Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory





Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl



Archiwum: rok szkolny 2006/2007

"Dzień Dziecka" w gimnazjum

W Gimnazjum nr 2 dzień ten przebiegł pod hasłem: „Kultura i obycie umilają życie”. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali gazetki i scenki poświęcone zasadom kultury i dobrego zachowania. Prezentacja scenek odbyła się na sali gimnastycznej i połączona była z finałem szkolnego konkursu na najsympatyczniejszą uczennicę i najsympatyczniejszego ucznia gimnazjum. Przedstawiciele I, II i III klas, uznani za najsympatyczniejszych przez ogół uczniów, musieli wykazać się nie lada wiedzą w zakresie znajomości zasad savoir – vivre. Ich wiadomości oceniała 5 osobowa komisja nauczycieli. Ostatecznie zwyciężyli: Marta Kajzer z kl. Ia i Krystian Chojnowski z kl. IIIc. Laureaci otrzymali koszulki z napisami: najsympatyczniejsza uczennica i najsympatyczniejszy uczeń w roku szkolnym 2006/07.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Tekst: Teresa Dopke

Wizyta młodzieży holenderskiej w Gimnazjum nr 2 w Redzie

W dniach 21-24 maja uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w wymianie polsko-holenderskiej ze szkołą Van der Capellen w Zwolle.Celem wizyty młodzieży holenderskiej było wzajemne poznanie swoich zainteresowań, kształcenie międzykulturowe, uczenie tolerancji i poszanowania dla innych, łamanie negatywnych stereotypów oraz konfrontacja wcześniejszych wyobrażeń z własnymi obserwacjami. Program pobytu został przygotowany i zrealizowany we współpracy z Gimnazjum nr 1 w Redzie.
Nauczanie języków obcych jest jednym z głównych zadań realizowanych przez naszą szkołę, szczególnie dlatego iż Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, gdzie język angielski jest powszechnie używany. Polska młodzież goszcząc uczniów z Holandii w swoich domach, miała możliwość komunikowania się w języku angielskim w różnych codziennych sytuacjach. W taki właśnie sposób staramy się przygotowywać naszą młodzież do wykorzystywania swoich umiejętności językowych w zjednoczonej Europie. Nasi uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami z innego kraju, „zderzenia się” z inną rzeczywistością. Przez swoje działania nabrali pewności siebie w nowych sytuacjach społecznych, w których niezbędne jest wykorzystywanie umiejętności komunikacyjnych, jakich nie mieliby okazji przetrenować w warunkach szkolnych. Dało to również okazję do nawiązania bliższych kontaktów i bezpośredniej obserwacji realiów życia codziennego w naszym kraju.
Wszyscy uczestnicy wymiany językowej pojechali na wycieczkę do Gdańska, poznając to tętniące życiem miasto, wysłuchali koncertu organowego w Archikatedrze Oliwskiej, zwiedzili muzeum Solidarności oraz muzeum hitlerowskiego obozu koncentracyjnego „KL Stutthof”. Uczniowie ponadto udali się do Malborka, gdzie pływali smoczymi łodziami. Każde z tych miejsc na swój sposób było wyjątkowe. Dopełnieniem czasu spędzonego w Redzie stała się wspólna dyskoteka oraz wieczorne spotkania.
Ten zaledwie kilkudniowy pobyt w wielu przypadkach wystarczył do tego, aby powstały ciepłe, przyjacielskie relacje między naszymi uczniami i ich rodzinami, a holenderskimi gośćmi. Pełni niezwykłych wrażeń uczestnicy wymiany, żegnali się ze łzami w oczach. Mamy nadzieję, że planowana przez nas jesienią rewizyta w Zwolle również dostarczy wszystkim niezapomnianych chwil i interesujących przeżyć. Opiekę merytoryczną i organizacyjną nad projektem w naszej szkole sprawowały p. Iwona Nowicka i Małgorzata Terlecka.

Tekst: Małgorzata Terlecka
zdjęcia dostępne tutaj >>

I miejsce w VI edycji powiatowego przeglądu "English Poetry and Drama"

9 maja uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce w VI edycji Konkursu Poezji i Dramy Angielskiej Małego Trójmiasta Kaszubskiego „English Poetry and Drama”, za najlepszą scenkę anglojęzyczną
Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony w Zespole Szkół nr 1 w Redzie. Impreza objęta była patronatem Burmistrza Miasta Reda i Rady Miasta. Zespół klasy III c – „Just teens”, w składzie:J. Hebel, K. Modzelewska, K. Chojnowski, K. Kamin, P. Sidorowicz, P. Soiński, pod kierunkiem p. Małgorzaty Terleckiej, zaprezentował scenkę pt. „The Last Chance – Ostatnia Szansa”. Przedstawienie opowiada historię mężczyzny, który nie potrafi wyobrazić sobie życia bez przemocy. Jednakże, pewnego dnia za sprawą sił wyższych jego pogląd na świat diametralnie się zmienia.

