Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory





Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl




Archiwum: rok szkolny 2017/2018


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W piątek, 22 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły, Jan Skrobul, podziękował wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za kolejny rok nauki i pracy. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.
Był to rok obfitujący w liczne sukcesy naukowe i sportowe na różnych szczeblach; czas realizacji ciekawych projektów edukacyjnych i wyjazdów zagranicznych; okres zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności, po którym wakacje są przez wszystkich bardzo wyczekiwane.
Życzymy, by czas wakacyjny upłynął na odpoczynku, podróżach i zdobywaniu nowych wrażeń w pięknej letniej aurze.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018


Wycieczka klas pierwszych do wioski indiańskiej

Pierwszoklasiści wyjechali na swoją ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym do wioski indiańskiej w Runowie. Klasy 1c i 1d pojechały 6 czerwca, a klasy 1a i 1b - 20 czerwca. Dzieci miały okazję poznać życie, kulturę i obyczaje Indian. Uczniowie spotkali także Wielkiego Wodza "Siedzącego Byka", wraz z którym uczyli się pieśni i tańców indiańskich, a także poznawali gry i zabawy małych Indian. Razem z Szamanem uczyli się strzelać z łuku i jeździć konno. Wiele radości sprawiło uczniom malowanie twarzy, uroczyste wręczanie pióropuszy, nadawanie indiańskich imion, a także przejażdżka wozem konnym. W wolnym czasie dzieci mogły pobawić się na dużym placu zabaw i poskakać na trampolinie, czy dmuchanym zamku. Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie. Był to dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Barbara Mikuś
Zdjęcia: Barbara Mikuś, Anna Siuda, Dominika Fedde, Bogumiła Deksnait-Naczk

2017/2018


Świetlicowy konkurs "Mały Konstruktor"

W terminie od maja do czerwca w szkolnej świetlicy odbywał się konkurs "Mały Konstruktor", który miał na celu rozbudzenie kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Uczniowie starali się stworzyć jak najciekawszą budowlę przy wykorzystaniu różnego rodzaju klocków. Wyobraźnia naszych uczniów nie miała granic. Tematami prac były, oprócz popularnych statków i zamków, mniej typowe postaci z bajek, wehikuły, kościół, a nawet gitara. Komisja złożona z wychowawców świetlicy miała duży problem z wybraniem tych najbardziej ciekawych i oryginalnych. Po długich naradach udało wyłonić się zwycięzców:
I miejsce: Jakub Kurowski kl. I c;
II miejsce: Paulina Lasek kl. I b oraz Wiktor Sopek kl. III d;
III miejsce: Maja Bolejko kl. III a oraz Franciszek Hołówko kl. II a.
Wszyscy uczestnicy dostali dyplom i upominek.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Agnieszka Brzezińska
Zdjęcia: Wychowawcy świetlicy

2017/2018


Dzień Sportu w klasach młodszych

Dnia 19.06.2018r. odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie klas I - III pod opieką swoich wychowawców świetnie się bawili w różnorodnych konkurencjach. Po zakończonych zawodach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów na szkolnym patio. Wyniki przedstawiają się następująco:
Miejsca I: 1b, 1d, 2b, 3c
Miejsce II: 1c, 2a, 3b
Miejsce III: 1a, 3d
Miejsce IV: 3a
Dzieci zadowolone i radosne spędziły dzień na świeżym powietrzu w parku. Tą wspaniałą, sportową rozrywkę zorganizowały dzieciom panie: Katarzyna Kończak, Alicja Nawrocka i Dominika Fedde.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Alicja Nawrocka, Dominika Fedde
Zdjęcia: Katarzyna Kałuża

2017/2018


Sukcesy najmłodszych uczestników klasy 0d w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym

W dniu 11.06.2018r. rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Plastyczny w Szkole Podstawowej nr 45 w Gdańsku pt. "Bałtyk w legendach zaklęty". Serdecznie gratulujemy uczennicy kl. 0D Sarze Czapiewskiej, która wykonała piękną prace plastyczną do legendy o Juracie, Królowej Bałtyku. Jednocześnie gratulacje dla 5 laureatów z klasy 0D Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pt. "Zwierzęta w obiektywie":
1. Julii Bochentyn i Szymonowi Panek za zajęcie dwóch I miejsc (exe)
2. Karolince Perszon za zajęcie II miejsca
3. Rozalce Ferra za zajęcie III miejsca
4. Pawełkowi Nastały za wyróżnienie
Prace naszych uczestniczek powstały pod opieką wychowawcy Krystyny Kuligowskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018


Zerówkowicze na start

Pod takim hasłem odbył się dzień poświecony najmłodszym dzieciom w naszej szkole. 14.06.2018r. zerówkowicze odwiedzili szkołę, w sposób nieco inny. Ze swoimi wychowawcami przeszli się szkolnymi korytarzami, by zobaczyć gdzie znajdują się przedmiotowe gabinety, gabinet pani pielęgniarki, czy też szkolny sekretariat. Zajrzeli również do biblioteki, którą za kilka miesięcy zaczną systematycznie odwiedzać. Mieli też okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Kopciuszek", które przygotowała dla nich klasa 1b, pod czujnym okiem wychowawcy M. Szymoniak, oraz p. D. Fedde. Elementy do scenografii przygotowały panie A. Formella, A. Brzezińska oraz I. Jarzębska-Pawłowska. Dzieci również odwiedziły sale lekcyjne edukacji wczesnoszkolnej, gdzie mogły porozmawiać ze starszymi kolegami i koleżkami oraz nauczycielami uczącymi w klasach młodszych. Całość zakończyła się warsztatami pt. "Bezpieczne wakacje", które przeprowadziła pani D. Fedde.
Tego typu dzień, który zorganizowała p. Maria Szymoniak, miał na celu zapoznanie dzieci ze szkołą, by po udanych wakacjach, odważnie i z ochotą przekroczyli próg naszej placówki.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Marta Semmerling, Krystyna Kuligowska

2017/2018


Wybory do nowego Samorządu Uczniowskiego

14 czerwca Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory do nowego Samorządu na rok szkolny 2018/19. Pięć kandydatek - Beata Malinowska (7b), Luiza Starosta (7b), Dominika Konik (6b), Julia Dominik (5b) oraz Izabela Kuraś (7a) - przez miesiąc prowadziło kampanię wyborczą przygotowując swoje pomysły na zmiany w szkole prezentując je na plakatach wyborczych. Wszystkie kandydatki przestawiły ciekawy program wyborczy oraz pomysły, m.in. założenie klubu cheerleaderek, muzyka w czasie przerw czy dzień zwierzaka.
Po raz pierwszy wybory przeprowadzone były wśród wszystkich uczniów klas 4-7, także każdy z uczniów miał możliwość wpływu na skład SU i wyboru swojego reprezentanta. Po przeliczeniu wszystkich głosów, w Samorządzie Uczniowskim na rok szkolny 2018/19 znaleźli się: Beata Malinowska z klasy 7b (130 głosów), Izabela Kuraś z klasy 7a (62 głosy) oraz Dominika Konik z klasy 6b (27 głosów). Wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Kałuża
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018


Turniej o mistrzostwo w warcabach klas I - III w świetlicy szkolnej

Warcaby cieszą się ogromnym powodzeniem wśród gier planszowych, więc już po raz drugi w świetlicy szkolnej zorganizowano turniej o mistrzostwo w tej grze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III przychodzących do świetlicy szkolnej. Koordynatorem i głównym sędzią rozgrywek była Beata Zawal-Brzezińska. W przeprowadzeniu tego turnieju pomagali opiekunowie świetlicy: Izabela Jarzębska-Pawłowska, Agnieszka Brzezińska i Magdalena Guzow.
Do konkursu zakwalifikowało się 23 zawodników, którzy rozegrali 72 pojedynki w 6 grupach kwalifikacyjnych, z których do półfinału przeszło dalej tylko 6 zawodników. Każdy z nich pokonał wszystkich rywali w swojej grupie. W półfinale rozegrano 12 gier metodą "każdy z każdym" w wyniku czego do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 osoby: Adam Pleszczyński z kl.1d, Oskar Mierkiewicz z kl.3a, Benjamin Svensen z kl.2b i Jakub Kurowski z kl.1c.
Walka trwała do samego końca. Adam Pleszczyński z kl.1d w żadnej części zawodów nie przegrał ani jednego meczu i w finale pokonał Benjamina Svensena, czym zapewnił sobie 1 miejsce i tytuł Mistrza Warcabów w roku szkolnym 2017/2018. Drugie miejsce zajął Benjamin Svensen z kl.2b, a o trzecie walczyli 2 zawodnicy Oskar Mierkiewicz i Kuba Kurowski. Ostatecznie pojedynek wygrał Jakub Kurowski z kl.1c, czym zapewnił sobie trzecie miejsce w turnieju.
W trakcie trwania rozgrywek wielu uczniów kibicowało zawodnikom i zapowiada chęć uczestnictwa w turnieju warcabowym w kolejnym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udanego turnieju.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Agnieszka Brzezińska

2017/2018


Jak nie czytam, jak czytam

Czy lubimy czytać książki? Jakie książki czytamy? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć przy okazji ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", w której z naszej szkoły wzięło udział 386 uczniów.
Dnia 8 czerwca każdy przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę i o godzinie 10.00 zebraliśmy się wszyscy na szkolnym patio. Z powodu upału czytanie i rozmowy na temat naszych ulubionych książek zostały przeniesione do sal lekcyjnych. Celem akcji było zachęcenie uczniów do większej aktywności czytelniczej, promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.
A Ty? Jaką książkę czytasz w tym tygodniu? :-)

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Grażyna Napieraj
Zdjęcia: Jan Skrobul

2017/2018


Wycieczka klas 3

W dniu 11 czerwca 2018 r. klasy trzecie wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę do "Sea Parku" w Sarbsku. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Pobyt w "Sea Parku" rozpoczęli udziałem w występie fok szarych i fok pospolitych. Foki w obecności swoich trenerów pokazały mnóstwo ciekawych sztuczek akrobatycznych.
Ku zaskoczeniu widowni, foki dały również popis swoich talentów muzycznych. Po występie dzieci udały się do parku miniatur latarni morskich. Można tam było odnaleźć wszystkie latarnie morskie naszego Wybrzeża, które znajdują się od Szczecina aż do Gdańska.
W ramach wycieczki dzieci zwiedziły również wrak statku pirackiego Galeon Solen na wspak (do góry nogami), mini zoo ptaków strefy przybrzeżnej Morza Bałtyckiego oraz Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego. Po zwiedzaniu dzieci udały się na mały wypoczynek na plac zabaw i do parku linowego. W kolejnym punkcie wycieczki dzieci wzięły udział w równie atrakcyjnym występie przygotowanym przez trenerów z uchatkami kalifornijskimi. Po występie dzieci udały się na wspólny posiłek. Na zakończenie uczniowie zwiedzili park makiet zwierząt morskich. Był również czas na zakupienie pamiątki. Dzieci ten dzień spędziły bardzo ciekawie, gdyż mogły połączyć zabawę z nauką. Uczestnicząc w wystawach i występach, poznały faunę i florę nadbrzeża bałtyckiego,a poza tym był także czas na wspólną zabawę i odpoczynek.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Angelika Zielke
Zdjęcia: Ewa Ryś, Angelika Zielke

2017/2018


Dzień Rodziny w klasie Ib

11.06.2018r. uczniowie klasy Ib zaprosili do szkoły swoich rodziców. Przygotowali dla nich program artystyczny składający się z dwóch części. Pierwszą było przedstawienie "Kopciuszek", a druga część składała się z wierszy i piosenek o rodzinie. Po części artystycznej zaczęła się rodzinna zabawa. Rodzice przystąpili, razem ze swoimi pociechami, do licznych konkursów. Nie zabrakło też komisji konkursowej, gdzie dwie cudowne babcie, pod okiem pana Pawła Wittbrodta, czuwały nad zawodnikami. Rodzice mieli za zadanie, między innymi, obrać jabłko łyżeczką, zrobić z dziecka "mumię", odnaleźć swój portret, czy też zjeść z talerzyka (bez użycia rąk) pączka oblanego czekoladą. Nie zabrakło też zadań tanecznych. Tatusiowie tańczyli ze swoimi córeczkami walca, a mamusie z synami rock and rolla. Po części konkursowej wszyscy udali się do naszej klasy, gdzie czekało pyszne ciasto upieczone przez rodziców. Spotkanie przebiegło w iście rodzinnej atmosferze. Było miło i sympatycznie, a przy okazji dużo zabawy i śmiechu.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Oliwia Szymoniak

2017/2018


Dzień Rodziny w klasie 1a

6 czerwca uczniowie klasy 1a wraz ze swoimi rodzinami obchodzili szczególny dzień - Dzień Rodziny, czyli połączenie trzech ważnych świąt: Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty.
Zebrani rodzice mieli okazję podziwiać talenty muzyczne i taneczne swoich pociech w ramach występu artystycznego, podczas którego dzieci wykonały taniec i zaśpiewały alfabet w języku kaszubskim.
Następnie uczniowie przedstawili humorystyczną scenkę o rodzinie pt. "Rodzina na dobre i na złe". Program artystyczny został zakończony recytacją wierszy i zaśpiewaniem piosenek o mamie i tacie. Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy wysłuchali bogatego programu. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Po odśpiewaniu "Sto lat" dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty.
Po części artystycznej przygotowany był wspólny piknik, podczas którego można było odpocząć na kocu i zjeść coś słodkiego.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Barbara Mikuś

2017/2018


Miejski Konkurs Matematyczny klas V

Dnia 8 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie odbył się Miejski Konkurs Matematyczny Klas V. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hanna Mijas, Adrianna Szeląg i Weronika Stogowska. Uczniowie rozwiązywali 11 zadań: 2 zamknięte i 9 otwartych. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziła sobie Hanna Mijas, która zajęła III miejsce.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Anna Mielewczyk-Haustein

2017/2018


Dzień Rodziny w kl. 0d i 0b

Dnia 7 czerwca dzieci z klas: 0d i 0b zaprosiły na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty swoich rodziców. Dzieci z klasy 0d przygotowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki, tańce tradycyjne i nowoczesne. Program wzbogacony został inscenizacją pt. "O tym, jak żabka mała rodziców nie słuchała". Nie zabrakło łez wzruszenia, jak również medali, laurek i pamiątkowych zdjęć dzieci ze uroczystości szkolnych dla rodziców. W sali na dzieci czekały niespodzianki: wielki Minionek, który wraz z Krainą Animacji "Baw się razem z nami", wspaniale tańczył i bawił się z dziećmi, a także konkursy, malowanie buziek i tatuaży oraz balonowe zwierzątka.
Klasa 0b przygotowała inscenizację o tematyce marynistycznej. Część artystyczną ubogaciły wiersze i piosenki dla mamy i taty. Do występu włączyli się rodzice, którzy wcielili się w role bohaterów wiersza J. Tuwima pt. "Rzepka" oraz zatańczyli wraz z dziećmi taniec, a następnie udali się na wspólny piknik na łono natury.
Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Trójki Klasowej i rodziców, za co serdecznie dziękują panie wychowawczynie kl. 0d - Krystyna Kuligowska i kl. 0b - Alicja Formella. Radość i duma rodziców ze swoich pociech jest dla nas szczególnie ważna.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018


Sukces w Wojewódzkim Konkursie "The Calendar of British Holidays"

Aleksandra Wasiuta, uczennica klasy 7c, zajęła III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie "The Calendar of British Holidays", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miastku.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą i tradycją Wielkiej Brytanii, wykorzystanie Internetu jako źródła wiadomości i pomocy w tworzeniu pracy. Zadaniem uczestników było wykonanie kalendarza, na którego kartach należało przedstawić informacje (w języku polskim/angielskim/obu językach) o świętach obchodzonych w Wielkiej Brytanii. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło 178 prac z 63 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Komisja przyznała, że wybór był niezwykle trudny ze względu na bardzo wysoki poziom nadesłanych prac. Przy ocenie pod uwagę były brane takie aspekty jak zgodność z tematem, pomysł, poprawność językowa oraz estetyka wykonania kalendarza.
Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj

2017/2018


Jeden oskarżony, pięciu świadków

Dnia 7 czerwca 2018 r. w ramach Dni Otwartych w Sądzie uczniowie klasy 7b i 7c odwiedzili historyczny budynek Sądu Okręgowego w Gdańsku i wzięli udział w charakterze publiczności w prawdziwej rozprawie sądowej w sprawie karnej. Rozprawa dotyczyła niewłaściwego zachowania kibiców przed meczem piłki nożnej na stadionie w Gdańsku.
Po zakończonej rozprawie sędzina dokładniej zapoznała uczniów z przedmiotem rozpoznawanej sprawy, wyjaśniła role poszczególnych uczestników rozprawy i odpowiedziała na zadawane pytania.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj

2017/2018


Konkurs o Unii Europejskiej rozstrzygnięty!

