwwskazań do zajęć ruchowych w wodzie, którą należy przekazać wychowawcy klasy.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych na terenie Aquaparku. Dzieci dowożone będą autokarem.

Dokumenty:

•  Deklaracja uczestnictwa w programie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" kliknij tutaj>>  

•  Regulamin Aquaparku kliknij tutaj>>  

•  Regulamin zajęć sportowych z nauki pływania dla dzieci "Umiem pływać" kliknij tutaj>>  

2017/2018XVIII Edycja Góry Grosza w SP3

W styczniu 2018 roku zakończyła się zbiórka Góry Grosza w naszej szkole. Akcja prowadzona była od 26 listopada do 20 grudnia 2017 roku przez Samorząd Uczniowski. Pieniądze zbierane były w klasach 1-3 oraz 4-6 SP. Akcję zbierania monet koordynowała pani Katarzyna Kałuża.
W styczniu podsumowaliśmy Górę Grosza, wspólnie z klasami 5c oraz 6b przeliczyliśmy wszystkie zebrane monety groszowe. Wynik akcji to ponad 6 tysięcy zebranych monet (dokładnie 6057, co przekłada się na sumę 145zł i 18gr.
Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz domach dla dzieci.
Samorząd składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w akcji.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Kałuża
Zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018Konkurs Recytatorski w klasach młodszych

W czwartek, 15 lutego, w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach młodszych. 23 uczestników recytowało wiersze Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Gellner, Śliwiaka i innych polskich poetów. Komisja w składzie: Barbara Mikuś, Angelika Zielke, Teresa Dopke , przyznała: I miejsce - Zuzannie Pracel z 2a, II miejsce - Zofii Zienkiewicz z 3d, III miejsce - Szymonowi Tyszer z 1b. Wyróżnienia zaś otrzymały: Milena Rybak z 1a, Marika Wrońska z 2a, Maja Mańska z 3d. Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 26 lutego w Fabryce Kultury.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a dziewczynkom życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018Walentynki w klasie 0C i 0 D

Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. 14 lutego 2018 roku był dla dzieci z klasy 0C i 0D prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, w sali przystrojonej w czerwone serduszka, dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, poszukiwały słodkich serduszek schowanych przez panią w sali, obdarowywały się zrobionymi przez siebie serduszkami z życzeniami. Nie zabrakło sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Marta Semmerling, Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


Uczniowie z klas 2 i 3 SP na Megaolimpiadzie Wiedzy

24 stycznia dzieci z klas 2 wraz z panią Hanną Zwierzycką wybrały się do Gdańska na konkurs w ramach Megaolimpiady Wiedzy. Uczniowie wzięli udział w trzech kategoriach: matematyczno-przyrodniczej: Maja Rompca z 2a i Maksymilian Cieszyński z 2b, ortograficznej: Emilia Malottki z 2a i Benjamin Svendsen z 2b oraz z języka angielskiego: Zofia Jażewicz i Witold Hałasa z 2a.
Natomiast 25 stycznia udali się tam uczniowie z klas 3 wraz z panią Katarzyną Kończak. Spośród trzecioklasistów w zmaganiach konkursowych z ortografii, matematyki i przyrody oraz z języka angielskiego wzięli udział: Filip Stubiński z 3a, Michał Dusiński z 3b, Oliwia Konkel z 3c, Bartosz Szeląg i Jakub Zadrożny z 3d.
Z cierpliwością oczekujemy na wyniki, które będą znane pod koniec lutego.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kończak, Hanna Zwierzycka

2017/2018 2017/2018


"Chińskie łamigłówki" - koncert muzyczny w klasach młodszych

W poniedziałek, 22 stycznia, dzieci z klas 0 - 3 wzięły udział w kolejnym koncercie muzycznym. Tym razem nosił on tytuł "Chińskie łamigłówki". Dzieci podczas koncertu poznały chińskie i hinduskie instrumenty muzyczne, uczyły się piosenek i tańców oraz starały się zapamiętać chińską wyliczankę. Podczas koncertu artyści wykonywali różne zadania losowane za pomocą specjalnej kulki. Nieliczni uczniowie mogli również zagrać na jednym z wyjątkowych instrumentów, jakim była misa tybetańska.
Koncert ten był z pewnością ciekawym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Kochają i wspierają swoje wnuki, a one to czują. Chcąc podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość, w dniach 15-19 stycznia 2018 r. dzieci z klas 0-III zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wspaniale odegrały swoje role. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyń, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami dziękowali im za występ. Dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty oraz zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Po feriach uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka będą miały również dzieci z klas: 1b i 1c.
Mamy nadzieję, że te dni na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i ich babć i dziadków!

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Barbara Mikuś, Teresa Dopke, Oskar Skomski, Rodzice Uczniów

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zdrowiu "Meditest 2017"

We wtorek, 16 stycznia, nastąpiło ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu "Meditest 2017". Konkurs odbył się 17 listopada 2017 roku i był przeznaczony dla uczniów klas 5 - 7. Naszą szkołę reprezentowało - 42 uczniów. Cieszy nas fakt, że spośród 9717 uczniów biorących udział w tym konkursie, wszyscy nasi reprezentanci zdobyli miejsca w pierwszej 40! Wśród uczestników z naszej szkoły 4 osoby otrzymały wyróżnienia. Średnia uzyskana przez naszych uczniów wyniosła 37,8p. Wynik ten był wyższy niż średnia województwa (33,91p) i średnia krajowa (35,49p).
Najlepsze wyniki:
9 miejsce - Hanna Mijas (5a)
13 miejsce - Natalia Jungiewicz (7b)
14 miejsce - Dominika Doppke (7c)
15 miejsce - Judyta Mączka (7b)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Kolędowanie uczniów z 3a

Tradycją w wielu regionach naszego kraju jest wędrowanie po domach przebierańców, zwanych kolędnikami. Jak mówi zwyczaj, odbywa się to po Nowym Roku, gdy rozpoczyna się karnawał. Uczniowie z klasy 3a chętnie podjęli się kolędowania w naszej szkole. W poniedziałek, 15 stycznia, przebrani za bociany, gospodarzy, królów, aniołów i diabły wędrowali od klasy do klasy, recytując żartobliwe wierszyki.
Kolędnicy wszędzie przyjmowani byli z zachwytem i podziwem dla zdolności aktorskich oraz niezwykle pięknych strojów.

Tekst i zdjęcia: Angelika Zielke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Bal Karnawałowy w klasach 0 - 3

W piątek, 12 stycznia 2018 r., w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0 - 3. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, czarodziejów, kowbojów, superbohaterów, zwierzątek i innych postaci z bajek i kreskówek. Przy dźwiękach znanych przebojów dzieci mogły pobawić się ze swoimi koleżankami i kolegami, a także z nauczycielami.
Rozrywkę uczestnikom balu zapewniło "Centrum Tańca Szczepan". Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na mały poczęstunek do swoich sal.
Na koniec zabawy odbył się pokaz mody, na którym dzieci mogły zaprezentować swoje piękne stroje. Z niecierpliwością czekamy na następny bal przebierańców w naszej szkole.