Tekst: Małgorzata Terlecka

Turniej o Puchar Wagarowicza

W niezwykły i ciekawy sposób obchodzono Dzień Wiosny w Gimnazjum nr 2 w Redzie. Już po raz szósty w tej szkole odbył się Turniej o Puchar Wagarowicza. Rozpoczęto od prezentacji kandydatów na najsympatyczniejszego ucznia i uczennicę. W wyniku głosowania wyróżnieni zostali: Marta Kajzer i Tomasz Kwiatkowski (Ia). Z klas IIEstera Marszał (II b) i Szymon Frybezowki (II c), natomiast z klas III największą liczbę głosów uzyskali Dominika Kreft (III d) i Krystian Chojnowski (III c).
Wreszcie doszło do właściwej i najważniejszej części turnieju. Każda klasa miała za zadanie przedstawić parodię wybranego dzieła literackiego w formie krótkiego spektaklu. Rozbawiona młodzież szkolna z zaciekawieniem oglądała komiczne sceny ze znanymi bohaterami literackimi, w których wcielali się młodzi aktorzy, z wielkim zaangażowaniem parodiując m.in. fragmenty „ Romea i Julii” , „Balladyny” czy „ Władcy pierścieni”. Liczyły się przede wszystkim pomysł i gra aktorska. Ocenie podlegały także plakaty reklamujące przedstawienia.
Po gorących emocjach i przeżyciach związanych z teatrem rywalizacja doszła do zenitu, ponieważ rozpoczęły się konkurencje sportowe.
Zanim doszło do ogłoszenia niecierpliwie oczekiwanych wyników, w ramach programu „Uczniowie z klasą” drugoklasiści zaprezentowali przedstawienie „Życie i śmierć gwiazdy wielkości Słońca”. Następnie wystąpiła nagrodzona gromkimi brawami dziewczęca grupa taneczna.

Na zakończenie obchodów Dnia Wiosny rozstrzygnięto Konkurs na Logo Szkoły. Najciekawsze prace wykonali: Krystian Chojnowski(III c), Patrycja Karschnia (II b), Mateusz Kuźnik (II a) i Bartosz Gurzęda (III c).
Nagrodzono również zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Bolesławie Prusie: Marlenę Kokosińską (III a)- za I miejsce, Martę Janiak (I a) - II miejsce oraz Żanetę Więcek (III a)- III miejsce.

W Turnieju o Puchar Wagarowicza III miejsce zdobyła klasa II c, II miejsce-klasa III a, natomiast I miejsce przyznano klasie III c.

Na terenie szkoły prowadzona był zbiórka rzeczy i karmy dla zwierząt ze Schroniska w Bieszkowicach.
Ponadto żeby ten wyjątkowy, wiosenny dzień w naszej szkole był nie tylko ucztą duchową, zadbano także o możliwość skorzystania z minibufetu oferującego wiosenne kanapki.
Sposób, w jaki świętuje się pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum nr 2, dowodzi, że uczniowie mogą wagarować na wesoło, wspólnie z nauczycielami.

Tekst: Teresa Liegman
zdjęcia dostępne tutaj >>

Gimnazjum nr 2 przystępuje do projektu wymiany uczniów z holenderską szkołą.

We współpracy i porozumieniu z Gimnazjum nr 1, nasze gimnazjum przyłącza się do wymiany uczniów, jaką redzka „jedynka” prowadzi od lat z holenderską Van der Capellen Scholle w Zwolle.
W dniach 14-16 marca b.r. w ramach wizyty przygotowawczej gościliśmy dyrektora i wicedyrektora holenderskiej szkoły. Nasi goście zapoznali się ze szkołą, z uczniami, odbyli również krótką wycieczkę do Gdańska i Gdyni. W ramach przygotowań do wspólnej wymiany odbyły się robocze spotkania z udziałem holenderskich gości oraz dyrektorów obu gimnazjów i nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu.
Wizyta uczniów z Holandii spodziewana jest w drugiej połowie maja. Nawiązanie tych kontaktów umożliwi naszym uczniom przetestowanie w praktyce umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Będzie to też zapewne okazja do zawarcia nowych, ciekawych znajomości.