Z okazji święta Dnia Europy, Samorząd Uczniowski w maju zorganizował konkurs międzyklasowy nt. wiedzy o Unii Europejskiej oraz przygotował gazetkę ścienną z informacjami o UE. W konkursie udział wzięły klasy od czwartej do szóstej, które w czasie swoich godzin wychowawczych otrzymały test wiedzy o Unii Europejskiej, a także mapkę na której należało zaznaczyć wszystkie 28 krajów wchodzących w skład Unii. Trzecie zadanie polegało na zakolorowaniu losowo wybranych flag krajów UE. W ocenianiu prac pod uwagę brane były wyniki testu oraz staranność i poprawność kolorowania. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa 5b, zdobywając łącznie 42 pkt, na drugim miejscu uplasowała się klasa 4b (41 pkt), klasa 6b zdobyła trzecie miejsce (40 pkt). Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodko-słone upominki. Zwycięskiej klasie 5b serdecznie gratulujemy!
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kałuża

2017/2018


Klasa 3b w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

We wtorek, 5 czerwca 2018r., klasa 3b udała się do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na spotkanie warsztatowe z ilustratorką książek dla dzieci p. Agnieszką Żelewską. Pani Agnieszka opowiadała dzieciom o przygodach bajkowych kotów na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Alojzy@kot_w_podróży.com", do której wykonała ilustracje. W trakcie spotkania dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Co oznacza słowo przyjaciel? Co to jest dom? Czy dobrze jest mieć przyjaciół? Wykonały również "żelkoty", czyli przyjaciół książkowego kota Alojzego. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki i zakładki do książek. Klasa dostała również książkę o przygodach kota Alojzego ze specjalną dedykacją od p. Agnieszki Żelewskiej.
Spotkanie było ciekawe i dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń. Bardzo dziękujemy za zaproszenie p. Barbarze Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Ewa Ryś
Zdjęcia: Łukasz Czerwiński, Barbara Gusman

2017/2018


Klasa 5a w Wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej

30 maja 2018r. klasa 5a wraz z wychowawczynią A. Galiń-Tatarą i panią K. Mijas była na przedstawieniu pt.: "Wikingowie. Musical Nieletni" w Wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej.
Spektakl opowiadał o przyjaźni, poszukiwaniu szczęścia, odpowiedzialności i tęsknocie. Należał do barwnych i niezmiernie dynamicznych. Uczniom podobał się musical, który oglądali z wielkim zainteresowaniem.
Przed spektaklem była wizyta w lodziarni na lodach u Wenty, a następnie udaliśmy się na spacer po parku w Pałacu Przebendowskich.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Anna Galiń-Tatara
Zdjęcia: Katarzyna Mijas

2017/2018


Klasy 4d i 5a w Toruniu

28 maja 2018r. klasy 4d i 5a wraz z nauczycielkami: A. Galiń -Tatarą, A. Lewińską, A. Rokosz, P. Skrobul, były na wycieczce.
Uczniowie zwiedzali miasto płynące z zabytków, Uniwersytetu i pierników. Uczestniczyli także w zajęciach w Muzeum Piernika, na których opowiedziano historię o słodkościach oraz, w jaki sposób je pieczono. Następnie sami przystąpili do wypieków ciasteczek pod bacznym okiem mistrzów. Młodzież również odwiedziła bazę Marsa, która znajduje się w Planetarium.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Anna Galiń-Tatara
Zdjęcia: Anna Galiń-Tatara, Anna Rokosz

2017/2018


Dzień Rodzica w kl. I d

Dnia 28 maja uczniowie z klasy Id zaprosili do szkoły swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały bogaty program artystyczny z elementami kaszubskimi. Swój występ rozpoczęły krótką inscenizacją pt. "Jak Pan Bóg stworzył Kaszuby", a następnie zaprezentowały "Legendę o siedmiu kolorach". Rodzicom szczególnie spodobało się wykonanie alfabetu kaszubskiego oraz dynamiczny taniec kaszubski zatańczony w parach. Część artystyczną zakończyły wiersze i piosenki dla mamy i taty. Podczas słodkiego poczęstunku dzieci wręczyły rodzicom kolorowe laurki.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk
Zdjęcia: Anna Byczkowska

2017/2018


Sukcesy najmłodszych uczestników klasy 0 D w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Powiatowym Konkursie Kaszubskim

We wtorek, 05.06. komisja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Wspaniały Świat Turcji" w Gdańskiej Szkole "Lingwista" wyłoniła 10 laureatów na 100 uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 0D: Sarze Czapiewskiej i Oliwii Mielewczyk, które wykonały piękne prace plastyczne i znalazły się na najwyższych miejscach w pierwszej dziesiątce! Jest to bardzo duży sukces i świetna motywacja dla dzieci na przyszłość.
Jednocześnie gratulacje dla uczestniczek klasy 0D Powiatowego Konkursu na najciekawszą zabawkę inspirowaną kulturą kaszubską: dla Oliwii Mielewczyk za grę edukacyjną "Poznaj Kaszuby" - wyróżnienie i Rozalii Ferra za zabawkę "Kaszubka i jej dom do góry nogami w Szymbarku"- wyróżnienie. W konkursie wzięło udział 61 osób z powiatu wejherowskiego. Prace naszych uczestniczek powstały pod opieką wychowawcy Krystyny Kuligowskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018


Kolejne sukcesy plastyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3

W XIV Wojewódzkim Konkursu Plastycznym "Morze, nasze morze" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Wicku uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 Dominika Konik z kl. 6b otrzymała wyróżnienie, a za piękny krajobraz morski z mewami, najważniejszą - Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Izabela Kuraś z kl. 7a.
W IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Szkoła Bez Przemocy - Cyberprzemoc i Uzależnieniom Mówimy Nie!" dla szkół podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Papieża Jana Pawła II w Czarnem Dolnem nagrodzone zostały aż dwie nasze uczennice. Spośród bardzo wielu prac nadesłanych na ten konkurs przez jury zostały docenione 2 plakaty o cyberprzemocy i uwikłaniu się w sieć internetową i telefoniczną. Zaszczytne II miejsce zajęła Barbara Minczykow z kl.6b oraz także II miejsce - Daria Myśliwiec z kl.7c.
W konkursie fotograficznym organizowanym przez PZPOW w Wejherowie pt.:"Powiat Wejherowski Okiem Plastyka i Fotografa" Aleksandra Trzcińska z klasy 7a otrzymała za swoje fotografie wyróżnienie. Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu innych konkursach plastycznych, gdzie wykonali piękne prace o wysokich walorach artystycznych. Reprezentowali szkołę w Miejskim Konkursie Bożonarodzeniowym i Wielkanocnym, otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia.
Najmłodszym laureatem z SP3 był Stanisław Wojciechowski z kl.4a, który za piękną kartkę świąteczną z kolędnikami otrzymał III nagrodę w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Gwiazdka tuż, tuż..."
Opiekunem artystycznym wszystkich uczniów była Beata Zawal-Brzezińska.
Gratulujemy uczniom wysokich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w sztuce.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska

2017/2018




Wycieczka klas szóstych do Warszawy

W dniach 28-30 maja uczniowie klas 6 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie zwiedziliśmy Cmentarze na Powązkach. Dzień zakończyliśmy w Pałacu Kultury i Nauki, dokąd udaliśmy się na obiad. Drugiego dnia udaliśmy się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik oraz do Planetarium przy CNK. Po południu zwiedzaliśmy Plac Defilad z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Rynek Starego Miasta z pomnikiem Warszawskiej Syrenki. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Trzeciego dnia spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, zwiedzaliśmy Belweder. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer Krakowskim Przedmieściem. Po wizycie w Zamku Królewskim wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczka była okazją do wspólnego spędzenia czasu i integracji klas.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018




Zerówkowicze na wycieczce w Kaszubskim Parku Miniatur i Gigantów

Dnia 29.05.2018r. klasy zerowe wybrały się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie, małej miejscowości w samym centrum Kaszub. W strefie z miniaturami dzieci podziwiały wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów świata, Polski i Kaszub m.in. polskie kościoły, zamki, dworki, latarnie morskie, a także budowle światowej sławy jak: Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, egipskiego Sfinksa, Krzywą Wieżę z Pizy, londyńskiego Big Bena, Biały Dom, Chiński Mur, Jezusa z Rio de Janeiro, Górę Rushmore i wiele innych. Dzieci miały okazję pogłaskać lamę, kucyki i śliczne kózki w mini zoo. W Kaszubskim Parku Gigantów zobaczyły wielkie owady, gigantyczne ptaki w wymiarze XXL, 40-m prawdziwy samolot i stare modele samochodów. W Parku dzieci spędziły dzień dobrze się bawiąc na niezwykłym placu zabaw i w Krainie Baśni.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Klaudia Miotk, Marta Semmerling

2017/2018



Uczniowie z 2b na Bałtyckim Festiwalu Nauki

25 maja uczniowie z klasy 2b uczestniczyli w warsztatach i pokazach na Politechnice Gdańskiej z okazji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Dzieci wykonały własne mapy wg instrukcji, pogłębiły wiedzę z dziedziny kartografii. Podczas zajęć "Kolorowy Świat Betonu" - malowały betonowe figurki, a potem zrobiły świecący w ciemności polimer z ziemniaka. Dzięki temu zabiegowi uczniowie wtajemniczeni zostali w wiedzę z dziedziny fizyki i chemii. Bardzo podobały im się zajęcia z rozpoznawania i badania właściwości minerałów oraz "wybuchowe" pokazy.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: M. Szreder

2017/2018



Dzień Rodziny w klasie 1c

Dzień Rodziny, klasa 1c uczciła piknikiem na Jakubowej Polanie w Wejherowie. Odbył się on po południu 25.05. Dzieci pięknie odśpiewały piosenkę dla rodziców, przy okazji życząc im sto lat w zdrowiu i pomyślności i wręczając samodzielnie przygotowane laurki. Następnie na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz ognisko z kiełbaskami. Podczas trwania pikniku dzieci tańczyły, śpiewały, grały w piłkę oraz bawiły się na pobliskim placu zabaw.
Spotkanie pozwoliło zacieśnić więzy klasowe i rodzinne w zupełnie innych okolicznościach niż na co dzień, w atmosferze relaksu i zabawy.
Atmosfera spotkania była serdeczna, dzięki zaangażowaniu rodziców w organizację wydarzenia, za co bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Anna Siuda
Zdjęcia: Anna Siuda, Alicja Nawrocka

2017/2018



Lekcja otwarta w SP3

Dnia 22 maja odbyła się lekcja otwarta w ramach programu "Aktywna tablica". Na lekcję przybyli nauczyciele z pobliskich Szkół Podstawowych i rodzic. Temat lekcji dotyczył wulkanów. Podczas lekcji uczniowie korzystali z Educaplay, Learning Apps i Quizizz. Kolejna lekcja otwarta zaplanowana jest na 5 czerwca.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Przybyli nauczyciele

2017/2018



Pokaz strażacki dla klas 0-III

W czwartek, 17 maja, klasy 0-III uczestniczyły w pokazie przygotowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Redzie. Dzieci miały okazję zapoznać się z odpowiedzialną pracą strażaków. Obejrzały z bliska wóz bojowy oraz sprzęt wykorzystywany w akcjach. Dzieci dowiedziały się, jak i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Uważnie słuchali o niebezpiecznej pracy strażaków i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Najwięcej radości sprawiło dzieciom gaszenie fikcyjnego pożaru za pomocą wody oraz piany.
Bardzo dziękujemy pani Annie Byczkowskiej za zorganizowanie i poprowadzenie pokazu.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk
Zdjęcia: Domnika Fedde, Bogumiła Deksnait-Naczk, Barbara Mikuś, Krystyna Kuligowska

2017/2018


Nasza świetlica nagrodzona certyfikatem w Ogólnopolskim Konkursie "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy"

W październiku 2017 roku nasza szkoła, dzięki zgłoszeniu przez p. Agnieszkę Brzezińską, przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy". W okresie od października 2017 do kwietnia 2018 w świetlicy realizowano zadania przewidziane regulaminem konkursu. Ich rezultaty na bieżąco były przesyłane do komisji oceniającej. Nasza szkoła z każdego z 8 zadań otrzymała maksymalną ilość punktów, co zaowocowało otrzymaniem certyfikatu.
Tematy przedsięwzięć obowiązkowych:
- "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę",
- "Bezpieczne zabawy zimowe",
- "Karnawał w szkole",
- "Tradycje Świąt Wielkanocnych",
- "Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej",
- "Jestem tolerancyjny",
- "Savoir vivre w szkole - kultura osobista jest wizytówką każdego z nas",
- "Opracowanie Kodeksu Dobrych Manier".
Tematy zostały ujęte w miesięcznych planach realizowanych w pracy świetlicy. Zajęcia prowadzone były w tygodniowych blokach tematycznych, aby jak najwięcej dzieci mogło w nich uczestniczyć. Zadania wcielano w życie poprzez: pogadanki, gry dydaktyczne, prezentacje multimedialne, warsztaty, praca plastyczne i techniczne oraz edukacyjne zabawy ruchowe. Wszyscy wychowawcy świetlicy z zaangażowaniem pracowali nad osiągnięciem celu, ale koordynatorem była p. Agnieszka Brzezińska. Certyfikat jest potwierdzeniem, że świetlica w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie, nie jest tylko miejscem do zabawy i oczekiwania na planowe lekcje, lecz także uczy, rozwija, kształci i wychowuje uczęszczających do niej uczniów, wypełniając ich czas zorganizowanymi formami aktywności.