Tekst: Barbara Mikuś
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling, Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


2017/2018

"Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych"

Nasza szkoła od kwietnia 2017 roku realizuje 2,5 letni projekt "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Pakiet edukacyjny został opracowany przez ekspertów: dr hab. Małgorzatę Żytko, prof. UW, dr Alinę Kalinowską z UWM w Olsztynie i Ewę Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Ma on innowacyjny charakter dzięki odejściu od tradycyjnej „podręcznikowej” metody realizacji na rzecz pracy metodą projektu i jest ściśle związany z edukacją matematyczną i społeczną.
Projekt "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych":
•  zapoznaje dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, uświadamia im istnienie szeregu instytucji finansowych, buduje wiedzę na temat pieniądza;
•  rozwija doświadczenia i umiejętności dzieci związane z funkcjonowaniem w rzeczywistości finansowej;
•  umożliwia osobiste przeżycie sytuacji edukacyjnych związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach, krytyczne czytanie tekstów związanych z pieniędzmi;
•  rozwija umiejętności wartościowania i rozumienia humanistycznego wymiaru procesów finansowych i namysłu nad wyborami związanymi z finansowym wymiarem stylów życia;
•  rozwija postawę krytycznego myślenia nad spotykanymi na co dzień zjawiskami kultury finansowej.
"Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" opiera się na koncepcji ";pakietu projektów edukacyjnych", które sprzyjają doświadczaniu przez dzieci nowych sytuacji związanych z posługiwaniem się pieniędzmi w sposób świadomy, budowaniu intuicji finansowej i rozumieniu tego obszaru życia w sposób odpowiedzialny i krytyczny. Obszary tematyczne programu to: pieniądz, zarabianie pieniędzy, gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo, sklep, instytucje finansowe, oszczędzanie i inwestowanie, solidarność i wzajemna pomoc
We wrześniu rozpocznie się kontynuacja zajęć w ramach projektu w wymiarze 36 godzin lekcyjnych w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielem Mariolą Szreder pełniącym rolę trenera oprócz udziału w zajęciach będą uczestniczyć w konkursie na najlepszą opowieść graficzną pt. „Jak gospodaruje swoimi kieszonkowym?”.

Tekst: Mariola Szreder

Sukcesy naszych uczennic w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

W grudniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: "Anioły, Aniołki, Aniołeczki Bożego Narodzenia" zorganizowanym przez świetlicę szkolną przy SP 4 w Gdańsku.
Konkurs ten miał na celu podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie wyobraźni plastycznej i doskonalenie warsztatu młodego plastyka. Przedmiotem konkursu były postacie aniołów przestrzenne i płaskie.
Komisja konkursowa 15 grudnia wyłoniła listę laureatów. Z naszej szkoły III miejsce zajęła Julia Czaja z klasy III a - kategorii praca przestrzenna, wyróżnienie zaś otrzymała Natalia Andruszyńska z klasy I b - kategoria praca płaska.
Odbiór nagród i pamiątkowych dyplomów, który odbył się 28 grudnia był również okazją do zwiedzania gdańskiej Starówki.

Tekst: Izabela Jarzębska-Pawłowska
Zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Izabela Jarzębska-Pawłowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Jasełka Maleńka Przyszła Miłość

Dnia 21.12.2017r. podczas podsumowania XXIII Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego, zebrana publiczność mogła obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów z klasy VIIb. Tegoroczne hasło jasełek brzmiało Maleńka Przyszła Miłość. Młodzież oraz pani Agnieszka Gienc, która wcieliła się w rolę Lucyfera, bardzo zaangażowali przygotowując samodzielnie stroje do swojego występu.
Nie można tutaj pominąć pięknego występu chóru pod przewodnictwem pani Moniki Kitel oraz śpiewu Aleksandry Hutnik i Dominiki Konik. Publiczność mogła również wysłuchać kolędy wykonanej na fletach przez trzy uczennice z klasy Vc.
Z pewnością uroku całemu przedstawieniu dodała oprawa plastyczna wykonana przez panie: Agnieszkę Brzezińską i Beatę Zawal-Brzezińską. Za tegoroczne jasełka była pani odpowiedzialna Anna Maszota - nauczyciel religii.
Następnego dnia przedstawienie to obejrzeli uczniowie z klas 4 - 7 oraz gimnazjum. Tym razem jednak zamiast chóru wystąpiła pani Joanna Bielińska, grająca na gitarze.

Tekst: Anna Maszota
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Jasełka dla klas młodszych

W czwartek, 21 grudnia, uczniowie z klas 0 - 3 zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka, przygotowane przez uczniów z klasy 0B, pod kierunkiem pani Alicji Formelli. Dzieci w przedstawieniu zaprezentowały powitanie Bożego Dziecięcia przez cały świat zarówno ten zwierzęcy, jak i ten ludzki w wymiarze wielokulturowym. Były więc egzotyczne tańce oraz śpiewy w różnych językach. Całości dopełniały piękne stroje oraz cudowna dekoracja oddająca atmosferę zimowo-świąteczną, którą przygotowały panie: Alicja Formella i Krystyna Kuligowska.
Na wyrazy podziwu zasługiwali mali aktorzy, którzy z wielkim oddaniem recytowali swoje wcale niekrótkie kwestie oraz układy choreograficzne. Za ten ujmujący spektakl podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie pan dyrektor, Jan Skrobul.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


"Pocztówka dla nieznajomego" - konkurs w klasach młodszych

Kolejny raz w naszej szkole zorganizowano konkurs - akcję, której organizatorem jest p. Maria Szymoniak. Głównym celem tej akcji jest sprawienie radości osobom starszym, samotnym i chorym, które mieszkają na Kresach. Uczniowie z klas młodszych wykonali pocztówki oraz napisali piękne życzenia. Wszystkie prace zostaną przekazane gdyńskiej organizacji, która wraz z paczkami świątecznymi przekaże je ludziom potrzebującym.
Kl. 0
I miejsce - Laura Bielak kl.0 a
II miejsce - Sara Czapiewska kl.0 d
III miejsce - Anna Sultanyan kl.0 a, Michał Bogacz kl.0 a, Milena Krukowska kl. 0 d
Pozostali autorzy prac, z klas 0, otrzymali dyplomy oraz słodki upominek.
Kl. 1 - 3
I miejsce - Martyna Bieńkowska kl. I c
II miejsce - Ewa Zwara kl. I b, Byczkowski kl. I d
III miejsce - Zofia Szymczyk kl. I c
Wyróżnienia: Konrad Gawin kl. III a, Amelia Zajączkowska kl. I b, Franciszek Hołówko kl. II a, Marika Wrońska kl. II a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyłączenie się do tak szlachetnej akcji.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak,Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Świąteczne warsztaty plastyczne

21.12.2017r. uczniowie z klas: Ia, Ib oraz IIa podjęli plastyczne wyzwanie. Maluchy uczestniczyły w warsztatach plastycznych o tematyce Bożonarodzeniowej, które zorganizowała p. Maria Szymoniak. Najpierw z zapałem, godnym kowala, stukali młotkami w gwoździki, aby wykonać wzór choinki, a potem ozdabiali ją włóczką. Kolejnym zadaniem był czarodziejski piasek, który z tysięcy kolorowych drobinek tworzył, rączkami dzieci, piękne obrazki.
Dzieci były zachwycone warsztatami i samodzielnie wykonanymi pracami, które będą dekoracją ich domów w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


"Idą Święta" w klasach I - III

Dnia 20.12.17r. w klasach I-III odbyły się wesołe przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w ramach projektu "Idą Święta". Dzieci brały udział w konkursach, odgadywały zagadki świąteczne, a także uczestniczyły w kalamburach. Miały także okazję sprawdzić swoje zdolności słuchowe w muzycznej zabawie "Jaka to kolęda?" oraz zaśpiewały wspólnie "Przybieżeli do Betlejem". Na zakończenie zabawy uczniowie wykonywali łańcuchy "choinkowe", które ozdobią naszą szkołę. Wszyscy bawili się świetnie w świątecznej atmosferze. Nad przebiegiem imprezy czuwały panie: Ewa Ryś, Danuta Gajewska, Alicja Nawrocka.