Tekst: Iwona Nowicka

Socrates Comenius w Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 w Redzie składa wniosek do Agencji Narodowej na realizację językowego projektu w ramach programu Socrates Comenius.
W dniach 26.02.-01.03. 2007r. gościliśmy w naszej szkole pana Yasara Cetin, nauczyciela języka angielskiego ze szkoły w Turcji. Podczas swojego krótkiego pobytu gość z Turcji spotkał się z Burmistrzem Miasta Redy, Krzysztofem Krzemińskim, zwiedził Gdańsk, Hel, Puck i Wejherowo.
W ramach projektu planowana jest organizacja wymiany uczniów pomiędzy szkołami, która ma na celu poznanie odmiennej kultury, naukę tolerancji oraz doskonalenie znajomości języków obcych.
Podczas wizyty powstał projekt „Nastolatek reklamuje swój region”. Pan Yatar zwiedził naszą szkołę i uczestniczył w kilku lekcjach. Opowiedział również uczniom o swoim mieście - Konya oraz przedstawił ciekawą prezentację na temat szkoły, w której uczy.

Tekst: Mariola Szreder

"Dzień bez przemocy" w Gimnazjum nr 2

W tym roku szkolnym Zespół Szkół nr 2 w Redzie przystąpił do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoła bez Przemocy”. Celem kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach, poprzez zwiększenie świadomości problemu i zmianę postawy wobec przemocy. Przygotowany harmonogram działań w tym zakresie zakłada pracę nad problemem przez cały rok, z zaangażowaniem całej społeczności szkolnej.

Do tej pory udało się zrealizować kilka zadań. W każdej klasie przeprowadzono cykl zajęć poświęconych problemowi przemocy i agresji oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Grono pedagogiczne wzięło udział w szkoleniu: „Mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów w szkole”. Natomiast uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji - panią Patrycją Kalińską, która przygotowała prelekcję na temat ryzykownych zachowań, demoralizacji i odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne.

W piątek, 9 lutego, w Gimnazjum nr 2 został zorganizowany Dzień Przeciw Przemocy. W tym dniu, pod hasłem: „Jesteśmy przeciw przemocy”, wszystkie klasy przygotowały wystąpienia w formie scenek, wierszy, piosenek i zaprezentowały je na forum szkoły. Występy oceniała 5-osobowa komisja, która przyznała I miejsce klasie III C za pouczającą scenkę przygotowaną w konwencji humorystycznej. Nagrodą dla zwycięzców był tort ufundowany przez Samorząd Uczniowski.

Tekst: Barbara Kisiel
Zdjęcia: Klaudia Renusch, kl. IIId

zdjęcia dostępne tutaj >>

Konkurs historyczny

11 stycznia 2007 r. w Zespole Szkół nr 2 w Redzie, tak jak w poprzednich latach, spotkały się reprezentacje 30 gimnazjów z powiatów wejherowskiego i puckiego na Rejonowym Konkursie Historycznym. Konkurs otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Jan Skrobul.

Zmagania uczniów nadzorowała komisja w składzie: Gabriela Orzechowska i Barbara Stenzel – Wencel z Zespołu Szkół nr 2 w Redzie, Gertruda Kowalczyk z Gimnazjum w Luzinie i Teresa Brunath z Rumi.

61 uczniów rozwiązywało zadania przygotowane dla uczestników konkursu województwa pomorskiego. Test okazał się trudny, ponieważ dotyczył nie tylko wszystkich okresów historycznych, ale i niektóre zagadnienia wykraczały poza wymagania programowe.

Konkurs rejonowy wygrało i dostało się do finału wojewódzkiego 6 uczniów z najwyższą punktacją.
Wśród nich są redzianie: Justyna Dobrzycka z Zespołu Szkoł nr 2 w Redzie, Krzysztof Kamiński i Radosław Farion z Zespołu Szkół nr 1 w Redzie.

Konkurs stał się jednocześnie forum nauczycieli historii. W tym roku spotkało się 31 nauczycieli historii, była więc okazja do wymiany doświadczeń i zawarcia znajomości.

Z wynikami konkursu dla pierwszych dwudziestu osób możesz zapoznać się tutaj >>

Tekst: Gabriela Orzechowska

Zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora szkoły

Pani Teresa Kania w wyborach samorządowych została wybrana na stanowisko radnej w Redzie. W związku z tym faktem zrezygnowała z pełnienia funkcji zastępcy dyrektora szkoły. Dyrektor Jan Skrobul powierzył obowiązki zastępcy dyrektora Pani Beacie Zawal-Brzezińskiej.

Na specjalnie zorganizowanym apelu Pan Jan Skrobul i Pani Teresa Kania podziękowali sobie wzajemnie za wiele lat wspólnej pracy. Również uczniowie podziękowali Pani dyrektor za trud, który włożyła w pełnienie swoich obowiązków.