Tekst: Agnieszka Brzezińska

2017/2018


Czwartoklasiści zdobywali piernikowy Toruń

W piątek, 18 maja uczniowie z klas: 4a, 4b i 4c wraz z opiekunami: p. Aleksandrą Laskowską, p. Barbarą Borkowską, p. Elżbietą Rybarczyk, p. Teresą Dopke udali się do piernikowego miasta - Torunia. Zwiedziliśmy w nim wiele ważnych miejsc, wśród których nie mogło zabraknąć Domu Mikołaja Kopernika; Krzywej Wieży; pomnika naszego astronoma, w przebraniu z okazji Juwenaliów oraz innych pomników, przy których wysłuchaliśmy legend z nimi związanych. Wizyta w tym mieście nie mogła się obyć bez warsztatów w Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie wypiekaliśmy pamiątkowe pierniczki. Czas wolny poświęciliśmy na skosztowanie lodów, zakup pamiątek oraz oczywiście pierników. Po obiedzie w barze "Małgośka" obejrzeliśmy fascynujący seans w Planetarium, po którym przyszło nam się pożegnać z tym pełnym uroku miastem.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Barbara Borkowska, Teresa Dopke

2017/2018


Pierwszaki na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

We wtorek, 15 maja, uczniowie klas 1a i 1b mieli niecodzienną okazję, aby zwiedzić Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na lotnisko zawitaliśmy dzięki uprzejmości i pomocy pana Łukasza Pietuszko, który pracuje w porcie lotniczym jako funkcjonariusz służby celnej i jednocześnie jest tatą jednej z uczennic klasy 1a.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z działalnością Lotniskowej Straży Pożarnej. Przed wejściem na ten teren musieliśmy przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Podczas spotkania jeden ze strażaków zaznajomił nam ze specyfiką swojej pracy, a następnie pokazał nam jak wygląda sprzęt ratowniczy, m.in. nożyce, rozpieracz i piła. Później każdy mógł wejść do wozu strażackiego i zobaczyć ile w środku jest różnych guzików i przycisków. Na końcu panowie strażacy urządzili nam pokaz lania wody, który wzbudził wiele emocji.
Nie lada atrakcją było wejście do zabytkowego samolotu. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda kokpit, czyli kabina pilota, a także poczuć się jak pilot samolotu i posterować nim.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była sortownia bagażu. W drodze do niej mogliśmy obserwować startujące i lądujące samoloty. Pani przewodnik, która oprowadzała nas po lotnisku, opowiedziała nam, jaką drogę przemierzają bagaże. Na lotnisku mogliśmy wchodzić do pomieszczeń, do których nie weszlibyśmy jako zwykli pasażerowie.
Wizyta została zakończona spotkaniem z funkcjonariuszami służby celnej, którzy pokazali nam niebezpieczne przedmioty i zwierzęta, skonfiskowane podróżnym. Były to m.in. jadowite pająki, węże, muszle, koralowce, niedozwolone lekarstwa, wyroby z ginących gatunków roślin czy zwierząt, a nawet niedźwiedź! Poznaliśmy również tajniki prześwietlania bagażu. Mogliśmy obejrzeć bagaż na monitorze komputera i rozpoznać kształty przedmiotów w środku.
Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi, a także innym funkcjonariuszom i pracownikom lotniska za możliwość wzbogacenia naszego życiowego bagażu i dzień pełen niesamowitych wrażeń!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Barbara Mikuś
Zdjęcia: Barbara Mikuś, Domika Fedde, Maria Szymoniak/i>

2017/2018


Dzień Europy w Gimnazjum nr 2

Dzień Europy oficjalnie obchodzony jest 9 maja i chociaż jest celebrowany w naszych kraju od stosunkowo niedawna, bo zaledwie od kilkunastu lat, to zdążył już na stałe wpisać się do kalendarza corocznych uroczystości. Jest to święto, podczas którego kraje należące do Unii Europejskiej, a także kraje kandydujące, m.in. Turcja, upamiętniają kolejną rocznicę przedstawienia historycznego Planu Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.
W trakcie licznych pikników, zabaw oraz konkursów manifestuje się poparcie dla idei integracji oraz świętuje pokój i jedność na naszym kontynencie. Podobne przedsięwzięcia organizowane są w naszym kraju, który został członkiem UE 1 maja 2004 roku. Odbywające się w tym czasie parady, koncerty i inne imprezy, pozwalają nam świętować bycie członkiem europejskiej wspólnoty. 9 maja to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zamanifestować poparcie dla idei integracji, pochwalić się efektami współpracy i poznać bliżej przedstawicieli innych narodów.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień tuż po długim weekendzie; z okazji Dnia Europy klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej przygotowały gazetki ścienne związane z wylosowanym krajem europejskim, jak również zaprezentowały specjalny muzyczny "playback show"piosenek, które swego czasu podbijały europejskie listy przebojów.
Po zakończeniu efektownych występów, wszyscy zgromadzeni uczniowie naszej szkoły mieli okazję oddać swój głos na najlepszego wykonawcę , którym okazała się klasa II b, uhonorowana koszem wyśmienitych słodyczy.
Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i udział w obchodach Dnia Europy.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Patryk Wielmowiec
Zdjęcia: Grażyna Napieraj, Patryk Wielmowiec

2017/2018


Uczniowie z 5b i 5c w mieście Kopernika i piernika

W poniedziałek, 14 maja, uczniowie z klas: 5b i 5c wraz z opiekunami: Anną Mielewczyk-Haustein, Teresą Dopke, Aleksandrą Kurzawą i Oskarem Skomskim, wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wizyty przy Krzywej Wieży, gdzie można było zrobić sobie "test na prawdomówność". Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście z pięknym Ratuszem, zobaczyliśmy Dom Mikołaja Kopernika, obejrzeliśmy fontannę z flisakiem i żabami, pomnik "karnego" osiołka i pomnik Filusia. Wysłuchaliśmy również legend związanych z tymi miejscami. Zachwyt wzbudziła panorama Torunia, którą podziwialiśmy z wieży katedralnej. Dla niektórych atrakcją była wizyta w interaktywnej Bazie Marsa. Wiele emocji wzbudziło też "terminowanie" w Muzeum Piernika na ulicy Rabiańskiej 9, gdzie każdy miał okazję upiec własnego piernika, uprzednio pobrawszy nauki wyrabiania ciasta z odpowiednimi przyprawami u Magistra Cechu Piekarzy - Kajetana i Wiedźmy Katarzyny. Swoje zaangażowanie podczas tych warsztatów musieli wykazać również nauczyciele. Te nietypowe zajęcia zakończyły się otrzymaniem "Listu czeladniczego".
Dopełnieniem wycieczki był czas wolny, którzy wykorzystaliśmy na spacery po Rynku oraz zakupy pierników i pamiątek.
Piękna pogoda, ciekawe miejsca i wspaniała atmosfera sprawiły, że dla wielu była to niezapomniana wycieczka.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018


III miejsce naszych uczniów w XI Międzyszkolnym Konkursie Papieskim

Dnia 11.05.2018 w Szkole Podstawowej nr 6 w Redzie odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Papieski, który miał na celu przypomnienie uczniom wybitnej postaci świętego Jana Pawła II, a także poszerzenie posiadanych już informacji. Miał on formę rywalizacji drużynowej i indywidualnej pomiędzy czterema szkołami z Redy.
Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź komisja konkursowa przyznawała punkty - w zależności od stopnia trudności. W rezultacie zmagań: I miejsce zajęła SP 6, II miejsce - SP 4, z kolei III miejsce - ex aequo: SP2 i SP 3.
Tekst: Anna Maszota

XI Miejski Konkurs Matematyczny "Sprawnie liczę"

Laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Orzeł biały - nasza duma" spotkali się 7 maja 2018 r. w Senacie RP.

W czwartek, 10 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie odbył się finał XI Miejskiego Konkursu Matematycznego "Sprawnie liczę" dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Finał konkursu poprzedzony był etapami szkolnymi. W pierwszym etapie brali udział wszyscy uczniowie z klas trzecich. Składał się on z dwóch testów sprawdzających umiejętności rachunkowe w zakresie dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia liczb w zakresie 100. Z każdej klasy wyłoniono najlepszą dziesiątkę, która walczyła o wejście do finału w drugim etapie konkursu. O zwycięstwie decydowała liczba uzyskanych punktów za poprawne obliczenia i czas wykonania działań. Zwycięzcami szkolnego etapu zostali: I miejsce - Michał Dusiński z klasy 3b, II miejsce - Patryk Much z klasy 3a, III miejsce - Szymon Świeczkowski z klasy 3c i to oni reprezentowali naszą szkołę w miejskim finale konkursu.
W finałowym pojedynku uczniowie musieli poradzić sobie z trudnymi działaniami zawierającymi nawiasy i okienka, które należało obliczyć w jak najkrótszym czasie. Nasi finaliści uplasowali się tuż za podium. Uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy naszym finalistom i życzymy im dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Ewa Ryś

2017/2018


Uroczysty finał konkursu "Orzeł biały - nasza duma" w Warszawie

Laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Orzeł biały - nasza duma" spotkali się 7 maja 2018 r. w Senacie RP.

Nasza uczennica Aleksandra Wasiuta z kl.VII c wraz z opiekunem Beatą Zawal-Brzezińską odwiedziła Warszawę i spotkała się z pozostałymi finalistami z całego kraju.

Wyjazd sponsorowany był przez Biuro Senatorskie Senatora Sławomira Rybickiego z Gdyni. Prace laureatów pierwszego etapu, w tym Aleksandry tj. ok.100 prac zostało zaprezentowanych na wystawie w budynku Senatu. W przeprowadzenie konkursu zaangażowało się 48 senatorów, w ponad 2500 instytucjach oświatowych wykonano ponad 10 000 prac spełniających kryteria udziału w konkursie, dlatego znalezienie się w tym ścisłym gronie było bardzo dużym wyróżnieniem. Aleksandra pracowała nad swoim orłem wykonanym metodą quillingu prze okres 2 tygodni. Wymagało to dyscypliny, staranności i kreatywności, przy jednoczesnej zgodności z heraldyką. Dzieci i młodzież z opiekunami odwiedzili miejsce posiedzeń Senatu, oraz zwiedzili Zamek Królewski w Warszawie. Uroczystość uświetnił koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

"To bardzo ważne, abyśmy dbali o nasze symbole narodowe". powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem różnorodność nadesłanych prac ukazuje, jak wiele talentów ma polska młodzież. "Znajdujemy się w miejscu historycznym. Po roku 1989, w tym budynku senator Zbigniew Romaszewski powiesił orła białego. I wy - uczestnicząc w tym konkursu - potwierdzacie, że było to słuszne" - powiedział senator Jan Rulewski, podkreślił ogrom przedsięwzięcia, jakim była tegoroczna edycja konkursu.

Gratulujemy Aleksandrze pięknej pracy i życzymy nowych znakomitych dzieł w przyszłym roku.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska

2017/2018


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku uchwalenie Konstytucji 3 Maja świętowano w naszej szkole w formie międzyklasowego turnieju przygotowanego przez panią Barbarę Stenzel, którego uroczysty finał miał miejsce 27 kwietnia. Klasy w kategorii 4-6 oraz 7 i II gimnazjum miały do wykonania następujące zadania: napisanie testu wiedzy o konstytucji, sporządzenie pracy plastycznej dotyczącej postaci historycznej związanej z uchwaleniem konstytucji oraz zaprezentowanie jej sylwetki podczas finału. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością w wykonaniu prac. Na szczególną uwagę zasługiwał projekt klasy IIc, która wykonała "rzeźbę" głowy Stanisława Małachowskiego, za co jej autorki otrzymały słodką nagrodę specjalną.
Po dokonaniu oceny prac i podsumowaniu punktów przez komisję w składzie: Justyna Zabrodzka, Teresa Dopke i Oskar Skomski, okazało się, że w kategorii klas 4-6 zwyciężyła klasa VIB, natomiast w drugiej kategorii wygrała klasa 7A.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Barbara Stenzel
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018


Sukces Filipa Stubińskiego z 3a w V Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym

2140 uczniów klas trzecich z ponad 80 szkół na Pomorzu zmierzyło się z zasadami polskiej ortografii w V Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. Również i nasi uczniowie wzięli w nim udział. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Gościcinie. Konkurs odbył się w trzech etapach. Po drugim etapie wyłoniono 29 finalistów. Naszą szkołę reprezentował Filip Stubiński - uczeń klasy IIIa. Finaliści z całego województwa spotkali się 17 kwietnia 2018 r. na trzecim etapie konkursu w Gościcinie. Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez organizatorów i fundatora nagród - Wójta Gminy Wejherowo, Henryka Skwarło, odbyło się 8 maja 2018 w Szkole Podstawowej w Gościcinie. Gospodarze konkursu przygotowali dla uczestników atrakcję: uczniowie klas 0, I i II tej szkoły wystąpili z pokazem tanecznym i muzycznym, przygotowanym metodą Batii Straussa. Nasz uczeń - Filip Stubiński zajął w tym konkursie IV miejsce.
Gratulujemy Filipowi sukcesu!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Angelika Zielke

2017/2018


Sukces Filipa Stubińskiego i Michała Dusińskiego w XIII Megaolimpiadzie Wiedzy z Języka Angielskiego

Filip Stubiński z klasy 3a oraz Michał Dusiński w z klasy 3b zostali laureatami XIII Wojewódzkiej Megaolimpiady z języka angielskiego. Zdobyli oni II miejsce w konkursie, uzyskując odpowiednio 97% i 96% punktów. Uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych statuetek odbyło się 28 kwietnia w Gdańsku. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Kałuża
Zdjęcia: Katarzyna Filbrandt

2017/2018


"Tydzień Geografii" w SP3

W dniach 23 - 27 kwietnia w naszej szkole zorganizowano "Tydzień Geografii". Akcja powstała z myślą o uczniach klas 6, którzy w przyszłym roku zamiast Przyrody będą uczyli się czterech nowych przedmiotów. Celem projektu było zaciekawienie uczniów Geografią. Pierwszy dzień odbył się pod hasłem "Geografia - Odkryj mnie". Uczniowie pracując w grupach próbowali rozszyfrować rebusy z nazwami państw i sprzętu geograficznego. Pod koniec zajęć uczniowie zagrali w geograficzną wersję gry Twister, podczas, której utrwalaliśmy położenie kontynentów i oceanów na kuli ziemskiej. Wtorek poświęciliśmy na wyprawę w kosmos. Szkolne patio zamieniliśmy w 30-metrowy Układ Słoneczny. Korzystając ze skali dokonaliśmy potrzebnych obliczeń, aby prawidłowo rozmieścić planety. Następnie przyporządkowano nazwy planet do właściwych modeli. Na koniec przypisaliśmy cechy charakterystyczne każdemu ciału niebieskiemu. Trzeciego dnia wsiedliśmy w pociąg i zwiedzaliśmy Stary Kontynent grając w grę "Wsiąść do pociągu. Europa". Podczas gry uczniowie wykazywali się znajomością mapy Europy oraz sprytem w tworzeniu połączeń kolejowych. Czwartek upłynął na rozgrywkach przy grze "Kocham Cię Polsko". W piątek graliśmy w samodzielnie przygotowaną geograficzną wersję gry Dobble. Pozwoliło to powtórzyć informacje m.in. o formach terenu, barwach hipsometrycznych czy kontynentach. Podczas dwóch ostatnich dni "Tygodnia Geografii" na lekcjach przyrody uczniowie klas 6 i klasy 5a rywalizowali o to, kto szybciej ułoży puzzle przedstawiające mapę świata.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, a szczególnie uczniom klasy VI a za wsparcie i pomoc w przygotowaniu akcji.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018



Światowy Dzień Ziemi

W naszej szkole, jak każdego roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który w tym roku organizowały panie: Katarzyna Kończak i Maria Szymoniak. W tym roku najmłodsi uczniowie wykazali się pomysłowością. Na korytarzach można było podziwiać gazetki wykonane przez poszczególne klasy. Natomiast wybrani przez wychowawców uczniowie przystąpili do konkursów. I tak dzieci z klas I i II miały za zadanie wykonać ekologiczny śmietnik. Klasy III przystąpiły do konkursu wiedzy o środowisku, który odbył się w dwóch etapach. Zerówkowicze zaś wykonali, dowolną techniką, pracę na temat: "Piękny i czysty las - to szczęśliwe zwierzęta".
We wtorek 24.04.2018r. spotkaliśmy się na sali, żeby wysłuchać piosenek i wierszy przygotowanych przez uczniów klas 0 oraz wręczyć dyplomy i nagrody wyróżnionym uczniom.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach:

Klasy 0:
I miejsce - Laura Bielak, kl.0 a
II miejsce - Sara Czapiewska, kl. 0 d
III miejsce - Maja Lesner, kl.0 a
Wyróżnienie: Adriana Gawin, kl.0 b oraz Nadia Szordykowska, kl. 0 c

Klasy I i II:
I miejsce - Antonina Więcek, kl. I b
II miejsce - Marika Wrońska, kl. II a oraz Tymoteusz Tylor, kl. I b
III miejsce - Amelia Rewa, kl. I d
Wyróżnienie: Kinga Piotrzkowska, kl. I b oraz Franciszek Hołówko, kl. II a

I miejsce - Jakub Zadrożny, kl. III d
II miejsce - Bartłomiej Szeląg, kl. III d
III miejsce - Ida Figlarek, kl. III d
Wyróżnienie - Filip Kofluk, kl. III a