Tekst: Alicja Nawrocka
Zdjęcia: Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Nasza uczennica stypendystką

Dnia 18 grudnia 2017 r. w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zostały wręczone stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 7c - Aleksandra Wasiuta, która otrzymała stypendium finansowane ze środków europejskich przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym.
Uczennica będzie realizowała Indywidualny Program Edukacyjny pod kierunkiem opiekuna p. Justyny Zabrodzkiej. W ramach programu Ola rozwijać będzie umiejętności językowe oraz umiejętność efektywnego uczenia się.
- Praca z uczniem zdolnym jest wielkim wyzwaniem dla nauczyciela - przyznaje opiekun stypendysty p. J. Zabrodzka. - Wymaga dobrego zaplanowania kierunków wsparcia oraz holistycznego spojrzenia na proces uczenia się. Współpraca z Olą prowadzona będzie na zasadzie tutoringu uznawanego za innowacyjną metodę dydaktyczno-wychowawczą, służącą rozwijaniu potencjału i motywowaniu do samorozwoju.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Jan Skrobul

2017/2018 2017/2018


Konkurs klas 4 - 6 na najładniejszą choinkę i świąteczny wystrój sali rozstrzygnięty!

W dniu 18 grudnia rozstrzygnięty został konkurs Samorządu Uczniowskiego dla klas 4-6 na najładniej ustrojoną salę i choinkę. Oceniane były estetyka, kreatywność oraz pomysłowość i trud włożony w wykonanie ozdób. Klasa 6b wykonała ozdoby choinkowe z masy porcelanowej, klasa 6a jako jedyna zaprezentowała "żywą" choinkę, natomiast klasa 5a wykazała się dużą pomysłowością i swoją choinkę wykonała z bombek na tablicy korkowej. Jednak komisja złożona z p. Teresy Dopke oraz p. Katarzyny Kałuży za najładniejszą uznała choinkę klasy 4a w sali 206. Uczniowie tej klasy nie tylko przepięknie ustroili swoją choinkę, ale również własnoręcznie wykonali kominek udekorowany świątecznymi skarpetami, z których każda wykonana była przez konkretnego ucznia. Klasa 4a w nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodkie upominki. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 4d, na trzecim klasa 5b.
Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kałuża

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Pierwszoklasiści "Pasowani na czytelników"

W dniach 11 - 15 grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika" uczniów z klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do biblioteki, by stać się jej czytelnikami i móc samodzielnie wypożyczać książki. Pierwszoklasiści opowiadali o swoich ulubionych bajkach i domowych biblioteczkach. Zapoznali się również się z regulaminem biblioteki oraz zobaczyli scenkę pokazującą, w jaki sposób wypożycza się książki. Nastąpiło także złożenie uroczystej przysięgi i dzieci wreszcie zostały czytelnikami. Po podpisaniu swoich kart czytelniczych wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki. Biblioteka zaś otrzymała od nowych czytelników w prezencie kilka pozycji książkowych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska, Anna Siuda, Maria Szymoniak


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Konkurs plastyczny FUTU REDA - byliśmy najlepsi

W dniu 11 grudnia 2017r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyła w wernisażu prac konkursu FUTU-REDA zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Redzie, który odbył się w ramach projektu "50 twarzy Redy" w programie "Patriotyzm Jutra", realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-3 oraz 4-7 szkoły podstawowej oraz dorośli. Wśród laureatów znalazło się 6 uczniów naszej szkoły. Jury w składzie: Joanna Gessler, Aneta Fitkau i Wiesława Kucińska-Pałasz oceniło prace pod kątem pomysłowości i wyobraźni a także przedstawienia ciekawej wizji naszego miasta za 50 - lat.
Wśród laureatów znaleźli się:
Kat. klasy I - IV SP:
I m. Borys Sikorski kl.3c, II m. Malwina Kuter kl.3c, III m. Wiktor Kuter kl.4d
Kat. klasy V - VII SP:
I m. Maja Paszke kl.7b, II m. Oliwier Muc kl. 6c, III m. Emilia Steinke kl.7c
Prace powstały pod kierunkiem Beaty Zawal-Brzezińskiej i Katarzyny Kończak. Na wernisażu Twoja Telewizja Morska nakręciła wywiady z uczestnikami konkursu. Były to pierwsze wywiady telewizyjne uczestników i nie obyło się bez tremy.
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na polu sztuki.

Tekst: B. Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Michał Kaczmarek

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Owocowe czary mary w 1b

08.12.2017r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach, których celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania. Na początku odbyła się pogadanka na temat piramidy zdrowego żywienia, dzieci rozmawiały o wartościach odżywczych niektórych produktów. Następnie odgadywały zagadki, oraz za pomocą dotyku rozpoznawały różne owoce i warzywa. Kolejnym punktem warsztatów było oglądanie slajdów, na których dzieci podziwiały różne koszyki, koguty, kury, palmy, które zostały wykonane z owoców. Na zakończenie nastąpiła dla uczniów najciekawsza część warsztatowa. Teraz oni mogli czarować. I tak kolejno z owoców powstał: delfin z piłką, jeżyk oraz palma na plaży. Warsztaty pod nazwą "Carving- nowoczesna edukacja żywieniowa" odbyły się z inicjatywy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział - Pruszcz Gdański . Zajęcia poprowadził mistrz carvingu - Paweł Sztanderski. Dziękujemy pani Agacie Andruszyńskiej za zorganizowanie tak kreatywnych warsztatów.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Andrzejki w naszej szkole

Jak każdego roku nie mogło zabraknąć zabaw andrzejkowych w naszej szkole. Dzieci tego dnia doskonale się bawiły podczas różnego rodzaju wróżb. Było więc lanie wosku, losowanie imienia swojego przyszłego wybranka, spacer butów- kto pierwszy zmieni stan cywilny oraz wróżby schowane w ciasteczkach. Nie mogło zabraknąć też zabaw dyskotekowych, które odbywały się zarówno w klasach młodszych jak i podczas ogólnej dyskoteki w klasach starszych. Wróżby andrzejkowe czekały na dzieci w klasach, w świetlicy, a także w zerówkach, które na zabawy przychodziły już w pięknych strojach karnawałowych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Izabela Jarzębska-Pawłowska, Maria Szymoniak


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Mikołajki w naszej szkole

W środę, 6 grudnia, w naszej szkole zapanowała mikołajkowa atmosfera. Uczniowie przychodzili do szkoły w czapkach i innych akcesoriach mikołajkowych. Dzieci w klasach otrzymywały upominki. Na innych czekały wycieczki na przedstawienia, filmy (klasy pierwsze i trzecie), do Experymentu (klasy 2) oraz Croco Roco (zerówki).
Chętni mogli również wziąć udział w bibliotecznym konkursie mikołajkowym, w którym należało rozwiązać krzyżówki o różnym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 155 uczestników.
Mikołajkowa atmosfera rozgrzała zupełnie nie zimową pogodę.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling, Klaudia Miotk, Hanna Zwierzycka

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


Tydzień Dobrych Manier w klasach I-III

W minionym tygodniu, od 27 listopada do 1 grudnia, w klasach I-III trwał Tydzień Dobrych Manier. Każdego dnia obowiązywał inny strój. W poniedziałek dzieci ubrały strój wizytowy. We wtorek obowiązywał strój dyskotekowy. W środę dominował strój sportowy. Czwarty dzień był wyjątkowo oryginalny, ponieważ dzieci ubrane były w stroje ekologiczne wykonane z materiałów wtórnych. Ostatni dzień był dniem bajkowym. W piątek wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by podsumować pracowity tydzień. Każda klasa przygotowała scenkę z wybranej bajki, w taki sposób, by znalazły się w niej przykłady dobrego lub złego zachowania. Dzieci zaprezentowały fragmenty następujących bajek: "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", "Kopciuszek", "Kot w butach" oraz "O rybaku i złotej rybce". Wszystkie klasy wywiązały się z bajkowego zadania znakomicie. Mamy nadzieję, że przedstawione scenki na długo zostaną zapamiętane przez dzieci i będą z nich korzystać w odpowiednich sytuacjach.
Tydzień Dobrych Manier przygotowały panie: Mariola Szreder, Bogumiła Deksnait-Naczk i Hanna Zwierzycka.

Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk
Zdjęcia: Teresa Dopke, Maria Szymoniak, Magdalena Guzow

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 30 listopada 2017 r. w ZSO nr 2 w Wejherowie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV. W pierwszym, szkolnym etapie konkursu, który odbył się w październiku, wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły i do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Kacper Rejmonciak (kl. 7c), Robert Puchalski (kl. 5b) oraz Natalia Jungiewicz (kl. 7b). Do etapu rejonowego zwycięzców pierwszego etapu przygotowywały panie: Katarzyna Kałuża i Grażyna Napieraj. Uczniowie, którzy wzięli udział w eliminacjach rejonowych, rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętność czytania, znajomość słownictwa i gramatyki, wiedzy na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych. Na tym etapie obowiązywał materiał zawarty w podstawie programowej nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej z rozszerzeniem do poziomu B1.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Grażyna Napieraj
Zdjęcia: Katarzyna Kałuża

2017/2018 2017/2018


Andrzejki w naszej szkole

Jak każdego roku nie mogło zabraknąć zabaw andrzejkowych w naszej szkole. Dzieci tego dnia doskonale się bawiły podczas różnego rodzaju wróżb. Było więc lanie wosku, losowanie imienia swojego przyszłego wybranka, spacer butów- kto pierwszy zmieni stan cywilny oraz wróżby schowane w ciasteczkach. Nie mogło zabraknąć też zabaw dyskotekowych, które odbywały się zarówno w klasach młodszych jak i podczas ogólnej dyskoteki w klasach starszych. Wróżby andrzejkowe czekały na dzieci w klasach, w świetlicy, a także w zerówkach, które na zabawy przychodziły już w pięknych strojach karnawałowych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Izabela Jarzębska-Pawłowska, Maria Szymoniak


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Koncert muzyki klasycznej w klasach 0 - 3

W poniedziałek, 27 listopada, dzieci z klas 0 - 3 wzięły udział w koncercie muzyki klasycznej, który odbył się na sali gimnastycznej. Poprowadził go pan Partyturka, który był jednocześnie dyrygentem zespołu muzyków - Rodziny Smyczkalskich. Muzycy grali na altówce, skrzypcach oraz wiolonczeli. Uczestnicy koncertu mogli nie tylko wysłuchać słynnych utworów muzyki klasycznej, ale również ich przeróbek w połączeniu z muzyką współczesną. Dzieci mogły "sterować" granymi utworami oraz wcielić się w rolę dyrygentów. Nie zabrakło także okazji, by zatańczyć.
Koncert doskonale wpasował się w obchodzony tego dnia "Dzień Wizytowy" w ramach Tygodnia Dobrych Manier.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Marta Semmerling, Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Konkurs GEOPLANETA

Dnia 24 listopada nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie GEOPLANETA. 41 śmiałków z klas V, VI i VII oraz 2 i 3 gimnazjum, zmagali się z pytaniami z zakresu Geografii Polski. Podczas konkursu musieli wykazać się kreatywnością w zadaniu, w którym musieli opisać podróż w wymarzone miejsce, gdyby mieli nieograniczone fundusze oraz czas. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy m. in. z zakresu geografii Polski, kartografii czy podstaw astronomii. Ponadto gimnazjaliści musieli pochwalić się umiejętnością czytania mapy. Wyniki poznamy już z początkiem Nowego Roku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Tekst i zdjęcia: Oskar Skomski

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Światowy Dzień Pluszowego Misia w 0D i 0C

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia najmłodsi uczniowie z klas 0D i 0C w dniu 24 listopada przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. Na dzieci czekało wiele niespodzianek: konkursy z nagrodami, zgadywanki, zabawy plastyczne, muzyczne i ruchowe w misiowej krainie. Zadaniem dzieci było także odpowiedzieć na zadane pytania wynikające z przekazanego przez nauczyciela tekstu o różnych niedźwiadkach. Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy powstają coraz bardziej atrakcyjne i nowoczesne zabawki, moda na pluszowego misia minęła, jednak jak się okazało - nic bardziej mylnego. Ten dzień utwierdził wszystkich w przekonaniu - czy jutro, czy dziś, wszystkim potrzebny jest Miś.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypadającego 25 listopada, biblioteka przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji. Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w misiowych spotkaniach bajkowych, podczas których wysłuchali opowieści misiowych o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku i Paddingtonie. Dzieci na te spotkania przynosiły swoje misie, o których chętnie opowiadały.
Natomiast uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w "Konkusie Misiowym", w którym odpowiadali na pytania związane z historią pluszowego misia oraz różnych misiów bajkowych. Mogli też skorzystać ze specjalnie przygotowanej na te okazję gazetki misiowej zamieszczonej przed biblioteką. W konkursie tym I miejsce zajęła Zuzanna Wróbel z 3a, II miejsce zajęła Nikola Rózga z 3d, a III miejsce zajęły: Zuzanna Paluch z 3d i Maja Rompca z 2a. Na dalszych miejscach znalazły się: Paulina Paluch z 3d, Martyna Merchel z 2a i Emilia Malottki z 2a.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i składamy wszystkim najcieplejsze życzenia misiowe.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie na przedstawieniu "Dziady"

W poniedziałek, 20 listopada, uczniowie z klas siódmych oraz drugich gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu "Dziady". Podczas spektaklu mieli okazję poznać obrzędy dziadów, które w bardzo sugestywny sposób przedstawili aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawienie sfinansowane przez "TKS Ciechocino" odbyło się w tramach projektu "Akademia filmowa i teatralna".

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Wycieczka klas V do Oceanarium

W środę, 15 listopada, uczniowie z klas piątych wybrali się na wycieczkę do gdyńskiego Oceanarium. Tam piątoklasiści mieli okazję wziąć udział w warsztatach zatytułowanych "Poznajemy rekiny". Były one poprzedzone filmem poświęconym rekinom. Następnie pod mikroskopem uczniowie oglądali fragmenty zębów i skóry rekina, które musieli później narysować. Warsztaty zakończyły się oglądaniem rekinów.
Wycieczka zakończyła się spacerem po Skwerze Kościuszki.