Pan dyrektor przedstawił Panią Beatę Zawal-Brzezińską jako nową osobę powołaną na stanowisko zastępcy dyrektora i życzył wielu sukcesów na nowym stanowisku pracy.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października na terenie Zespołu Szkół odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: burmistrz miasta: p. Stanisław Wicki, przedstawiciel Starosty Wejherowskiego: p. Krzysztof Krzemiński, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5: p. Ewa Uberman, dyrektor Zespołu Szkół nr 1: p. Marek Kamiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6: p. Mirosław Rożyński, proboszcz parafii św. Wojciecha: Ks. Kanonik Zbigniew Kerlin.
W części oficjalnej uroczystości wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Reda oraz Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół nr 2.

Nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze otrzymali:

•  p. Jan Skrobul (dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Redzie),
•  p. Krzysztof Szczepański (nauczyciel geografii Gimnazjum nr 1 w Redzie),
•  p. Mirosława Niewiadomska (nauczycielka języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie).

Nagrody przyznane przez dyrektora Jana Skrobula otrzymali:

•  p. Łucja Sadowska (zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 2),
•  p. Teresa Kania (zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 2)

oraz nauczyciele:

•  p. Gabriela Orzechowska (nauczycielka historii Gimnazjum nr 2),
•  p. Elżbieta Rybarczyk (nauczycielka matematyki i informatyki Gimnazjum nr 2),
•  p. Grażyna Napieraj (nauczycielka języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Urszula Obłuda (nauczycielka biologii Gimnazjum nr 2),
•  p. Iwona Nowicka (nauczycielka języka angielskiego Gimnazjum nr 2),
•  p. Ewa Ryś (nauczycielka nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Marzena Bizewska (nauczycielka klas 0 Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Anna Mielewczyk-Haustein (nauczycielka matematyki Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Barbara Stenzel-Wencel (nauczycielka historii Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Brygida Komorkiewicz (nauczycielka nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Mariola Szreder (nauczycielka nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 3),
•  p. Gabriela Krzemińska (nauczycielka nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 3).

Po części oficjalnej zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie oglądali program artystyczny przygotowany przez p. Annę Galiń-Tatarę i przez p. Hannę Żuk. W przedstawieniu brał również udział chór prowadzony przez p. Agnieszkę Dzienisz.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. Zdjęcia wykonała uczennica Paulina Okrój z klasy III d gimnazjum zdjęcia dostępne tutaj >>

Działalność Szkolnego Koła Sportowego - prowadzący: mgr Lidia Skrobul

W roku szkolnym 2005/2006 na zajęcia uczęszczały dziewczęta z klas I, II, III gimnazjum. Uczennice były przygotowywane do zawodów na poziomie miejskim i powiatowym.

•  W ramach IMSz organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy uczennice startowały w następujących zawodach:

- październik 2005 - miejskie sztafetowe biegi przełajowe (M. Król, M. Płomin, A. Habryło, J. Schmidtke, M. Schoeder, M. Dobrzycka, M. Guttek, M. Semmerling, M. Rosenkranz, K. Felkner.)

- marzec 2006 - powiatowe indywidualne biegi przełajowe: M. Rosenkranz - II miejsce

- kwiecień 2006 - wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe - M. Rosenkranz

- maj 2006 - powiatowa indywidualna LA(Ż. Więcek – 300 m, K. Felkner – 100 m, 300 m, M. Płomin – 300 m, A. Frańczak i K. Stachewicz 100m, M. Schroeder – 600 m, T. Jaśnikowska p. kulą, P. Jaworska 100 m, skok w dal, Krysiak 100 m.)

•  Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu zorganizował Halowe Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w LA. W styczniu po eliminacjach miejskich w powiecie naszą szkołę reprezentowały A. Frańczak, K. Stachewicz (w biegu na 100 m) oraz T. Jaśnikowska (w pchnięciu kulą - VI m-ce ).

•  W lutym 2006 r. rozegrane zostały zawody w p. koszykowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły.

I miejsce   –  II a
II miejsce  –  III b
III miejsce –  I b

•  Dziewczęta z zespołu tanecznego wystąpiły z pokazem aerobiku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

•  Podczas Festynu Rodzinnego dziewczęta z II kl. przedstawiły układ taneczny, a grupa z klasy I c układ gimnastyczny (piramidy).

•  Dziewczęta przygotowywane były do Miejskiego Dnia Sportu w ramach obchodów Dni Redy.
Uczennice brały udział w rozgrywkach piłki siatkowej, piłki nożnej. W sztafecie (600m, 300 m, 200 m, 100m) zdobyły I m-ce i puchar - w składzie M. Rosenkranz, K. Felkner, M. Płomin, Ż. Więcek.

W ramach zajęć SKSu dziewczęta mogły poprawiać sprawdziany lub je uzupełniać.

Osiągnięcia sportowe uczniów:

Sandra Conradi – powiatowa gimnazjada w tenisie ziemnym – II miejsce



Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional




Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2007