Nagrodzonym uczniom gratulujemy, a dzieciom z klas 0 dziękujemy za piękne, ekologiczne piosenki i wiersze.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Dominika Fedde. Teresa Dopke

2017/2018



Muzyczne sztuczki magiczne

23.04.2018r. najmłodsi uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, na której wraz z grupą utalentowanych muzyków odwiedzili, za pomocą czarodziejskiego pióra, różne państwa. Z każdym państwem wiązała się jakaś historia oraz utwór muzyczny. Dzieci poznały również nowe instrumenty; elektryczną gitarę oraz syntezator. Takie instrumenty wprowadziły uczniów w świat muzyki elektronicznej.
Dzieci podczas występu dobrze się bawiły i brawami nagrodziły występujących artystów.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak

2017/2018



Warsztaty chemiczne dla pierwszoklasistów

23.04.2018r. uczniowie wszystkich klas pierwszych spotkali się z nowym przedmiotem- chemią. Po raz pierwszy usłyszeli nazwy: menzurka, pipetka, próbówki, zlewki. Również pierwszy raz wykonywali różne doświadczenia, barwili wodę, rozpuszczali mąkę ziemniaczaną, a potem dodawali do niej jodynę. Sprawdzali, w jakie reakcje chemiczne wchodzą ze sobą różne składniki. Wykonali również czerpany papier. Najwięcej jednak emocji wywołało ekologiczne źródło energii, które powstało z ziemniaka i zasilało zegarek. Na zakończenie zajęć dzieci zobaczyły erupcję wulkanu wykonaną z kwasku cytrynowego, sody i barwników.
Zajęcia bardzo podobały się uczniom i wzbudziły w nich ciekawość do poznawania świata.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak

2017/2018



Zajęcia otwarte w świetlicy pod hasłem: "Projekt zdrowie - na zmiany nigdy nie jest za późno"

W dniu 19.04.2018 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej oraz ich rodziców. Celem zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia, a ich temat brzmiał: "Projekt zdrowie - na zmiany nigdy nie jest za późno".
Na początku spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna, przygotowana przez p. Magdalenę Guzow. Dzięki niej uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, poznali wartości odżywcze poszczególnych produktów, a także propozycje, w jaki sposób poprawić nasz jadłospis, aby był zdrowszy, i co zrobić, aby uniknąć konsekwencji złej diety. Cieszył nas bardzo fakt, iż wszyscy aktywnie uczestniczyli w pogadance.
Zachęcając do właściwej diety oraz do rozwijania twórczych pasji naszych podopiecznych, następną propozycją było wykonanie słoika do przechowywania ryżu, musli itp. Pod kierunkiem p. Agnieszki Brzezińskiej dzieci wraz z rodzicami tworzyli małe dzieła. Praca sprawiała wiele radości, umożliwiając kreatywną zabawę i współpracę.
Na zakończenie zostały przeprowadzone przez p. Magdalenę Guzow zajęcia sportowe. Konkurencje miały charakter indywidualny oraz grupowy. Była to kolejna okazja do współpracy dziecka z rodzicem, a także zmierzenia się z innymi uczestnikami na zasadach fair play.
Zajęcia trwały od 17.00 do 19.00 i były to dwie godziny pełne śmiechu, radości, wspólnej zabawy i współpracy z elementem edukacyjnym w tle. Warto zmienić nasze nawyki i styl życia na zdrowszy - świetliczaki już to wiedzą!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Agnieszka Brzezińska
Zdjęcia: Izabela Jarzębska-Pawłowska

2017/2018



III Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Klas Trzecich

W piątek, 20 kwietnia 2018r., w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Klas Trzecich. Po licznych zmaganiach ortograficznych finalistami reprezentującymi naszą szkołę zostali: Filip Stubiński z kl. 3a, Michał Dusiński z kl. 3b oraz Jakub Zadrożny z kl. 3d. W finale konkursu wzięło udział 66 uczniów z całego powiatu wejherowskiego. Po krótkiej części artystycznej odbyło się wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Gratulujemy naszym finalistom!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Ewa Ryś

2017/2018



Dzień Ziemi w klasie 1a

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, który będziemy obchodzić 22 kwietnia, klasa 1A uczciła sprzątając najbliższą okolicę oraz tereny przy szkole. 19 kwietnia uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki z zapałem tropili śmieci, które wrzucali do odpowiednich worków.
Przy okazji tego święta każdy powinien zastanowić się, co zrobić, aby chronić Ziemię - wspólny dom ludzi, zwierząt i roślin.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Barbara Mikuś

2017/2018



Sukcesy uczennic klas zerowych w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

Dnia 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Ekologia wierszem pisana" dla uczniów klas zerowych. Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci oraz rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Rozalia Ferra z klasy 0D i Natalia Jensen z klasy 0B pod kierunkiem nauczycielek - Krystyny Kuligowskiej i Alicji Formelli. Uczennice zaprezentowały wiersze pt. "Ziemia woła S.O.S" autorki K. Kuligowskiej i "Przyjaciele przyrody" autorki Anny Wodzikowskiej. Miło nam poinformować, iż Rozalia Ferra zajęła zaszczytne II miejsce, a Natalia Jensen miejsce III - dziewczynki nagrody otrzymały z rąk pani Teresy Kani z Urzędu Miasta Redy oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 - Iwony Nowickiej.
Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018



Pierwszoklasiści poznają zawody kucharza i fryzjera

Klasa 1a, tak jak kilka dni wcześniej 1b, postanowiła spróbować swoich sił jako kucharze. 12 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi. Każda para uczniów, pod okiem swojego opiekuna (przyszłego kucharza), piekła smakowite ciasteczka. Następnie dzieci zawitały w szkolnym salonie fryzjerskim. Dziewczynki z klasy 1a wyszły z niego z nowymi, pięknymi fryzurami. Na koniec dzieci mogły zwiedzić szkołę, a także salę gimnastyczną, na której chłopcy rozegrali krótki mecz piłki nożnej ze starszymi kolegami. My również bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, młodzieży i ich opiekunom za wspaniały dzień. Podziękowania kierujemy także do Pani Marii Szymoniak i do mamy jednej z uczennic z klasy 1B za możliwość zawitania do tejże szkoły.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Barbara Mikuś

2017/2018



Bardzo dobre miejsca naszych uczniów na I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim

Dnia 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Morzu Bałtyckim. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI. Każda ze szkół powiatu wejherowskiego mogła wytypować trzech uczniów. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Barbara Minczykow (VIb), Oliwier Muc (VIc) i Jakub Sidorowicz (VIa). Uczniowie musieli się zmierzyć z 10 pytaniami. Ich zadaniem było m.in. rozpoznawanie latarń morskich, obliczanie zadań ze skalą czy podpisywanie wysp, półwyspów i państw leżących nad Bałtykiem.
Miło nam poinformować, iż Barbara Minczykow zajęła 4. miejsce, Jakub Sidorowicz 5. miejsce, a Oliwier Muc miejsce 16.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursach!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018



Klasa 2b obserwuje wiosenne prace na polu

Klasa 2b wybrała się na wycieczkę, aby zobaczyć prace, które rolnicy wykonują na polach wiosną. Zobaczyli maszyny rolnicze, zwiedzili szklarnię. Podczas spaceru na pole obserwowali rośliny zbożowe, które zostały wysiane jesienią. Dziękujemy mamie Mikołaja Rigga, która oprowadziła nas po gospodarstwie.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: M. Szreder

2017/2018



Pierwszoklasiści kucharzami

09.04.br. uczniowie klasy 1b wybrali się z wizytą do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi. Co prawda, pierwszoklasiści mają jeszcze sporo czasu co do podjęcia decyzji o przyszłym zawodzie, ale już dziś przekroczyli próg szkoły, która kształci młodzież w różnych zawodach.
Do szkoły zawitaliśmy na zaproszenie p. Małgorzaty Więcek, która jest nauczycielem zawodu w tejże szkole, a jednocześnie jedną z mam naszych uczennic.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach gastronomicznych. Piekli ciasteczka: francuskie z jabłkami oraz kruche z cukrem. Wszystko odbyło się pod okiem wspaniałej młodzieży z klasy 2b - przyszłych kucharzy i ich opiekuna p. Barbary Saneckiej.
Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w szkolnym salonie fryzjerskim, z którego dziewczynki wyszły pięknie uczesane przez młodzież z klasy 3a, pod okiem Małgorzaty Plewińskiej. Dzieci też zwiedziły szkołę i z nowymi doświadczeniami wróciły, podmiejskim autobusem, do szkoły.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, wychowawcom oraz młodzieży ze szkoły w Rumi za miły i pełen pozytywnych wrażeń dzień.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Izabela Bojanowska, Dominika Fedde, Maria Szymoniak

2017/2018



Wycieczka do Krakowa

Dnia 4 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 7b i 7c wraz z opiekunami udali się na czterodniową wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Ojcowskiego Parku Narodowego.
W środę rano wyruszyliśmy w podróż autokarem. Już pierwszego dnia, po obiadokolacji rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa. Udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy pięknie oświetlone Sukiennice, Kościół Mariacki i Barbakan. Drugiego dnia zwiedziliśmy Kopalnię soli w Wieliczce, Katedrę na Wawelu, Kazimierz chrześcijański. Pozdrowiliśmy również smoka ziejącego ogniem.
Dzień trzeci rozpoczęliśmy od wjazdu na Kopiec Kościuszki. Następnie udaliśmy się na spacer uliczkami Kazimierza żydowskiego, a stamtąd na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy między innymi ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Ostatnim punktem programu tego dnia były Podziemia Rynku.
W sobotę rano wyruszyliśmy w drogę powrotną, ale zatrzymaliśmy się jeszcze w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie obejrzeliśmy ruiny Zamku w Ojcowie, Bramę Krakowską, źródełko miłości i oczywiście, Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale. Wycieczka pozostawiła wiele miłych wrażeń, była okazją do poznania ciekawych zakątków Krakowa i okolic oraz do wspólnego spędzenia czasu i integracji klas.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj

2017/2018



Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia). 4 kwietnia, aby przyłączyć się do akcji, pracownicy szkoły jak i uczniowie byli ubrani na niebiesko. Uczniowie z ciekawością uczestniczyli w pogawędkach i warsztatach, dostosowanych do ich możliwości poznawczych. Tłumaczono również dzieciom, dlaczego osoby z autyzmem zachowują się czasem tak, a nie inaczej, i że takie zachowanie trzeba akceptować i pomagać im się odnaleźć w otaczającej ich rzeczywistości.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Alicja Nawrocka
Zdjęcia: Anna Siuda, Barbara Mikuś, Marta Semmerling

2017/2018



Akcja "Palemka dla..."

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję "Palemka dla..." Uczniowie naszej szkoły przygotowali palemki, które później były sprzedawane przez uczniów w Niedzielę Palmową przed kościołem św. Wojciecha w Redzie. Ze sprzedaży palemek uzyskano 2000zł. Kwotą tą wspomogliśmy rodzinę z Redy, która potrzebowała pomocy.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Sandra Jażdżewska
Zdjęcia: Oskar Skomski

2017/2018



Aleksandra Wasiuta - nagroda główna w okręgu pomorskim Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"

Aleksandra Wasiuta z klasy 7c SP nr 3 zdobyła nagrodę główną w (w województwie pomorskim) Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Biały - nasza duma".
W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie.
27 marca 2018r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie okręgu pomorskiego, gdzie Aleksandra Wasiuta odebrała nagrodę główną. W kwietniu 2018r. prace, które zwyciężyły podczas etapu okręgowego, zostaną zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z ich autorami. Wtedy też nastąpi ogłoszenie listy ogólnopolskich laureatów konkursu - czego życzymy naszej utalentowanej uczennicy.
(opiekun - Beata Zawal-Brzezińska)

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: B. Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Anna Wasiuta

2017/2018



Miejski Turniej BRD

W dniu 28 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się etap miejski Turnieju BRD dla szkół podstawowych i gimnazjum. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie - pani Justyna Zabrodzka.
I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie, którą reprezentowali: Natalia Puszczewicz, Piotr Puszczewicz, Kinga Ciesielska i Anthony Okonkwo. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju BRD. Miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, a miejsce III - Szkoła Podstawowa nr 3.
W punktacji indywidualnej zwyciężył i zajął I miejsce - Wojciech Thiel z SP3. Na II miejscu uplasował się zawodnik z SP6 - Piotr Puszczewicz. Natomiast III miejsce przypadło w udziale uczniowi z SP3 - Sebastianowi Niklasowi.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2, które reprezentowali uczniowie: Mateusz Nowak, Krzysztof Skorupski i Dawid Sahota. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego Turnieju BRD.II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyło Gimnazjum nr 1, w składzie: Kamil Ferens, Kacper Kreft oraz Miłosz Niedbało.
W punktacji indywidualnej szkół gimnazjalnych I miejsce zajął - Krzysztof Skorupski z Gimnazjum nr 2, II miejsce zajął uczeń z Gimnazjum nr 2 - Mateusz Nowak., natomiast III miejsce zdobył uczeń z Gimnazjum nr 1 - Kamil Ferens.
Podczas Turnieju BRD zawodnicy rywalizowali ze sobą w 4 konkurencjach, tj.: Rowerowym Torze Przeszkód (RTP), jeździe w Miasteczku Ruchu Drogowego (MRD), teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielaniu pierwszej pomocy. Tegoroczny turniej został przygotowany przez nauczycieli: Joannę Bielińską, Rafała Czerwińskiego, Tomasza Grodzickiego i Oskara Skomskiego.
Na zwycięzców turnieju czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, które wręczyła pani Justyna Zabrodzka.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Tomasz Grodzicki
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Warsztaty "Kontakt w pełni sprawny" w klasie 1a

W środę, 28 marca, klasa 1a wzięła udział w ciekawych warsztatach, przeprowadzonych przez panie: Natalię i Asię z Fundacji Integralia, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami, a także promuje otwarte i przyjazne postawy wobec osób niepełnosprawnych.
Szczególnym gościem był także pies przewodnik, który zastępuje osobie niewidomej oczy. Takiego psa nie można głaskać, zaczepiać lub w jakikolwiek inny sposób okazywać mu swojej sympatii, bo jest on na służbie, bardzo skoncentrowany, a to go rozprasza i przeszkadza w pracy. Uczniowie klasy 1A wzięli udział w licznych ćwiczeniach uświadamiających problemy osób z niepełnosprawnością. Poprzez te zadania uświadomili sobie, że osoby niepełnosprawne niczym nie różnią się od osób w pełni sprawnych. Wręcz przeciwnie, takie osoby również pracują, uczą się, podróżują, itd.
Takie spotkania pomagają w przełamaniu szkodliwych stereotypów i przezwyciężeniu lęków, a przede wszystkim konfrontują się z inną, ale wcale nie tak trudną rzeczywistością osób z niepełnosprawnością.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Barbara Mikuś

2017/2018



OTWP 2018

Dnia 21 marca 2018 r. w świetlicy OSP Reda odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Była to 41. edycja konkursu, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii straży pożarnych, taktyki oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. I miejsce w grupie wiekowej 10 - 13 lat zajęła drużyna w składzie:

Temina Sultanyan (kl.6a)
Jakub Sidorowicz (kl.6a)
Wiktor Zabielski (kl.6a)
W grupie wiekowej 14 - 16 lat wzięła udział drużyna w składzie:
Karolina Zabrodzka (kl.2aG)
Martyna Górska (kl.2bG)
Maciej Skibiński (kl.7c)
W klasyfikacji indywidualnej Temina Sultanyan zajęła I miejsce, a Karolina Zabrodzka II miejsce. W eliminacjach powiatowych grupę szkół podstawowych naszego miasta będzie reprezentować Temina Sultanyan.
Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz cenne nagrody: tablety, drukarki, zestawy słuchawkowe. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez prezesa OM ZOSP RP Reda - Rumia.
Podczas przerwy w konkursie uczestnicy wzięli czynny udział w krótkim szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Turniej przyczynił się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat ochrony przeciwpożarowej oraz przybliżył podstawowe zasady postępowania na wypadek powstania pożaru oraz innych zagrożeń.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.



Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj

2017/2018



"Powitanie Wiosny" w klasach młodszych

21 marca powitaliśmy wiosnę piosenkami. Każda klasa przygotowała piosenkę o wiośnie lub wiosennym kwiatku. Pani Agnieszka Gienc - wiosna zachęcała do śpiewu wszystkie dzieci oraz zadawała zagadki o tematyce wiosennej. Natomiast pani Anna Siuda przeprowadziła konkurs poświęcony tej porze roku. Na zakończenie klasy podzielone na grupy projektowały Wiosnę na dużych kartkach, a potem w salach kontynuowały pracę i wykonywały zadania na kartkach. Piękna dekoracja wykonana przez panie: Krystynę Kuligowską i Alicję Formelę wprowadziła wszystkich w nową porę roku.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kończak

2017/2018



Zerówkowicze na powitaniu Wiosny w Croco-Roco

Dnia 21 marca uczniowie klas zerowych pierwszy dzień wiosny przywitali na placu zabaw w Croco-Roco w Redzie. Zamek, duże klocki, baseny z piłeczkami oraz wiele innych atrakcji spełniły oczekiwania najbardziej wymagających dzieci. Wspólne zabawy ruchowe z wesołym Krokusiem i rówieśnikami w małpim gaju, na zjeżdżalni oraz trampolinie sprawiły dzieciom wiele radości. Zabawa w krokodylim domu nie tylko zachęcała do aktywności fizycznej, ale także miała duże znaczenie w rozwoju emocjonalnym dzieci: uczyła współpracy, współzawodnictwa, budowania relacji w grupie rówieśników i pozytywnego nastawienia do aktywnego stylu życia w przyszłości. Z pewnością krokodyli dom będzie miejscem, gdzie dzieci od dzisiaj będą się często spotykać i świetnie bawić w swoim gronie.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Marta Semmerling, Klaudia Miotk, Krytyna Kuligowska

2017/2018



Święto Patrona Szkoły - Stefana Żeromskiego

W środę, 21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Patrona - Stefana Żeromskiego. W uroczystościach brały udział klasy 4 -7. Uczniowie z każdej klasy musieli przygotować kartkę z kalendarza na rok 2019, przedstawiającą wylosowany wcześniej jeden z utworów Stefana Żeromskiego. Podczas apelu przedstawiciele klas prezentowali swoją kartkę z kalendarza oraz zarys treści danego utworu.
Komisja w składzie: Justyna Zabrodzka, Wojciech Muża, Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska, Beata Zawal-Brzezińska, oceniała zarówno wykonanie pracy plastycznej, jak prezentację dzieła literackiego. Decyzją komisji I miejsce zajęła klasa 5a, II miejsce - klasa 6b, III miejsce - klasa 7a.
Szczególnego charakteru całej uroczystości nadał występ szkolnego zespołu "Panic at the school", którego inicjatorem był nauczyciel geografii - Oskar Skomski, a opiekunem muzycznym, nauczycielka muzyki - Monika Kitel. W skład tego niezwykle uzdolnionego zespołu wchodzą: Marta Budzisz - skrzypce, Aleksandra Hutnik - ukulele, śpiew; Klaudia Lietzau - ukulele, Alicja Nowosadzka - gitara, Izabela Kuraś - śpiew, Aleksandra Wujec - śpiew, Julia Lieder - śpiew, Julia Czuryńska - śpiew, ukulele; Natalia Brzezicka - perkusja.
Dzięki wspaniałemu występowi zespołu oraz pięknym pracom plastycznym tegoroczna uroczystość z okazji Świata Patrona Szkoły była dla wielu ciekawym i niezapomnianym przeżyciem.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Anna Galiń-Tatara
Zdjęcia: Teresa Dopke, Beata Zawal-Brzezińska

2017/2018



"Z przyrodą na Ty"

19 marca odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu "Z przyrodą na Ty" dla klas trzecich. Wśród 13 uczestników poszczególne miejsca zajęli:

1. Jakub Zadrożny i Bartosz Szeląg klasa 3d
2. Ida Figlarek klasa 3d
3. Filip Kofluk klasa 3a
4. Hubert Godlewski klasa 3c
5. Dawid Kurzynka klasa 3c
6. Maja Szordykowska klasa 3c
7. Filip Stubiński klasa 3a
8. Julia Czaja klasa 3a
9. Zuzanna Jungiewicz klasa 3a
10. Krzysztof Knitter klasa 3d
11. Wiktor Sopek klasa 3d
12. Jakub Skrzypkowski klasa 3b

Na trzy najlepsze osoby czekają dalsze eliminacje, podczas których trzeba będzie wykonać pracę plastyczną, a potem pozostanie już tylko oczekiwanie na wyniki i kolejny etap, który odbędzie się w Wejherowie. Opiekunami szkolnego konkursu są panie: Maria Szymoniak i Katarzyna Kończak.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Napieraj

2017/2018



XXII Miejski Konkurs Wielkanocny w radosnych kolorach

Pomimo niesprzyjającej aury za oknami mogliśmy nasycić się kolorami obserwując piękne prace, które wpłynęły na XXII Miejski Konkurs Wielkanocny. Jury w składzie: Tomasz Wiśniewski - przewodniczący jury, Dorota Dobrzyńska - MDK, Brygida Śniatecka, Honorata Wocial - Stowarzyszenie "Kunszt", radna Karolina Bochan oceniło prace i wyłoniło laureatów w następujących kategoriach: palma wielkanocna, puzzle z motywem jajka - przedszkole - zerówka, jajko wielkanocne klasy 1-3 szkoły podstawowej, wazonik lub doniczka z motywem wiosennym - klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz mandala wiosenna klasy VII, II i III gimnazjum i klasy ponadgimnazjalne. Łącznie na konkurs wpłynęło 429 prac: puzzli z jajkiem - 57, jajek wielkanocnych - 88, wazonów i doniczek - 144, wiosennych mandali - 22.

Na jury szczególne wrażenie zrobiły doniczki , które wypełnione wiosennymi kwiatami i rzeżuchą pozwoliły poczuć atmosferę wiosny. W tym praca Sebastiana Niklasa z kl. 6b SP3 w kształcie królika, oklejonego korą. Ciekawą doniczkę wykonała też Amelia Roczyniewska z kl. 6c SP3 z kawałków podkręcanej cienkiej wstążki. Pomysłów na doniczkę było mnóstwo i wykorzystano wszelkie możliwe materiały od papieru do masy solnej, rurek, klamerek i patyczków.

Bardzo atrakcyjnie prezentowały się też prace najmłodszych. Zadziwiała pomysłowość wykonanych puzzli, od trójwymiarowych, do wykonanych z korków, sznurka, kulek i papieru. Najciekawszą wykonała Amelia Skurtys lat.5 z Niepublicznego Przedszkola "Omnibusek".

Techniki wykonania jaj wielkanocnych były także bardzo różnorodne. Pierwsze miejsce zajęło jajko Kingi Kulikowskiej z kl.2a SP3 oklejone papierem i piórkami, drugie zrobione z gazety Wiktora Sopka z kl.3d SP3 i trzecie wykonane w świetlicy przez Natalię Andruszyńską z kl.1b SP3 jajko z filcowanej wełny.

Wśród palm dominowały prace z bibułki o różnorodnych kwiatach. Szczególnie wyróżniła się palma Anny Krajewskiej z kl.3cg SP3, palma z pisanką Natalii Kozerskiej z kl.6a SP4 i Przemysława Gruby z kl. 5b SP3.

Najtrudniejsze okazały się mandale. Jako formy będące połączeniem kształtów kwadratu i koła wymagały staranności i precyzji już w fazie projektu. Najbardziej idealną formę wykonali z nasion o różnych kształtach i wielkości Bartosz Gruba i Magdalena Leszczyńska z kl.7b SP3. Interesującymi okazały się mandale z niewielkich kuleczek Aleksandry Wasiuty z kl.7b SP3 i malowane Wiktorii Kubiak z 2g SP4 oraz Eweliny Skrzypkowskiejz kl.7a SP6.

Przyznano łącznie 61 nagród i wyróżnień. W ocenie jury prace konkursowe stały na bardzo wysokim poziomie i bardzo dobrze oddawały idee nadchodzących świąt.

Lista laureatów XXII Miejskiego Konkursu Wielkanocnego w pliku pdf: więcej>>

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



VII Powiatowy Konkurs Geograficzny "Wycieczki po Europie" w SP3

W piątek, 16 marca 2018 roku, odbył się VII Powiatowy Konkurs Geograficzny pod hasłem "Wycieczki po Europie" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie. W konkursie wzięło udział dziesięć szkół. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze: Szkoły Podstawowej nr 2 z Luzina, Państwowej Ekologicznej Szkoły Społecznej z Rumi, Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi, Gimnazjum nr 2 z Rumi (SP 9 Rumia), Społecznej Szkoły Podstawowej z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 6 z Wejherowa oraz Szkoły Podstawowej nr 8 z Wejherowa.
Konkurs tradycyjnie podzielony był na dwa etapy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach. Jego celem było wytypowanie dwuosobowych zespołów do drugiego etapu. Drugi etap składał się z trzech części: testu, zadania zespołowego oraz quizu. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu zagadnień związanych Europą.
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęli: Kacper Iterman i Daniel Trepczyk z SP8 z Wejherowa. Kolejne miejsca na podium zajęły obie drużyny SP1 z Rumi. Na II miejscu uplasował się zespół w składzie: Amadeusz Reszke i Szymon Topa, a III miejsce zdobyli: Mateusz Milewczyk i Michał Milewczyk. Tuż za podium, na IV miejscu znaleźli się: Maria Minczykow i Mateusz Klóskowski z SP3 z Redy. Uczniowską wiedzę oceniała komisja konkursowa w składzie: przedstawiciele Urzędu Miasta w Redzie: Grażyna Lemańczyk i Piotr Grzymkowski oraz wicedyrektor Barbara Kisiel z SP3 w Redzie, a także opiekunowie tegorocznego VII Powiatowego Konkursu Geograficznego - Katarzyna Danisewicz i Oskar Skomski. Nagrody, w postaci gier planszowych, wręczał zwycięzcom Burmistrz Miasta Redy - Krzysztof Krzemiński.
Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Nasi uczniowie na Konkursie Biblijnym w Rumi

W piątek, 9 marca 2018 roku w Gimnazjum i Liceum Salezjańskim im. św. Jana Bosko w Rumi odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego-Metropolitarnego Konkursu Biblijnego. Brali w nim udział uczniowie z terenu całej Archidiecezji Gdańskiej. Na tym etapie naszą szkołę reprezentowali: Beata Malinowska, Józef Minczykow i Julia Zenka z klasy VII b.
Warunkiem wzięcia udziału w tych zmaganiach była bardzo dobra znajomość Księgi Wyjścia - Stary Testament oraz wybranych rozdziałów Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Naszej drużynie gratulujemy doskonałej znajomości Księgi Wyjścia.

Tekst i zdjęcie: Anna Maszota

2017/2018



Spotkaniem z podróżnikiem (Ameryka Południowa i Afryka)

8 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem Damianem Lemańskim. Klasy I-III mogły na chwilę przenieść się na kontynenty Ameryki Południowej i Afryki. Co ciekawe, pan Damian do Afryki pojechał rowerem! Droga do Dakaru, prawie 10 tysięcy kilometrów, zajęła mu 171 dni. Damian Wolf Wagabunda (tak brzmi jego pseudonim podróżniczy) pokazał nam bardzo ciekawe filmy ze swoich wypraw, na których mogliśmy zobaczyć niezwykłą florę i faunę, a także mieszkańców tamtejszych stron. Wzbudził w nas także pragnienie odkrywania świata i realizacji swoich marzeń.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Barbara Mikuś
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Przedstawienie teatralne "Ach, ta Pippi"

07.03.2018r. uczniowie klas I-III wybrali się do Rumi na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. "Ach, ta Pippi". Sztuka była oparta na znanej wszystkim książce autorstwa Astrid Lindgren "Pipi Pończoszanka".
Dzieci poznały rudowłosą dziewczynkę i jej przyjaciela Pana Nilssona, który jest przezabawną małpką. Główna bohaterka opowiadała z przekonaniem o swoich licznych podróżach, o różnych sytuacjach, które tak naprawdę nie miały miejsca, była to opowieść jej bujnej wyobraźni.
Dzieci poznały też innych bohaterów przedstawienia. Z Willi Śmiesznotki, zostali przeniesieni, za sprawą kolorowych projekcji multimedialnych, do szkoły, potem do cyrku by znów powrócić do Willi Śmiesznotki.
Przygody szalonej dziewczynki były przeplatane tańcem i muzyką, co ubarwiło przedstawienie. Na zakończenie, uczniowie razem z aktorami uczyli się piosenki o tym, że nie chcą stać się dorosłymi.
Dzieci wracały do domu pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Z pewnością nie jednemu uczniowi marzą się przygody małej Pippi.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta" dla szkoły podstawowej

W poniedziałek, 5 marca, odbyło się długo oczekiwane ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta". W kategorii uczniów szkół podstawowych naszą placówkę reprezentowało 36 uczniów. Z testem wiedzy zmierzyło się 17 uczniów, a 19 osób podjęło się wykonania albumu "Rzeki i jeziora Polski".
W teście wiedzy najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskał Jakub Sidorowicz kl. 6a, który zdobył 31 punktów (max. 38 punktów). Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Marika Sławińska 5c, Jakub Igielski 6c, Adrianna Szeląg 5b, Wiktor Zabielski 6a. W kategorii album "Rzeki i jeziora Polski" I miejsce w Polsce zdobyła Julia Wróbel kl. 5a. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Amelia Roczyniewska 6c, Marta Kowalewska 5a, Sebastian Niklas 6b, Natalia Renachowska 6a, Patryk Maścibrocki 5c, Dominika Konik 6b.
Gratulujemy!