Tekst: Anna Mielewczyk-Haustein
Zdjęcia: Anna Mielewczyk-Haustein, Katarzyna Mijas

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Konkurs "Meditest 2017"

Dnia 17 listopada już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Teście o Zdrowiu "Meditest 2017". W tym roku zgłosiło się 42 śmiałków z klas V, VI i VII, którzy od kilku tygodni uczestniczyli w kółku przyrodniczym przygotowując się do testu. Nie straszne im były pytania związane m.in. z obchodami Światowego Dnia Czystych Rąk czy też rodzajami chorób. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy m. in. z zakresu profilaktyki, zdrowego trybu życia oraz udzielania pierwszej pomocy. Wyniki testu poznamy 5 stycznia 2018 roku.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Zajęcia otwarte w 0B

W czwartek, 16 listopada, w klasie 0B odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem "Leśne duszki i grzybki" w wykonaniu przedszkolaków. Po burzy oklasków rodzice wraz z dziećmi przystąpili do pracy- zabawy kostkami do gry, która pokazała umiejętność dodawania i odejmowania każdego wychowanka. Następnie dzieci sprawdziły swoje wiadomości i umiejętności wykonując zadania na kartach pracy pt. "Mali patrioci". Głównym zadaniem zajęcia było pokazanie sposobów pracy i poziomu rozwoju dzieci. Rodzice byli zachwyceni grą aktorską oraz umiejętnościami czytania, pisania i liczenia swoich pociech. Przedstawienie zaprezentowano także na sali gimnastycznej wszystkim dzieciom z klas młodszych.

Tekst: Alicja Formella
Zdjęcia: Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


W mundurach z 1918 roku... obchody Święta Niepodległości

13 listopada w naszej szkole do poszczególnych klas, przy dźwiękach werbla, wchodzili uczniowie ubrani w autentyczne mundury Wojska Polskiego z początków II RP. Drużyna żołnierzy przekazywała uroczyście odezwę Józefa Piłsudskiego z 11 listopada 1918 roku. Swoją rolę uczniowie wykonali godnie i z wielkim zaangażowaniem, utożsamiając się z bohaterami tamtego czasu.
Między lekcjami społeczność szkolna mogła podziwiać uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy polskich II RP. Akcja ta wzbudziła duże zainteresowanie dzieci i młodzieży. Ciekawa prezentacja mogła się odbyć dzięki udostępnieniu swoich zbiorów przez rodzinę Joanny i Wojciecha Minczykow.

Tekst: Gabriela Orzechowska
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Tydzień profilaktyki w SP nr 3

W dniach 6 - 10 listopada 2017r. po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Tydzień Profilaktyki: w klasach gimnazjalnych i VII pod hasłem "Wybieram marzenia, a nie uzależnienia", natomiast w kl. IV - VI "Bezpieczny sposób na życie". Działania przeprowadzone w ramach Tygodnia Profilaktyki miały zwrócić uwagę uczniów na niebezpieczeństwa wynikające z różnorodnych uzależnień i promować zdrowy styl życia. Nasi uczniowie wzięli udział w różnorodnych zajęciach i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.

• W klasach 4 - 6 zostały przeprowadzone interesujące warsztaty. Szkoła gościła Tomasza Iwaniuka, który opowiedział o swoim życiu, podróżach i walce z nieuleczalną chorobą. Pan Tomasz jest znanym podróżnikiem, zachęcał uczniów, aby korzystali z możliwości, jakie dostają od życia, by byli wytrwali w swoich dążeniach.
• Zajęcia z uczniami prowadzili również policjanci z Komisariatu Policji w Redzie: st. sierżant Tomasz Werner i dzielnicowy Michał Miler. W młodszych klasach mówili o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i bardzo ważnym temacie cyberprzemocy. Natomiast w starszych klasach poruszyli temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą zażywania narkotyków i dopalaczy.
• O zagrożeniach, jakie wiążą się z narkotykami mówili również funkcjonariusze straży granicznej we Władysławowie, którzy przyjechali na spotkanie z uczniami klas VII i gimnazjalnych. Niewątpliwa atrakcją był pokaz umiejętności psa wyszkolonego do szukania narkotyków.
• Z uczniami klas V spotkał sie kurator sądowy, pan Paweł Wittbrodt, który opowiadał o swojej pracy z młodzieżą, demoralizacji i przewinieniach młodych ludzi.
• Klasy I - III w ramach Tygodnia Profilaktyki zorganizowały w klasach Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci, pod opieką nauczycieli przygotowały w klasach przepyszne, kolorowe kanapki, które potem zjadły ze smakiem. Odbył się również Dzień Zdrowia, podczas którego uczniowie przychodzili do szkoły strojach sportowych, a na długich przerwach ćwiczyli na sali gimnastycznej razem z panią Magdaleną Guzow.

Klasy gimnazjalne i VII szkoły podstawowej przygotowały plakaty ilustrujące współczesne uzależnienia, slogany promujące modę na zdrowy styl życia i prezentacje multimedialne poświecone szkodliwości używek dla zdrowia człowieka lub alternatywie życia bez nałogów. Prace uczniów zostały ocenione, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa 7c (wych. p. Grażyna Napieraj), II - kl. 2b (wych. p. Małgorzata Terlecka), III - 3a ( wych. p. Tomasz Grodzicki). Najlepsza klasa w nagrodę otrzymała tort. Gratulujemy zwycięzcom.
Tydzień Profilaktyki zorganizowali: Barbara Kisiel, Wojciech Muża, Patrycja Hewelt-Skrobul, Kamila Markowska, Dominika Fedde.

Tekst: Barbara Kisiel, Dominika Fedde
Zdjęcia: Kamila Markowska, Teresa Dopke, Dominika Fedde, Anna Rokosz


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Święto Niepodległości w klasach 0 - 3

Stało się już tradycją, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzą Święto Niepodległości. Na pięknie udekorowanej sali przez panie: A. Formellę i K.Kuligowską, stawili się wszyscy z klas 0-3. Uczniowie byli w odświętnych strojach z kotylionami przypiętymi do bluzeczek. Dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor, Justynę Zabrodzką. Następnie wysłuchały utworu przygotowanego przez uczniów z kl. IIId, oraz wierszy i piosenek przegotowanych przez uczniów z klas 0. Nad przygotowaniem uroczystości w klasach 0 czuwały panie: M. Semmerling oraz K. Kuligowska.
Po wysłuchaniu patriotycznych utworów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów "Wiedzy o Polsce" dla klas 1-3, które przygotowały panie: D. Gajewska, H. Zwierzycka oraz M. Szymoniak. Dzieci na poszczególnych poziomach spotkały się z pytaniami i zadaniami o różnym stopniu trudności. Najlepsi okazali się:
Klasy I
I miejsce: Natalia Andruszyńska kl. Ib
II miejsce: Amelia Zajączkowska kl. Ib
III miejsce: Amelia Rewa kl. Id
Wyróżnienie: Paulina Lasek kl. Ib, Jakub Kurowski kl. Ic

Klasy II
I miejsce: Maksymilian Cieszyński kl. IIb
II miejsce: Jakub Formella kl. IIa
III miejsce: Zofia Jażewicz kl. IIa
Wyróżnienie: Klementyna Tymanowska kl. IIb

Klasy III
I miejsce: Malwina Kuter kl. IIIc, Jakub Zadrożny kl. IIId, Michał Dusiński kl. IIIb
II miejsce: Filip Stubiński kl. IIIa
III miejsce: Jakub Skrzypkowski kl. IIIb

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Klasy zerowe na spektaklu "Plastusiowy pamiętnik"

Dnia 8 listopada dzieci klas zerowych miały okazję poznać fascynujące przygody Plastusia z przedstawienia pt. "Plastusiowy pamiętnik" na motywach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. "Plastusiowy pamiętnik" to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię. Dzieci z uwagą śledziły przygody mieszkańców piórnika Tosi: Plastusia, gumki, myszki, kałamarza, ołówka i stalówek. Jednocześnie przeniosły się w kolorowy świat pełen zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe, uczestniczyły w niesamowitych perypetiach, przeplatanych rytmicznymi piosenkami. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy i wspaniała gra aktorów. Radość i zachwyt gościły na twarzach dzieci.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Zajęcia ze skutecznych metod uczenia się.