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Wyniki XIII Megaolimpiady Wiedzy

W dniach 24 i 25 stycznia 2018r. odbyła się w Gdańsku kolejna edycja konkursu Megaolimpiada. Z klas drugich pod opieką pani Hanny Zwierzyckiej jechało 6 osób, a z klas trzecich pod opieką pani Katarzyny Kończak 5 osób. W lutym nastąpiło ogłoszenie wyników. Z klas drugich najwięcej procent otrzymała Zofia Jażewicz (74% punktów) w konkursie z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że za rok Zosia zostanie laureatką z tego konkursu. Zaś z klas trzecich dwoje uczniów biorących udział w konkursie z języka angielskiego zostało laureatami to: Filip Stubiński z 3a (97% punktów) i Michał Dusiński z 3b (96% punktów). Gratulacje należą się także Jakubowi Zadrożnemu z 3d, otrzymał z konkursu ortograficznego 86% punktów.
Gratulujemy pani Katarzynie Kałuży za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Hanna Zwierzycka

Sukces Zofii Bogorodź w Ogólnopolskim Konkursie "CERAMONY"

Uczennica klasy 3a - Zofia Bogorodź zajęła III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie "CERAMIONY" organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".
Gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Angelika Zielke
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Wesoły Maks, czyli godzina zabawy dla klas młodszych

27.02.2018r. gościliśmy w naszej szkole zabawnego Clowna Maksa i jego przemiłą asystentkę. Uczniowie z klas 0-III mieli okazję zobaczyć różnorodne pokazy akrobatyczne oraz żonglerkę. Bardzo podobała się dzieciom sztuka żonglowania z płonącymi kółkami.
Sami widzowie również mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wziąć udział w konkursach. Spośród uczniów zostali wybrani członkowie rodziny Kowalskich i Malinowskich, między którymi doszło do zabawnej rywalizacji.
Dzieci podczas pokazu bawiły się świetnie, bardzo spontanicznie reagowały na wiele ciekawych i różnorodnych akrobacji cyrkowych. Taka godzina wesołej zabawy dostarczyła uczniom ogromnej radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke, Marta Semmerling

2017/2018



Sukcesy naszych uczniów w Miejskim Konkursie Recytatorskim

Dnia 26 lutego 2018r. odbył się XXXV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Zienkiewicz z 3d, Zuzanna Pracel z 2a Weronika Stogowska z 5c, Milena Żabiełowicz z 6b, Judyta Mączka z 7b,Wiktoria Masiewicz z 2a gimnazjum.
W poezji śpiewanej wystąpiły uczennice: Małgorzata Gawrych z 7a i Izabela Kuraś z 7a.
Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 marca w Wejherowie, zakwalifikowały się nasze uczennice: Judyta Mączka, która zajęła II miejsce w recytacji i Małgorzata Gawrych, która zajęła II miejsce w poezji śpiewanej.
Gratulujemy naszym uczennicom, tym recytującym i śpiewającym. Życzymy sukcesów w na szczeblu powiatowym.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Mirosława Wróblewska
Zdjęcia: Kamila Markowska, Danuta Gajewska

2017/2018



Trzecioklasiści w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie

W dniach 20-23 lutego uczniowie klas trzecich byli na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Pierwszego dnia każda klasa otrzymała swoją nazwę: 3a - Szalone żabki, 3b - Jelenie w terenie, 3c - Pjongczangi, 3d - Milionerzy. W czasie pobytu, klasy pod opieką nowych wychowawców, brały udział w licznych i ciekawych zabawach oraz w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Część zajęć odbywała się w terenie. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat lasu i jego mieszkańców. Mogły sprawdzić swoją orientację w terenie w zabawie "Pogoń za lisem". Uczniom najbardziej podobały się zajęcia na placach zabaw oraz w małym parku linowym. Chętnie też brały udział w zajęciach świetlicowych. Kolejnymi atrakcjami były: dyskoteka, zawody sportowe oraz karaoke. Wieczorami odbywało się wspólne oglądanie bajek. Kiedy wszyscy byli już w łóżkach, wychowawcy czytali dzieciom do snu ciekawe opowieści. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Ewa Ryś
Zdjęcia: Danuta Gajewska, Ewa Ryś, Angelika Zielke

2017/2018



Konkurs Recytatorski klas starszych szkoły podstawowej i gimnazjum

W środę, 21 lutego, w bibliotece szkolnej, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Został podzielony na trzy kategorie: klasy 4 - 6 szkoły podstawowej, klasy 7 i gimnazjalne oraz kategoria poezji śpiewanej. W trzech grupach wzięło udział 24 uczniów. Komisja w składzie: Mirosława Wróblewska, Mirosława Niewiadomska, Teresa Liegman, Magdalena Homa przyznała:

w kategorii szkoły podstawowej: I miejsce - Weronice Stogowskiej z kl. 5c
II miejsce - Milenie Żabiełowicz z kl. 6b
III miejsce - Barbarze Minczykow z kl. 6b
wyróżnienia: Alicji Pleszczyńskiej z kl. 4a, Temina Sultanyan z kl. 6a, Amelii Roczyniewskiej z kl. 6c

W kategorii klas 7 i gimnazjum przyznano:
I miejsce - Wiktorii Masiewicz z kl. IIa gimn.
II miejsce - Judycie Mączka z kl. 7b
III miejsce - Dawidowi Żabiełowicz z kl.IIb gimn.
wyróżnienie: Kalinie Sikorskiej z kl.7c

W kategorii poezji śpiewanej:
I miejsce: Małgorzacie Gawrych z kl.7a
II miejsce: Izabeli Kuraś z kl.7a

Uczniowie, którzy zdobyli 1 i 2 miejsca wezmą udział w II etapie konkursu na szczeblu miejskim, który odbędzie się 26 lutego w Miejskim Domu Kultury w Redzie.
Wszystkim recytatorom gratulujemy pięknej sztuki interpretacji wierszy i wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Mirosława Wróblewska
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018



Drodzy rodzice!

Od kwietnia br. realizowane będą zajęcia sportowe nauki pływania dla dzieci w ramach projektu "Umiem pływać". Organizatorem zajęć jest Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Reda. Uczestnikami zajęć są dzieci: uczniowie klas II ze szkół podstawowych na terenie Redy. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie przez rodziców deklaracji uczestnictwa z oświadczeniem o braku przeciwwskazań do zajęć ruchowych w wodzie, którą należy przekazać wychowawcy klasy.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych na terenie Aquaparku. Dzieci dowożone będą autokarem.

Dokumenty:

•  Deklaracja uczestnictwa w programie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" kliknij tutaj>>  

•  Regulamin Aquaparku kliknij tutaj>>  

•  Regulamin zajęć sportowych z nauki pływania dla dzieci "Umiem pływać" kliknij tutaj>>  

2017/2018



XVIII Edycja Góry Grosza w SP3

W styczniu 2018 roku zakończyła się zbiórka Góry Grosza w naszej szkole. Akcja prowadzona była od 26 listopada do 20 grudnia 2017 roku przez Samorząd Uczniowski. Pieniądze zbierane były w klasach 1-3 oraz 4-6 SP. Akcję zbierania monet koordynowała pani Katarzyna Kałuża.
W styczniu podsumowaliśmy Górę Grosza, wspólnie z klasami 5c oraz 6b przeliczyliśmy wszystkie zebrane monety groszowe. Wynik akcji to ponad 6 tysięcy zebranych monet (dokładnie 6057, co przekłada się na sumę 145zł i 18gr.
Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz domach dla dzieci.
Samorząd składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali udział w akcji.

Więcej zdjęć na Facebooku przy artykule na powyższy temat - kliknij.

Tekst: Katarzyna Kałuża
Zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018



Konkurs Recytatorski w klasach młodszych

W czwartek, 15 lutego, w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach młodszych. 23 uczestników recytowało wiersze Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Gellner, Śliwiaka i innych polskich poetów. Komisja w składzie: Barbara Mikuś, Angelika Zielke, Teresa Dopke , przyznała: I miejsce - Zuzannie Pracel z 2a, II miejsce - Zofii Zienkiewicz z 3d, III miejsce - Szymonowi Tyszer z 1b. Wyróżnienia zaś otrzymały: Milena Rybak z 1a, Marika Wrońska z 2a, Maja Mańska z 3d. Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 26 lutego w Fabryce Kultury.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a dziewczynkom życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018



Walentynki w klasie 0C i 0 D

Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. 14 lutego 2018 roku był dla dzieci z klasy 0C i 0D prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, w sali przystrojonej w czerwone serduszka, dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, poszukiwały słodkich serduszek schowanych przez panią w sali, obdarowywały się zrobionymi przez siebie serduszkami z życzeniami. Nie zabrakło sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Marta Semmerling, Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


Uczniowie z klas 2 i 3 SP na Megaolimpiadzie Wiedzy

24 stycznia dzieci z klas 2 wraz z panią Hanną Zwierzycką wybrały się do Gdańska na konkurs w ramach Megaolimpiady Wiedzy. Uczniowie wzięli udział w trzech kategoriach: matematyczno-przyrodniczej: Maja Rompca z 2a i Maksymilian Cieszyński z 2b, ortograficznej: Emilia Malottki z 2a i Benjamin Svendsen z 2b oraz z języka angielskiego: Zofia Jażewicz i Witold Hałasa z 2a.
Natomiast 25 stycznia udali się tam uczniowie z klas 3 wraz z panią Katarzyną Kończak. Spośród trzecioklasistów w zmaganiach konkursowych z ortografii, matematyki i przyrody oraz z języka angielskiego wzięli udział: Filip Stubiński z 3a, Michał Dusiński z 3b, Oliwia Konkel z 3c, Bartosz Szeląg i Jakub Zadrożny z 3d.
Z cierpliwością oczekujemy na wyniki, które będą znane pod koniec lutego.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kończak, Hanna Zwierzycka

2017/2018 2017/2018


"Chińskie łamigłówki" - koncert muzyczny w klasach młodszych

W poniedziałek, 22 stycznia, dzieci z klas 0 - 3 wzięły udział w kolejnym koncercie muzycznym. Tym razem nosił on tytuł "Chińskie łamigłówki". Dzieci podczas koncertu poznały chińskie i hinduskie instrumenty muzyczne, uczyły się piosenek i tańców oraz starały się zapamiętać chińską wyliczankę. Podczas koncertu artyści wykonywali różne zadania losowane za pomocą specjalnej kulki. Nieliczni uczniowie mogli również zagrać na jednym z wyjątkowych instrumentów, jakim była misa tybetańska.
Koncert ten był z pewnością ciekawym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Kochają i wspierają swoje wnuki, a one to czują. Chcąc podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość, w dniach 15-19 stycznia 2018 r. dzieci z klas 0-III zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wspaniale odegrały swoje role. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyń, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami dziękowali im za występ. Dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty oraz zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Po feriach uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka będą miały również dzieci z klas: 1b i 1c.
Mamy nadzieję, że te dni na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i ich babć i dziadków!

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Barbara Mikuś, Teresa Dopke, Oskar Skomski, Rodzice Uczniów

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zdrowiu "Meditest 2017"

We wtorek, 16 stycznia, nastąpiło ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu "Meditest 2017". Konkurs odbył się 17 listopada 2017 roku i był przeznaczony dla uczniów klas 5 - 7. Naszą szkołę reprezentowało - 42 uczniów. Cieszy nas fakt, że spośród 9717 uczniów biorących udział w tym konkursie, wszyscy nasi reprezentanci zdobyli miejsca w pierwszej 40! Wśród uczestników z naszej szkoły 4 osoby otrzymały wyróżnienia. Średnia uzyskana przez naszych uczniów wyniosła 37,8p. Wynik ten był wyższy niż średnia województwa (33,91p) i średnia krajowa (35,49p).
Najlepsze wyniki:
9 miejsce - Hanna Mijas (5a)
13 miejsce - Natalia Jungiewicz (7b)
14 miejsce - Dominika Doppke (7c)
15 miejsce - Judyta Mączka (7b)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Katarzyna Danisewicz
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Kolędowanie uczniów z 3a

Tradycją w wielu regionach naszego kraju jest wędrowanie po domach przebierańców, zwanych kolędnikami. Jak mówi zwyczaj, odbywa się to po Nowym Roku, gdy rozpoczyna się karnawał. Uczniowie z klasy 3a chętnie podjęli się kolędowania w naszej szkole. W poniedziałek, 15 stycznia, przebrani za bociany, gospodarzy, królów, aniołów i diabły wędrowali od klasy do klasy, recytując żartobliwe wierszyki.
Kolędnicy wszędzie przyjmowani byli z zachwytem i podziwem dla zdolności aktorskich oraz niezwykle pięknych strojów.

Tekst i zdjęcia: Angelika Zielke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Bal Karnawałowy w klasach 0 - 3

W piątek, 12 stycznia 2018 r., w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0 - 3. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, czarodziejów, kowbojów, superbohaterów, zwierzątek i innych postaci z bajek i kreskówek. Przy dźwiękach znanych przebojów dzieci mogły pobawić się ze swoimi koleżankami i kolegami, a także z nauczycielami.
Rozrywkę uczestnikom balu zapewniło "Centrum Tańca Szczepan". Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na mały poczęstunek do swoich sal.
Na koniec zabawy odbył się pokaz mody, na którym dzieci mogły zaprezentować swoje piękne stroje. Z niecierpliwością czekamy na następny bal przebierańców w naszej szkole.

Tekst: Barbara Mikuś
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling, Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


2017/2018

"Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych"

Nasza szkoła od kwietnia 2017 roku realizuje 2,5 letni projekt "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Pakiet edukacyjny został opracowany przez ekspertów: dr hab. Małgorzatę Żytko, prof. UW, dr Alinę Kalinowską z UWM w Olsztynie i Ewę Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Ma on innowacyjny charakter dzięki odejściu od tradycyjnej „podręcznikowej” metody realizacji na rzecz pracy metodą projektu i jest ściśle związany z edukacją matematyczną i społeczną.
Projekt "Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych":
•  zapoznaje dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, uświadamia im istnienie szeregu instytucji finansowych, buduje wiedzę na temat pieniądza;
•  rozwija doświadczenia i umiejętności dzieci związane z funkcjonowaniem w rzeczywistości finansowej;
•  umożliwia osobiste przeżycie sytuacji edukacyjnych związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach, krytyczne czytanie tekstów związanych z pieniędzmi;
•  rozwija umiejętności wartościowania i rozumienia humanistycznego wymiaru procesów finansowych i namysłu nad wyborami związanymi z finansowym wymiarem stylów życia;
•  rozwija postawę krytycznego myślenia nad spotykanymi na co dzień zjawiskami kultury finansowej.
"Myślę, decyduję, działam - finanse dla najmłodszych" opiera się na koncepcji ";pakietu projektów edukacyjnych", które sprzyjają doświadczaniu przez dzieci nowych sytuacji związanych z posługiwaniem się pieniędzmi w sposób świadomy, budowaniu intuicji finansowej i rozumieniu tego obszaru życia w sposób odpowiedzialny i krytyczny. Obszary tematyczne programu to: pieniądz, zarabianie pieniędzy, gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo, sklep, instytucje finansowe, oszczędzanie i inwestowanie, solidarność i wzajemna pomoc
We wrześniu rozpocznie się kontynuacja zajęć w ramach projektu w wymiarze 36 godzin lekcyjnych w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielem Mariolą Szreder pełniącym rolę trenera oprócz udziału w zajęciach będą uczestniczyć w konkursie na najlepszą opowieść graficzną pt. „Jak gospodaruje swoimi kieszonkowym?”.

Tekst: Mariola Szreder

Sukcesy naszych uczennic w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

W grudniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: "Anioły, Aniołki, Aniołeczki Bożego Narodzenia" zorganizowanym przez świetlicę szkolną przy SP 4 w Gdańsku.
Konkurs ten miał na celu podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie wyobraźni plastycznej i doskonalenie warsztatu młodego plastyka. Przedmiotem konkursu były postacie aniołów przestrzenne i płaskie.
Komisja konkursowa 15 grudnia wyłoniła listę laureatów. Z naszej szkoły III miejsce zajęła Julia Czaja z klasy III a - kategorii praca przestrzenna, wyróżnienie zaś otrzymała Natalia Andruszyńska z klasy I b - kategoria praca płaska.
Odbiór nagród i pamiątkowych dyplomów, który odbył się 28 grudnia był również okazją do zwiedzania gdańskiej Starówki.

Tekst: Izabela Jarzębska-Pawłowska
Zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Izabela Jarzębska-Pawłowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Jasełka Maleńka Przyszła Miłość

Dnia 21.12.2017r. podczas podsumowania XXIII Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego, zebrana publiczność mogła obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów z klasy VIIb. Tegoroczne hasło jasełek brzmiało Maleńka Przyszła Miłość. Młodzież oraz pani Agnieszka Gienc, która wcieliła się w rolę Lucyfera, bardzo zaangażowali przygotowując samodzielnie stroje do swojego występu.
Nie można tutaj pominąć pięknego występu chóru pod przewodnictwem pani Moniki Kitel oraz śpiewu Aleksandry Hutnik i Dominiki Konik. Publiczność mogła również wysłuchać kolędy wykonanej na fletach przez trzy uczennice z klasy Vc.
Z pewnością uroku całemu przedstawieniu dodała oprawa plastyczna wykonana przez panie: Agnieszkę Brzezińską i Beatę Zawal-Brzezińską. Za tegoroczne jasełka była pani odpowiedzialna Anna Maszota - nauczyciel religii.
Następnego dnia przedstawienie to obejrzeli uczniowie z klas 4 - 7 oraz gimnazjum. Tym razem jednak zamiast chóru wystąpiła pani Joanna Bielińska, grająca na gitarze.