W październiku odbyły się warsztaty prowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego w klasach 4. Tematyką zajęć były skuteczne metody uczenia się. Uczniowie wykonali testy składające się z 16 pytań dzięki którym dowiedzieli się jakie są typowe dla nich sposoby uczenia się: wzrokowy, dotykowy, słuchowy czy kinestetyczny. Przygotowali również wraz z pomocą prowadzących zasady, które pomagają im w nauce przedmiotów szkolnych.

Test - klasy 4.
Skuteczne metody uczenia się - klasy 4.

Tekst i zdjęcia: Dominika Fedde

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Dzień Zaduszny w klasie 0d

Dzień Zaduszny - 2 listopada to dzień pełen zadumy, kiedy przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze i pamiętamy o tych, którzy rozstali się z nami. Uczniowie naszej klasy włączają się w przeżywanie tego czasu. Kultywując tradycję, dzieci zapalą symboliczny znicz pamięci na cmentarzu i położą własnoręcznie przygotowaną wiązankę ozdobioną kwiatami - dowód ich miłości do bliskich. W to ciche święto, rozjarzone świeczkami, pomyślą przez chwilę o zmarłych, także o tych, na grobach których nikt nie zapali lampki. W ten szczególny czas niezmiernie ważne jest, aby dzieci pamiętały o poległych żołnierzach, walczących za Polskę.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Dzień Dyni w 0c

31 października wiele osób obchodzi Halloween, a uczniowie z klasy 0c obchodzili "Święto Dyni". Tego dnia dzieci ubrały się na pomarańczowo i przyniosły ze sobą różne dyniowe "przekąski" oraz smakołyki zaczynające się na literkę "d". Wysłuchały bajki o "Dyniolandii", rozmawiały o rodzajach i budowie dyni oraz sprawdzały, która z przyniesionych dyń jest najcięższa. Wykonały też wydzierankę oraz wybrały się na "pole dyniowe", gdzie pozbierały balonowe dynie, a następnie ozdobiły je według własnego pomysłu. Dzieci miały okazję posmakować nasionek dyni, a także ciasteczek w kształcie mini dyni. Cały dzień zakończyli wspólnym zdjęciem.

Tekst i zdjęcia: Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 na XIII Redzkich Impresjach

XIII Redzkie Impresje organizowane przez Stowarzyszenie Kunszt odbywały się w dniach 27 - 30 października 2017r. pod hasłem przewodnim "Urbi Show - miasto i ludzie".
Na wystawie można było obejrzeć: malarstwo, rysunek, rękodzieło, ikony, haft, fotografię, biżuterię. Po raz pierwszy batik, grafikę komputerową i przestrzenną rzeźbę z kartonu w formie miasta - Ikeapolis. Specjalnie na Impresje zostały wypożyczone prywatne, rodzinne fotografie mieszkańców naszego miasta. Zawisły w szczególnej części poświęconej mieszkańcom Redy pt.: "Ściana przodków - tacy byliśmy". Na prawie 200 fotografiach pokazano rodziców, dziadków i wnuki jak wyglądali pół wieku temu.
30 października, w dzień przeznaczony dla uczniów redzkich szkół wystawę odwiedzili uczniowie z klas: 6a, 6b i 5b z opiekunami Beatą Zawal-Brzezińską i Anną Galiń-Tatarą. Bardzo zaciekawiły ich fotografie dawnych mieszkańców Redy, wśród których poszukiwali bliskich im osób. Dużo radości sprawiło także oglądanie znanych osób w wieku przedszkolnym i niemowlęcym. Z zaciekawieniem pytali o techniki malarskie i rysunkowe. Uczniom podobała się także grafika komputerowa wykonana przez ich rówieśniczkę 13-letnią Julię Mroczek, rysunek wielkoformatowy i satyra polityczna.
Uczestnicy wystawy z chęcią odwiedzą Redzkie Impresje za rok.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Joanna Mroczek, Katarzyna Mijas

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Sukces plastyczny Aleksandry Wasiuty z kl.VIIc

Aleksandra Wasiuta z kl. VII c otrzymała wyróżnienie I stopnia w ogólnopolskim konkursie na projekt znaczka pocztowego "Świat oczami młodych". Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego o zdrowym stylu życia pt.: "Czas na zdrowie". Należało wysłać projek mailowo, a następnie przesłać oryginał. W etapie ogólnopolskim projekty zostały ocenione przez Zespół Sędziowski, a także wzięły udział w głosowaniu internautów. Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac - ok. 1400 z całej Polski i dlatego szczególnie cieszy fakt, że Ola znalazła się wśród laureatów tego konkursu. Trzy najlepsze projekty zostały wydane w formie znaczków pocztowych przez Pocztę Polską.

Ola otrzymała w nagrodę tablet graficzny i całą stronę z wydrukowanymi znaczkami własnego projektu. Opiekun: Beata Zawal-Brzezińska.

Serdeczne gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów na polu sztuki!!!

Tekst i zdjęcie: Beata Zawal-Brzezińska

2017/2018


"Bezpieczny przejazd"

W piątek, 27 października, odbyła się pogadanka na temat: "Bezpieczny przejazd", w której uczestniczyły klasy: IIa, IIb, Ib, Ic, IIIc i 0a. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co to są "dzikie przejazdy" i dlaczego nie można z nich korzystać; czym kończą się niemądre zabawy na torach kolejowych, czy rzucanie do celu, którym są światła sygnalizacyjne dla pociągów.
Po pogadance uczniowie przechodzili przez przejazdy kolejowe: z barierkami i szlabanami. Na koniec spotkania, które odbyło się z inicjatywy PKP, dzieci otrzymały małe upominki w postaci smyczy do kluczy.

Tekst: Hanna Zwierzycka
Zdjęcia: Danuta Gajewska

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Warsztaty integracyjne w czwartych klasach

W pierwszym tygodniu października odbyły się warsztaty integracyjne w klasach czwartych. Miały one na celu zbudowanie pozytywnych relacji w klasie, rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz zapobieganie zachowaniom niechcianym. Uczniom udało się wypracować poczucie bezpieczeństwa oraz wiary we własne możliwości. Rozwinęli umiejętność rozwiązywania konfliktów bez zachowań agresywnych. Dzieci były zaangażowane w wykonywane ćwiczenia. Wykazały się szeroką wyobraźnią i kreatywnością.

Tekst i zdjęcia: Dominika Fedde

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Wycieczka integracyjna klas czwartych

17 października uczniowie klas czwartych udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Dąbrówki koło Luzina. Wyjazd zorganizowany był po to, by wszyscy mogli lepiej się poznać i miło spędzić czas.
Czwartoklasiści z przewodnikiem zwiedzili dwa muzea: Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" oraz Muzeum Saperskie "Explosive". Uczniowie zapoznali się z historycznymi pojazdami wojskowymi, z umundurowaniem, z bogatą ekspozycją sprzętu saperskiego, różnego typu amunicją, bombami i minami oraz z tajnikami pracy sapera. Uczestniczyli w ćwiczeniach saperskich, czyli w rzucaniu granatem i wykrywaniu min na polu minowym. Najlepszym punktem programu była przejażdżka pojazdem gąsiennicowym BAT-M. Każda klasa wraz opiekunami miała okazję na ekscytującą jazdę po specjalnie przygotowanym terenie w lesie. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbasą, pod wiatą grillową.
Wizyta w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf zapewniła wszystkim uczestnikom pożyteczną i ekscytującą rozrywkę i niezapomniane przeżycia.