Tekst: Anna Maszota
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Jasełka dla klas młodszych

W czwartek, 21 grudnia, uczniowie z klas 0 - 3 zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka, przygotowane przez uczniów z klasy 0B, pod kierunkiem pani Alicji Formelli. Dzieci w przedstawieniu zaprezentowały powitanie Bożego Dziecięcia przez cały świat zarówno ten zwierzęcy, jak i ten ludzki w wymiarze wielokulturowym. Były więc egzotyczne tańce oraz śpiewy w różnych językach. Całości dopełniały piękne stroje oraz cudowna dekoracja oddająca atmosferę zimowo-świąteczną, którą przygotowały panie: Alicja Formella i Krystyna Kuligowska.
Na wyrazy podziwu zasługiwali mali aktorzy, którzy z wielkim oddaniem recytowali swoje wcale niekrótkie kwestie oraz układy choreograficzne. Za ten ujmujący spektakl podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie pan dyrektor, Jan Skrobul.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


"Pocztówka dla nieznajomego" - konkurs w klasach młodszych

Kolejny raz w naszej szkole zorganizowano konkurs - akcję, której organizatorem jest p. Maria Szymoniak. Głównym celem tej akcji jest sprawienie radości osobom starszym, samotnym i chorym, które mieszkają na Kresach. Uczniowie z klas młodszych wykonali pocztówki oraz napisali piękne życzenia. Wszystkie prace zostaną przekazane gdyńskiej organizacji, która wraz z paczkami świątecznymi przekaże je ludziom potrzebującym.
Kl. 0
I miejsce - Laura Bielak kl.0 a
II miejsce - Sara Czapiewska kl.0 d
III miejsce - Anna Sultanyan kl.0 a, Michał Bogacz kl.0 a, Milena Krukowska kl. 0 d
Pozostali autorzy prac, z klas 0, otrzymali dyplomy oraz słodki upominek.
Kl. 1 - 3
I miejsce - Martyna Bieńkowska kl. I c
II miejsce - Ewa Zwara kl. I b, Byczkowski kl. I d
III miejsce - Zofia Szymczyk kl. I c
Wyróżnienia: Konrad Gawin kl. III a, Amelia Zajączkowska kl. I b, Franciszek Hołówko kl. II a, Marika Wrońska kl. II a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyłączenie się do tak szlachetnej akcji.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak,Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Świąteczne warsztaty plastyczne

21.12.2017r. uczniowie z klas: Ia, Ib oraz IIa podjęli plastyczne wyzwanie. Maluchy uczestniczyły w warsztatach plastycznych o tematyce Bożonarodzeniowej, które zorganizowała p. Maria Szymoniak. Najpierw z zapałem, godnym kowala, stukali młotkami w gwoździki, aby wykonać wzór choinki, a potem ozdabiali ją włóczką. Kolejnym zadaniem był czarodziejski piasek, który z tysięcy kolorowych drobinek tworzył, rączkami dzieci, piękne obrazki.
Dzieci były zachwycone warsztatami i samodzielnie wykonanymi pracami, które będą dekoracją ich domów w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


"Idą Święta" w klasach I - III

Dnia 20.12.17r. w klasach I-III odbyły się wesołe przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w ramach projektu "Idą Święta". Dzieci brały udział w konkursach, odgadywały zagadki świąteczne, a także uczestniczyły w kalamburach. Miały także okazję sprawdzić swoje zdolności słuchowe w muzycznej zabawie "Jaka to kolęda?" oraz zaśpiewały wspólnie "Przybieżeli do Betlejem". Na zakończenie zabawy uczniowie wykonywali łańcuchy "choinkowe", które ozdobią naszą szkołę. Wszyscy bawili się świetnie w świątecznej atmosferze. Nad przebiegiem imprezy czuwały panie: Ewa Ryś, Danuta Gajewska, Alicja Nawrocka.

Tekst: Alicja Nawrocka
Zdjęcia: Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Nasza uczennica stypendystką

Dnia 18 grudnia 2017 r. w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zostały wręczone stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 7c - Aleksandra Wasiuta, która otrzymała stypendium finansowane ze środków europejskich przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym.
Uczennica będzie realizowała Indywidualny Program Edukacyjny pod kierunkiem opiekuna p. Justyny Zabrodzkiej. W ramach programu Ola rozwijać będzie umiejętności językowe oraz umiejętność efektywnego uczenia się.
- Praca z uczniem zdolnym jest wielkim wyzwaniem dla nauczyciela - przyznaje opiekun stypendysty p. J. Zabrodzka. - Wymaga dobrego zaplanowania kierunków wsparcia oraz holistycznego spojrzenia na proces uczenia się. Współpraca z Olą prowadzona będzie na zasadzie tutoringu uznawanego za innowacyjną metodę dydaktyczno-wychowawczą, służącą rozwijaniu potencjału i motywowaniu do samorozwoju.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Jan Skrobul

2017/2018 2017/2018


Konkurs klas 4 - 6 na najładniejszą choinkę i świąteczny wystrój sali rozstrzygnięty!

W dniu 18 grudnia rozstrzygnięty został konkurs Samorządu Uczniowskiego dla klas 4-6 na najładniej ustrojoną salę i choinkę. Oceniane były estetyka, kreatywność oraz pomysłowość i trud włożony w wykonanie ozdób. Klasa 6b wykonała ozdoby choinkowe z masy porcelanowej, klasa 6a jako jedyna zaprezentowała "żywą" choinkę, natomiast klasa 5a wykazała się dużą pomysłowością i swoją choinkę wykonała z bombek na tablicy korkowej. Jednak komisja złożona z p. Teresy Dopke oraz p. Katarzyny Kałuży za najładniejszą uznała choinkę klasy 4a w sali 206. Uczniowie tej klasy nie tylko przepięknie ustroili swoją choinkę, ale również własnoręcznie wykonali kominek udekorowany świątecznymi skarpetami, z których każda wykonana była przez konkretnego ucznia. Klasa 4a w nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodkie upominki. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 4d, na trzecim klasa 5b.
Serdecznie gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kałuża

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Pierwszoklasiści "Pasowani na czytelników"

W dniach 11 - 15 grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika" uczniów z klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do biblioteki, by stać się jej czytelnikami i móc samodzielnie wypożyczać książki. Pierwszoklasiści opowiadali o swoich ulubionych bajkach i domowych biblioteczkach. Zapoznali się również się z regulaminem biblioteki oraz zobaczyli scenkę pokazującą, w jaki sposób wypożycza się książki. Nastąpiło także złożenie uroczystej przysięgi i dzieci wreszcie zostały czytelnikami. Po podpisaniu swoich kart czytelniczych wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki. Biblioteka zaś otrzymała od nowych czytelników w prezencie kilka pozycji książkowych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska, Anna Siuda, Maria Szymoniak


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Konkurs plastyczny FUTU REDA - byliśmy najlepsi

W dniu 11 grudnia 2017r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyła w wernisażu prac konkursu FUTU-REDA zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Redzie, który odbył się w ramach projektu "50 twarzy Redy" w programie "Patriotyzm Jutra", realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-3 oraz 4-7 szkoły podstawowej oraz dorośli. Wśród laureatów znalazło się 6 uczniów naszej szkoły. Jury w składzie: Joanna Gessler, Aneta Fitkau i Wiesława Kucińska-Pałasz oceniło prace pod kątem pomysłowości i wyobraźni a także przedstawienia ciekawej wizji naszego miasta za 50 - lat.
Wśród laureatów znaleźli się:
Kat. klasy I - IV SP:
I m. Borys Sikorski kl.3c, II m. Malwina Kuter kl.3c, III m. Wiktor Kuter kl.4d
Kat. klasy V - VII SP:
I m. Maja Paszke kl.7b, II m. Oliwier Muc kl. 6c, III m. Emilia Steinke kl.7c
Prace powstały pod kierunkiem Beaty Zawal-Brzezińskiej i Katarzyny Kończak. Na wernisażu Twoja Telewizja Morska nakręciła wywiady z uczestnikami konkursu. Były to pierwsze wywiady telewizyjne uczestników i nie obyło się bez tremy.
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na polu sztuki.

Tekst: B. Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Michał Kaczmarek

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Owocowe czary mary w 1b

08.12.2017r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach, których celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania. Na początku odbyła się pogadanka na temat piramidy zdrowego żywienia, dzieci rozmawiały o wartościach odżywczych niektórych produktów. Następnie odgadywały zagadki, oraz za pomocą dotyku rozpoznawały różne owoce i warzywa. Kolejnym punktem warsztatów było oglądanie slajdów, na których dzieci podziwiały różne koszyki, koguty, kury, palmy, które zostały wykonane z owoców. Na zakończenie nastąpiła dla uczniów najciekawsza część warsztatowa. Teraz oni mogli czarować. I tak kolejno z owoców powstał: delfin z piłką, jeżyk oraz palma na plaży. Warsztaty pod nazwą "Carving- nowoczesna edukacja żywieniowa" odbyły się z inicjatywy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział - Pruszcz Gdański . Zajęcia poprowadził mistrz carvingu - Paweł Sztanderski. Dziękujemy pani Agacie Andruszyńskiej za zorganizowanie tak kreatywnych warsztatów.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Andrzejki w naszej szkole

Jak każdego roku nie mogło zabraknąć zabaw andrzejkowych w naszej szkole. Dzieci tego dnia doskonale się bawiły podczas różnego rodzaju wróżb. Było więc lanie wosku, losowanie imienia swojego przyszłego wybranka, spacer butów- kto pierwszy zmieni stan cywilny oraz wróżby schowane w ciasteczkach. Nie mogło zabraknąć też zabaw dyskotekowych, które odbywały się zarówno w klasach młodszych jak i podczas ogólnej dyskoteki w klasach starszych. Wróżby andrzejkowe czekały na dzieci w klasach, w świetlicy, a także w zerówkach, które na zabawy przychodziły już w pięknych strojach karnawałowych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Izabela Jarzębska-Pawłowska, Maria Szymoniak


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Mikołajki w naszej szkole

W środę, 6 grudnia, w naszej szkole zapanowała mikołajkowa atmosfera. Uczniowie przychodzili do szkoły w czapkach i innych akcesoriach mikołajkowych. Dzieci w klasach otrzymywały upominki. Na innych czekały wycieczki na przedstawienia, filmy (klasy pierwsze i trzecie), do Experymentu (klasy 2) oraz Croco Roco (zerówki).
Chętni mogli również wziąć udział w bibliotecznym konkursie mikołajkowym, w którym należało rozwiązać krzyżówki o różnym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 155 uczestników.
Mikołajkowa atmosfera rozgrzała zupełnie nie zimową pogodę.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling, Klaudia Miotk, Hanna Zwierzycka

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


Tydzień Dobrych Manier w klasach I-III

W minionym tygodniu, od 27 listopada do 1 grudnia, w klasach I-III trwał Tydzień Dobrych Manier. Każdego dnia obowiązywał inny strój. W poniedziałek dzieci ubrały strój wizytowy. We wtorek obowiązywał strój dyskotekowy. W środę dominował strój sportowy. Czwarty dzień był wyjątkowo oryginalny, ponieważ dzieci ubrane były w stroje ekologiczne wykonane z materiałów wtórnych. Ostatni dzień był dniem bajkowym. W piątek wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by podsumować pracowity tydzień. Każda klasa przygotowała scenkę z wybranej bajki, w taki sposób, by znalazły się w niej przykłady dobrego lub złego zachowania. Dzieci zaprezentowały fragmenty następujących bajek: "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", "Kopciuszek", "Kot w butach" oraz "O rybaku i złotej rybce". Wszystkie klasy wywiązały się z bajkowego zadania znakomicie. Mamy nadzieję, że przedstawione scenki na długo zostaną zapamiętane przez dzieci i będą z nich korzystać w odpowiednich sytuacjach.
Tydzień Dobrych Manier przygotowały panie: Mariola Szreder, Bogumiła Deksnait-Naczk i Hanna Zwierzycka.

Tekst: Bogumiła Deksnait-Naczk
Zdjęcia: Teresa Dopke, Maria Szymoniak, Magdalena Guzow

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 30 listopada 2017 r. w ZSO nr 2 w Wejherowie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV. W pierwszym, szkolnym etapie konkursu, który odbył się w październiku, wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły i do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Kacper Rejmonciak (kl. 7c), Robert Puchalski (kl. 5b) oraz Natalia Jungiewicz (kl. 7b). Do etapu rejonowego zwycięzców pierwszego etapu przygotowywały panie: Katarzyna Kałuża i Grażyna Napieraj. Uczniowie, którzy wzięli udział w eliminacjach rejonowych, rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętność czytania, znajomość słownictwa i gramatyki, wiedzy na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych. Na tym etapie obowiązywał materiał zawarty w podstawie programowej nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej z rozszerzeniem do poziomu B1.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Grażyna Napieraj
Zdjęcia: Katarzyna Kałuża

2017/2018 2017/2018


Andrzejki w naszej szkole

Jak każdego roku nie mogło zabraknąć zabaw andrzejkowych w naszej szkole. Dzieci tego dnia doskonale się bawiły podczas różnego rodzaju wróżb. Było więc lanie wosku, losowanie imienia swojego przyszłego wybranka, spacer butów- kto pierwszy zmieni stan cywilny oraz wróżby schowane w ciasteczkach. Nie mogło zabraknąć też zabaw dyskotekowych, które odbywały się zarówno w klasach młodszych jak i podczas ogólnej dyskoteki w klasach starszych. Wróżby andrzejkowe czekały na dzieci w klasach, w świetlicy, a także w zerówkach, które na zabawy przychodziły już w pięknych strojach karnawałowych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Izabela Jarzębska-Pawłowska, Maria Szymoniak


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Koncert muzyki klasycznej w klasach 0 - 3

W poniedziałek, 27 listopada, dzieci z klas 0 - 3 wzięły udział w koncercie muzyki klasycznej, który odbył się na sali gimnastycznej. Poprowadził go pan Partyturka, który był jednocześnie dyrygentem zespołu muzyków - Rodziny Smyczkalskich. Muzycy grali na altówce, skrzypcach oraz wiolonczeli. Uczestnicy koncertu mogli nie tylko wysłuchać słynnych utworów muzyki klasycznej, ale również ich przeróbek w połączeniu z muzyką współczesną. Dzieci mogły "sterować" granymi utworami oraz wcielić się w rolę dyrygentów. Nie zabrakło także okazji, by zatańczyć.
Koncert doskonale wpasował się w obchodzony tego dnia "Dzień Wizytowy" w ramach Tygodnia Dobrych Manier.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Marta Semmerling, Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Konkurs GEOPLANETA

Dnia 24 listopada nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie GEOPLANETA. 41 śmiałków z klas V, VI i VII oraz 2 i 3 gimnazjum, zmagali się z pytaniami z zakresu Geografii Polski. Podczas konkursu musieli wykazać się kreatywnością w zadaniu, w którym musieli opisać podróż w wymarzone miejsce, gdyby mieli nieograniczone fundusze oraz czas. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy m. in. z zakresu geografii Polski, kartografii czy podstaw astronomii. Ponadto gimnazjaliści musieli pochwalić się umiejętnością czytania mapy. Wyniki poznamy już z początkiem Nowego Roku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Tekst i zdjęcia: Oskar Skomski

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Światowy Dzień Pluszowego Misia w 0D i 0C

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia najmłodsi uczniowie z klas 0D i 0C w dniu 24 listopada przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. Na dzieci czekało wiele niespodzianek: konkursy z nagrodami, zgadywanki, zabawy plastyczne, muzyczne i ruchowe w misiowej krainie. Zadaniem dzieci było także odpowiedzieć na zadane pytania wynikające z przekazanego przez nauczyciela tekstu o różnych niedźwiadkach. Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy powstają coraz bardziej atrakcyjne i nowoczesne zabawki, moda na pluszowego misia minęła, jednak jak się okazało - nic bardziej mylnego. Ten dzień utwierdził wszystkich w przekonaniu - czy jutro, czy dziś, wszystkim potrzebny jest Miś.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, przypadającego 25 listopada, biblioteka przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji. Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w misiowych spotkaniach bajkowych, podczas których wysłuchali opowieści misiowych o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku i Paddingtonie. Dzieci na te spotkania przynosiły swoje misie, o których chętnie opowiadały.
Natomiast uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w "Konkusie Misiowym", w którym odpowiadali na pytania związane z historią pluszowego misia oraz różnych misiów bajkowych. Mogli też skorzystać ze specjalnie przygotowanej na te okazję gazetki misiowej zamieszczonej przed biblioteką. W konkursie tym I miejsce zajęła Zuzanna Wróbel z 3a, II miejsce zajęła Nikola Rózga z 3d, a III miejsce zajęły: Zuzanna Paluch z 3d i Maja Rompca z 2a. Na dalszych miejscach znalazły się: Paulina Paluch z 3d, Martyna Merchel z 2a i Emilia Malottki z 2a.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i składamy wszystkim najcieplejsze życzenia misiowe.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie na przedstawieniu "Dziady"

W poniedziałek, 20 listopada, uczniowie z klas siódmych oraz drugich gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu "Dziady". Podczas spektaklu mieli okazję poznać obrzędy dziadów, które w bardzo sugestywny sposób przedstawili aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawienie sfinansowane przez "TKS Ciechocino" odbyło się w tramach projektu "Akademia filmowa i teatralna".