Tekst: Anna Lewińska
Zdjęcia: Anna Lewińska, Barbara Borkowska, Magdalena Homa, Katarzyna Paradowska, Teresa Dopke


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Uczniowie z klas zerowych na przedstawieniu "Czarodziejski ołówek"

Dnia 16 października dzieci z klas zerowych obejrzały w Centrum Gdynia Waterfront przedstawienie teatralne pt. "Czarodziejski ołówek". Spektakl zaprosił dzieci na niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować. Od chwili, kiedy pomaga staruszkowi i dostaje od niego czarodziejski ołówek, życie chłopca zmienia się. Wszystko, co narysuje, natychmiast się materializuje. Na przykładzie czarodziejskiej mocy ołówka, bajka ukazuje młodym widzom swoiste podejście do tzw. magii i niezwykłej mocy, dzięki którym stajemy się pewni siebie i możemy "więcej". W dzisiejszych czasach superbohaterów, których niezwykłe moce np. Supermana czy Harry'ego Pottera są obiektem marzeń, autorzy podejmują próbę uświadomienia, że prawdziwa moc tkwi w nas samych. Marzymy o czarodziejskim ołówku, zapominając o swoich indywidualnych zaletach i przymiotach. Ołówek pomógł chłopcu odkryć, że jest odważny, ma wielkie serce i to właśnie w nim kryje się prawdziwa moc.
Dzieci zaczarowała nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia, wspaniali bohaterowie jak: pies arktyczny, małpa, roboty z innej planety, ptaki, pająk i ich sugestywne kostiumy, które stanowiły dopełnienie niezwykle interesującej gry aktorskiej Michasia, jego przyjaciółki Oli, starca i sprytnego Zacharego oraz wspaniałe efekty specjalne.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Światowy dzień zwierząt w klasach 0 - III

04.10.2017r. zaczęliśmy w szkole obchody Światowego Dnia Zwierząt. Tegoroczny projekt przygotowały panie: M. Semmerling i M. Szymoniak. Tego dnia uczniowie z klas 0 - III przyszli do szkoły w ubraniach z elementem zwierzęcym. Przez kolejne dni rozmawiali z wychowawcami na lekcjach, na temat różnych gatunków zwierząt, ich ochronie, środowisku naturalnym oraz o gatunkach, którym grozi wyginięcie. Nie zabrakło też rozmów na temat zwierząt, które mieszkają w naszych domach. Tego typu zajęcia uczą dzieci szacunku do zwierząt oraz odpowiedzialności za żywą istotę.
W piątek najmłodsi uczniowie z klas 0, z masy solnej, lepiły zwierzątka. Najpiękniejsze prace w tej kategorii należały do następujących uczniów:

I miejsce - Daria Ulatowska 0b
II miejsce - Tymon Hebel 0c
III miejsce - Karina Wrońska 0b, Michał Bogacz 0a
Wyróżnienia - Rozalia Ferra 0d, Lena Muller 0b

Tego samego dnia dzieci z klas II, pracując w grupach, wykonały plakaty- ogłoszenia informujące o zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce. Coroczną akcję rozpoczęliśmy w tym roku 9 października. W tej kategorii nie przyznano nagród głównych, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne. Dlatego też uczniowie z tych klas otrzymali słodki upominek.
Kolejny tydzień należał do uczniów klas III i I. Ci starsi pisali list w imieniu zwierząt do ludzi. To zadanie odbyło się pod czujnym okiem p. T. Dopke. Komisję najbardziej zachwycił list, który napisała Ida Figlarek z kl. III d. Kolejne miejsce należało do Magdy Bistram również z kl. III d. Natomiast III miejsce zajęła Zofia Bogorodź z kl. III a.
Na pierwszoklasistów czekało zadanie plastyczne. Wykonywali oni rysunki pt. "W świecie zwierząt".

I miejsce - Amelia Zajączkowska kl. I b<br> II miejsce - Kinga Jakubina kl I d
III miejsce - Aleksander Żala z kl. I c
Wyróżnienia: Milena Rybak kl. I a, Amelia Rewa kl. I d

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w projekcie, a zwycięzcom, w różnych konkursach, gratulujemy!

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak, Marta Semmerling, Rodzice uczniów
Zdjęcia dostępne tutaj >>

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w SP3

W piątek, 13 października, na hali sportowej zebrała się cała społeczność szkolna, bu uczcić Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, Jan Skrobul, przypomniał historię tego święta oraz złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za ich poświęcenie i pracę. W imieniu rodziców życzenia wszystkim nauczycielom złożyła pani Wioletta Buć - Przewodnicząca Rady Rodziców. Natomiast w imieniu wszystkich uczniów życzenia oraz kwiaty na ręce dyrekcji złożyły Przewodniczące Samorządów Uczniowskich.
Ten dzień był również okazją do wręczania nagród nauczycielom. W tym roku szkolnym Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Grażyna Napieraj. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Mirosława Niewiadomska.Natomiast Nagrodę Burmistrza otrzymali: Jan Skrobul, Barbara Stenzel-Wencel i Teresa Dopke. Podczas szkolnej uroczystości Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Justyna Zabrodzka, Barbara Kisiel, Mirosława Wróblewska, Maria Szymoniak, Hanna Zwierzycka, Alicja Formella, Katarzyna Danisewicz, Mariola Szreder, Patryk Wielmowiec, Małgorzata Terlecka, Katarzyna Paradowska, Lidia Skrobul, Wojciech Guzow, Ewa Ryś, Sandra Jażdżewska, Barbara Borkowska, Mariola Thomas.
Nie mogło się również obyć bez części artystycznej przygotowanej przez panie: Magdalenę Homę oraz Mirosławę Niewiadomską. W tym roku miała ona formułę popularnego konkursu "Familiada", w którym wzięli udział uczniowie z klasy 7b. Uroczystość uświetnił również występ chóru, przy akompaniamencie muzycznym pani Moniki Kitel. Na szczególną uwagę zasługiwały również występy uczennic: Aleksandry Hutnik i Dominiki Konik (śpiew)oraz Judyty Mączki i Natalii Jungiewicz (recytacja wiersza).
Dzień ten przebiegał w naszej szkole w atmosferze serdecznych życzeń, pięknych kwiatów oraz słodkości wręczanych nauczycielom przez ich wychowanków.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Warsztaty terenowe w Eko Dolinie

6 października grupa uczęszczająca na zajęcia rozwijające z geografii realizowane w ramach projektu "Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość" brała udział w warsztatach terenowych w firmie Eko Dolina. Zajęcia składały się z 2 części: wykładu i zwiedzania. Po ogólnych informacjach m.in. na temat rodzajów przywożonych odpadów, działania sortowni oraz składowania odpadów uczniowie dowiedzieli się co dalej dzieje się z odzyskanymi surowcami. Mieli również szansę zobaczyć w jaki sposób segreguje się odpady. Zwiedzanie zaczęliśmy od sortowni. Tam prześledziliśmy drogę, jaką pokonują śmieci przyjeżdżające do sortowni. Widzieliśmy również kompostownię, miejsce na odpady wielkogabarytowe, stacje przerobu gruzu, kwatery składowe i podczyszczalnię odcieków. Przy kwaterze składowania odpadów spotkaliśmy pana sokolnika, który pokazał nam swoją hodowlę jastrzębi i sokołów. Po wszystkim wróciliśmy do sali konferencyjnej na drobny poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie z klas 5 na X Pomorskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

W środę, 4 października, uczniowie z klas piątych wraz z nauczycielkami i bibliotekarkami, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie na spotkanie autorskie z panią Katarzyną Ryrych. Była to już X edycja Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Akcja ta odbywa się pod hasłem "Z książką na walizkach".
Pisarka opowiadała o swoich książkach, procesie ich tworzenia oraz przedstawiała fragmenty takich książek jak "Król" czy "Tylko dla twoich oczu". Spotkanie to było dla uczniów świetną okazją do zadawania pytań autorce o szczegóły jej warsztatu pisarskiego.
Na zakończenie piątoklasiści otrzymali zakładki z autografem pisarki oraz mieli możliwość zakupienia jej książek i otrzymania dedykacji. Księgozbiór naszej biblioteki szkolnej również wzbogacił się o takie pozycje jak: "Koniec świata nr 13" oraz "Opowiadania o psach - Na psa urok!".

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Anna Mielewczyk-Haustein

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie klas zerowych świętują Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Ważne jest także Święto Chłopców, które corocznie obchodzimy 30 września. Dziewczynki i panie złożyły chłopcom już w piątek najlepsze życzenia. Dziewczęta sprawiły także swoim kolegom niespodziankę: przygotowały ciekawe upominki m.in. puzzle, samochody, zabawki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Specjalnie dla chłopców zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje, w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce, przy której wszyscy świetnie się bawili.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Trzecioklasiści w "Muzie"

W dniach 25, 26, 27 i 29 września 2017r. uczniowie klas trzecich odwiedzili izbę leśną "Muza" w nadleśnictwie Kąpino. Była to żywa lekcja przyrody. Najpierw klasa podzieliła się na trzy grupy i wyruszyła na ścieżkę edukacyjną do lasu. Każda grupa dostała swój koszyk, do którego dzieci zbierały liście z różnych gatunków drzew. Dowiedziały się również w jaki sposób pozbywa się szkodników drzew stosując pułapki feromonowe. Za pomocą długości rąk mierzyły obwód pnia, aby dowiedzieć się ile lat mają drzewa. Po powrocie do leśniczówki dzieci wykonywały zielniki z przyniesionych liści. Następnym zadaniem dla grup było zrobienie zwierzątek z pozostałych liści, mchu, szyszek i żołędzi. Dzieci odwiedziły też salę, gdzie poznały zwierzęta zamieszkujące nasze lasy. Na zakończenie wizyty w lesie trzecioklasiści piekli kiełbaski na ognisku rozpalonym przez rodziców.

Tekst: Danuta Gajewska
Zdjęcia: Rodzice uczniów oraz wychowawcy

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 27.09.2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste "Pasowanie na ucznia" dzieci z klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły i rodziców śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, liczyli i gimnastykowali się.
Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula, co oznaczało przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek przygotowany przez kolegów z trzeciej klasy.
Po skończonej uroczystości nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Tekst: Anna Siuda
Zdjęcia: Katarzyna Kałuża

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


Klasy młodsze na koncercie "Hip-Hop Hura"

W czwartek, 28 września, uczniowie z klas 0 - 3 uczestniczyli w koncercie "Hip-Hop Hura", prowadzonym przez: Profesora Muzyczka, Magistra Winyla i Doktor Strunę. Dzieci podczas koncertu tańczyły, śpiewały, rymowały oraz eksperymentowały z własnym głosem. Poznawały także różne terminy związane z hip-hopem, rozpoznawały zniekształcone dźwięki instrumentów oraz uczyły się nowej piosenki.
Koncert ten był dla dzieci doskonałą okazją dla poszerzenia swoich muzycznych horyzontów.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


XV Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego w Słupsku

Dnia 23.09.2017r. odbył się XV Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego w Słupsku. Uczeń naszej szkoły Cezary Magiera z klasy 4c, reprezentujący klub Simba Judo Reda, zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii do 32 kg.
Czarkowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Tekst: Rodzic ucznia i Elżbieta Rybarczyk
Zdjęcie: Rodzic ucznia

2017/2018


Wybrano Samorząd Szkolny klas 4 - 7

Dnia 20.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego klas 4 - 7. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu, takie jak: Dzień Kolorowych Skarpetek, muzyka w czasie przerw, tańsze obiady, strefa ciszy z pufami do odpoczynku czy podwieczorki dla nauczycieli. W głosowaniu udział wzięli przedstawiciele Trójek klasowych 4-7. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w skład Samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

Przewodnicząca: Natalia Klebba VIb
Zastępca przewodniczącego: Adam Rękawek VIIb
Sekretarz: Julia Zenka VIIb

Wspólnie ustalony został plan działań na rok 2017/18 i przydział poszczególnych zadań.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Tekst: Katarzyna Kałuża
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Festyn Rodzinny

W niedzielę, 17 września, w parku w Redzie-Ciechocinie po raz drugi odbył się festyn rodzinny, którego organizatorami byli Radni Miasta Redy, Stowarzyszenie TKS Reda Ciechocino, działające przy SP3 oraz Miejski Dom Kultury. Impreza plenerowa zgromadziła rzesze mieszkańców, wśród których znaleźli się przede wszystkim uczniowie SP3 oraz ich rodzice i dziadkowie. Na scenie zobaczyć można było występy najmłodszych - przedszkolaków z "Omnibuska", piosenki i tańce w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pokazy judo. Nie lada atrakcją była też możliwość zajrzenia do wozu straży pożarnej. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa oraz licytacje, a także dmuchane zamki, trampoliny i tor zręcznościowy. Przez cały czas trwania festynu działała kawiarenka z domowymi wypiekami oraz stoisko z kiełbaskami, hot-dogami i watą cukrową. Zwieńczeniem festynu był występ Weroniki Korthals, która zaśpiewała utwory z płyty "Velevetka" a także "On".
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu - radnym za zaangażowanie, rodzicom za wypiek ciast i pomoc w obsłudze festynu, nauczycielom za przygotowanie występów dzieci oraz małym aktorom i sportowcom za pokazy talentów.

Tekst: Justyna Zabrodzka
Zdjęcia: Teresa Dopke, Barbara Borkowska, Marta Semmerling

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


W rytmie najnowszych przebojów

Jak co roku, w pierwszych dniach września, naszą szkołę odwiedzili instruktorzy z Centrum Tańca Szczepan. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 0-III. Dzieci poznały Emotikony, które zaprezentowały się w różnych scenkach sytuacyjnych. Usłyszały, czego można się nauczyć podczas zajęć, obejrzały prezentację multimedialną. A co najważniejsze miały okazję zatańczyć do największych, tegorocznych przebojów.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z uśmiechem na twarzy, tanecznym krokiem wróciły do klas.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

W poniedziałek, 4 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali powitani przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula, który złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia na nowy rok nauki i pracy. Jest to pełen nowości i zmian pierwszy rok w zreformowanej ośmioletniej szkole podstawowej. Podręczniki dla wszystkich uczniów, nowa podstawa programowa w klasach pierwszych, czwartych i siódmych, czteroletnie i pięcioletnie dzieci w oddziałach przedszkolnych, wygaszane gimnazjum, to główne zmiany w szkole. Będzie to również rok kontynuowania różnych projektów zagranicznych, przy jednoczesnym zapoczątkowaniu nowych działań.
Życzymy wszystkim, by ten rok sprzyjał owocnej nauce, nabywaniu nowych umiejętności, nawiązywaniu przyjaźni i przeżywaniu wielu wspaniałych przygód.
Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/20182017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/20182017/2018 2017/2018

Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional
Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2018