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Wycieczka klas V do Oceanarium

W środę, 15 listopada, uczniowie z klas piątych wybrali się na wycieczkę do gdyńskiego Oceanarium. Tam piątoklasiści mieli okazję wziąć udział w warsztatach zatytułowanych "Poznajemy rekiny". Były one poprzedzone filmem poświęconym rekinom. Następnie pod mikroskopem uczniowie oglądali fragmenty zębów i skóry rekina, które musieli później narysować. Warsztaty zakończyły się oglądaniem rekinów.
Wycieczka zakończyła się spacerem po Skwerze Kościuszki.

Tekst: Anna Mielewczyk-Haustein
Zdjęcia: Anna Mielewczyk-Haustein, Katarzyna Mijas

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Konkurs "Meditest 2017"

Dnia 17 listopada już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Teście o Zdrowiu "Meditest 2017". W tym roku zgłosiło się 42 śmiałków z klas V, VI i VII, którzy od kilku tygodni uczestniczyli w kółku przyrodniczym przygotowując się do testu. Nie straszne im były pytania związane m.in. z obchodami Światowego Dnia Czystych Rąk czy też rodzajami chorób. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy m. in. z zakresu profilaktyki, zdrowego trybu życia oraz udzielania pierwszej pomocy. Wyniki testu poznamy 5 stycznia 2018 roku.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Zajęcia otwarte w 0B

W czwartek, 16 listopada, w klasie 0B odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem "Leśne duszki i grzybki" w wykonaniu przedszkolaków. Po burzy oklasków rodzice wraz z dziećmi przystąpili do pracy- zabawy kostkami do gry, która pokazała umiejętność dodawania i odejmowania każdego wychowanka. Następnie dzieci sprawdziły swoje wiadomości i umiejętności wykonując zadania na kartach pracy pt. "Mali patrioci". Głównym zadaniem zajęcia było pokazanie sposobów pracy i poziomu rozwoju dzieci. Rodzice byli zachwyceni grą aktorską oraz umiejętnościami czytania, pisania i liczenia swoich pociech. Przedstawienie zaprezentowano także na sali gimnastycznej wszystkim dzieciom z klas młodszych.

Tekst: Alicja Formella
Zdjęcia: Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


W mundurach z 1918 roku... obchody Święta Niepodległości

13 listopada w naszej szkole do poszczególnych klas, przy dźwiękach werbla, wchodzili uczniowie ubrani w autentyczne mundury Wojska Polskiego z początków II RP. Drużyna żołnierzy przekazywała uroczyście odezwę Józefa Piłsudskiego z 11 listopada 1918 roku. Swoją rolę uczniowie wykonali godnie i z wielkim zaangażowaniem, utożsamiając się z bohaterami tamtego czasu.
Między lekcjami społeczność szkolna mogła podziwiać uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy polskich II RP. Akcja ta wzbudziła duże zainteresowanie dzieci i młodzieży. Ciekawa prezentacja mogła się odbyć dzięki udostępnieniu swoich zbiorów przez rodzinę Joanny i Wojciecha Minczykow.

Tekst: Gabriela Orzechowska
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Tydzień profilaktyki w SP nr 3

W dniach 6 - 10 listopada 2017r. po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Tydzień Profilaktyki: w klasach gimnazjalnych i VII pod hasłem "Wybieram marzenia, a nie uzależnienia", natomiast w kl. IV - VI "Bezpieczny sposób na życie". Działania przeprowadzone w ramach Tygodnia Profilaktyki miały zwrócić uwagę uczniów na niebezpieczeństwa wynikające z różnorodnych uzależnień i promować zdrowy styl życia. Nasi uczniowie wzięli udział w różnorodnych zajęciach i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.

• W klasach 4 - 6 zostały przeprowadzone interesujące warsztaty. Szkoła gościła Tomasza Iwaniuka, który opowiedział o swoim życiu, podróżach i walce z nieuleczalną chorobą. Pan Tomasz jest znanym podróżnikiem, zachęcał uczniów, aby korzystali z możliwości, jakie dostają od życia, by byli wytrwali w swoich dążeniach.
• Zajęcia z uczniami prowadzili również policjanci z Komisariatu Policji w Redzie: st. sierżant Tomasz Werner i dzielnicowy Michał Miler. W młodszych klasach mówili o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i bardzo ważnym temacie cyberprzemocy. Natomiast w starszych klasach poruszyli temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą zażywania narkotyków i dopalaczy.
• O zagrożeniach, jakie wiążą się z narkotykami mówili również funkcjonariusze straży granicznej we Władysławowie, którzy przyjechali na spotkanie z uczniami klas VII i gimnazjalnych. Niewątpliwa atrakcją był pokaz umiejętności psa wyszkolonego do szukania narkotyków.
• Z uczniami klas V spotkał sie kurator sądowy, pan Paweł Wittbrodt, który opowiadał o swojej pracy z młodzieżą, demoralizacji i przewinieniach młodych ludzi.
• Klasy I - III w ramach Tygodnia Profilaktyki zorganizowały w klasach Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci, pod opieką nauczycieli przygotowały w klasach przepyszne, kolorowe kanapki, które potem zjadły ze smakiem. Odbył się również Dzień Zdrowia, podczas którego uczniowie przychodzili do szkoły strojach sportowych, a na długich przerwach ćwiczyli na sali gimnastycznej razem z panią Magdaleną Guzow.

Klasy gimnazjalne i VII szkoły podstawowej przygotowały plakaty ilustrujące współczesne uzależnienia, slogany promujące modę na zdrowy styl życia i prezentacje multimedialne poświecone szkodliwości używek dla zdrowia człowieka lub alternatywie życia bez nałogów. Prace uczniów zostały ocenione, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa 7c (wych. p. Grażyna Napieraj), II - kl. 2b (wych. p. Małgorzata Terlecka), III - 3a ( wych. p. Tomasz Grodzicki). Najlepsza klasa w nagrodę otrzymała tort. Gratulujemy zwycięzcom.
Tydzień Profilaktyki zorganizowali: Barbara Kisiel, Wojciech Muża, Patrycja Hewelt-Skrobul, Kamila Markowska, Dominika Fedde.

Tekst: Barbara Kisiel, Dominika Fedde
Zdjęcia: Kamila Markowska, Teresa Dopke, Dominika Fedde, Anna Rokosz


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Święto Niepodległości w klasach 0 - 3

Stało się już tradycją, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzą Święto Niepodległości. Na pięknie udekorowanej sali przez panie: A. Formellę i K.Kuligowską, stawili się wszyscy z klas 0-3. Uczniowie byli w odświętnych strojach z kotylionami przypiętymi do bluzeczek. Dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor, Justynę Zabrodzką. Następnie wysłuchały utworu przygotowanego przez uczniów z kl. IIId, oraz wierszy i piosenek przegotowanych przez uczniów z klas 0. Nad przygotowaniem uroczystości w klasach 0 czuwały panie: M. Semmerling oraz K. Kuligowska.
Po wysłuchaniu patriotycznych utworów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów "Wiedzy o Polsce" dla klas 1-3, które przygotowały panie: D. Gajewska, H. Zwierzycka oraz M. Szymoniak. Dzieci na poszczególnych poziomach spotkały się z pytaniami i zadaniami o różnym stopniu trudności. Najlepsi okazali się:
Klasy I
I miejsce: Natalia Andruszyńska kl. Ib
II miejsce: Amelia Zajączkowska kl. Ib
III miejsce: Amelia Rewa kl. Id
Wyróżnienie: Paulina Lasek kl. Ib, Jakub Kurowski kl. Ic

Klasy II
I miejsce: Maksymilian Cieszyński kl. IIb
II miejsce: Jakub Formella kl. IIa
III miejsce: Zofia Jażewicz kl. IIa
Wyróżnienie: Klementyna Tymanowska kl. IIb

Klasy III
I miejsce: Malwina Kuter kl. IIIc, Jakub Zadrożny kl. IIId, Michał Dusiński kl. IIIb
II miejsce: Filip Stubiński kl. IIIa
III miejsce: Jakub Skrzypkowski kl. IIIb

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Teresa Dopke


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Klasy zerowe na spektaklu "Plastusiowy pamiętnik"

Dnia 8 listopada dzieci klas zerowych miały okazję poznać fascynujące przygody Plastusia z przedstawienia pt. "Plastusiowy pamiętnik" na motywach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. "Plastusiowy pamiętnik" to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię. Dzieci z uwagą śledziły przygody mieszkańców piórnika Tosi: Plastusia, gumki, myszki, kałamarza, ołówka i stalówek. Jednocześnie przeniosły się w kolorowy świat pełen zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe, uczestniczyły w niesamowitych perypetiach, przeplatanych rytmicznymi piosenkami. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy i wspaniała gra aktorów. Radość i zachwyt gościły na twarzach dzieci.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Zajęcia ze skutecznych metod uczenia się.

W październiku odbyły się warsztaty prowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego w klasach 4. Tematyką zajęć były skuteczne metody uczenia się. Uczniowie wykonali testy składające się z 16 pytań dzięki którym dowiedzieli się jakie są typowe dla nich sposoby uczenia się: wzrokowy, dotykowy, słuchowy czy kinestetyczny. Przygotowali również wraz z pomocą prowadzących zasady, które pomagają im w nauce przedmiotów szkolnych.

Test - klasy 4.
Skuteczne metody uczenia się - klasy 4.

Tekst i zdjęcia: Dominika Fedde

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Dzień Zaduszny w klasie 0d

Dzień Zaduszny - 2 listopada to dzień pełen zadumy, kiedy przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze i pamiętamy o tych, którzy rozstali się z nami. Uczniowie naszej klasy włączają się w przeżywanie tego czasu. Kultywując tradycję, dzieci zapalą symboliczny znicz pamięci na cmentarzu i położą własnoręcznie przygotowaną wiązankę ozdobioną kwiatami - dowód ich miłości do bliskich. W to ciche święto, rozjarzone świeczkami, pomyślą przez chwilę o zmarłych, także o tych, na grobach których nikt nie zapali lampki. W ten szczególny czas niezmiernie ważne jest, aby dzieci pamiętały o poległych żołnierzach, walczących za Polskę.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Dzień Dyni w 0c

31 października wiele osób obchodzi Halloween, a uczniowie z klasy 0c obchodzili "Święto Dyni". Tego dnia dzieci ubrały się na pomarańczowo i przyniosły ze sobą różne dyniowe "przekąski" oraz smakołyki zaczynające się na literkę "d". Wysłuchały bajki o "Dyniolandii", rozmawiały o rodzajach i budowie dyni oraz sprawdzały, która z przyniesionych dyń jest najcięższa. Wykonały też wydzierankę oraz wybrały się na "pole dyniowe", gdzie pozbierały balonowe dynie, a następnie ozdobiły je według własnego pomysłu. Dzieci miały okazję posmakować nasionek dyni, a także ciasteczek w kształcie mini dyni. Cały dzień zakończyli wspólnym zdjęciem.

Tekst i zdjęcia: Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 na XIII Redzkich Impresjach

XIII Redzkie Impresje organizowane przez Stowarzyszenie Kunszt odbywały się w dniach 27 - 30 października 2017r. pod hasłem przewodnim "Urbi Show - miasto i ludzie".
Na wystawie można było obejrzeć: malarstwo, rysunek, rękodzieło, ikony, haft, fotografię, biżuterię. Po raz pierwszy batik, grafikę komputerową i przestrzenną rzeźbę z kartonu w formie miasta - Ikeapolis. Specjalnie na Impresje zostały wypożyczone prywatne, rodzinne fotografie mieszkańców naszego miasta. Zawisły w szczególnej części poświęconej mieszkańcom Redy pt.: "Ściana przodków - tacy byliśmy". Na prawie 200 fotografiach pokazano rodziców, dziadków i wnuki jak wyglądali pół wieku temu.
30 października, w dzień przeznaczony dla uczniów redzkich szkół wystawę odwiedzili uczniowie z klas: 6a, 6b i 5b z opiekunami Beatą Zawal-Brzezińską i Anną Galiń-Tatarą. Bardzo zaciekawiły ich fotografie dawnych mieszkańców Redy, wśród których poszukiwali bliskich im osób. Dużo radości sprawiło także oglądanie znanych osób w wieku przedszkolnym i niemowlęcym. Z zaciekawieniem pytali o techniki malarskie i rysunkowe. Uczniom podobała się także grafika komputerowa wykonana przez ich rówieśniczkę 13-letnią Julię Mroczek, rysunek wielkoformatowy i satyra polityczna.
Uczestnicy wystawy z chęcią odwiedzą Redzkie Impresje za rok.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska
Zdjęcia: Joanna Mroczek, Katarzyna Mijas

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Sukces plastyczny Aleksandry Wasiuty z kl.VIIc

Aleksandra Wasiuta z kl. VII c otrzymała wyróżnienie I stopnia w ogólnopolskim konkursie na projekt znaczka pocztowego "Świat oczami młodych". Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego o zdrowym stylu życia pt.: "Czas na zdrowie". Należało wysłać projek mailowo, a następnie przesłać oryginał. W etapie ogólnopolskim projekty zostały ocenione przez Zespół Sędziowski, a także wzięły udział w głosowaniu internautów. Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac - ok. 1400 z całej Polski i dlatego szczególnie cieszy fakt, że Ola znalazła się wśród laureatów tego konkursu. Trzy najlepsze projekty zostały wydane w formie znaczków pocztowych przez Pocztę Polską.

Ola otrzymała w nagrodę tablet graficzny i całą stronę z wydrukowanymi znaczkami własnego projektu. Opiekun: Beata Zawal-Brzezińska.

Serdeczne gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów na polu sztuki!!!

Tekst i zdjęcie: Beata Zawal-Brzezińska

2017/2018


"Bezpieczny przejazd"

W piątek, 27 października, odbyła się pogadanka na temat: "Bezpieczny przejazd", w której uczestniczyły klasy: IIa, IIb, Ib, Ic, IIIc i 0a. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co to są "dzikie przejazdy" i dlaczego nie można z nich korzystać; czym kończą się niemądre zabawy na torach kolejowych, czy rzucanie do celu, którym są światła sygnalizacyjne dla pociągów.
Po pogadance uczniowie przechodzili przez przejazdy kolejowe: z barierkami i szlabanami. Na koniec spotkania, które odbyło się z inicjatywy PKP, dzieci otrzymały małe upominki w postaci smyczy do kluczy.

Tekst: Hanna Zwierzycka
Zdjęcia: Danuta Gajewska

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Warsztaty integracyjne w czwartych klasach

W pierwszym tygodniu października odbyły się warsztaty integracyjne w klasach czwartych. Miały one na celu zbudowanie pozytywnych relacji w klasie, rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz zapobieganie zachowaniom niechcianym. Uczniom udało się wypracować poczucie bezpieczeństwa oraz wiary we własne możliwości. Rozwinęli umiejętność rozwiązywania konfliktów bez zachowań agresywnych. Dzieci były zaangażowane w wykonywane ćwiczenia. Wykazały się szeroką wyobraźnią i kreatywnością.

Tekst i zdjęcia: Dominika Fedde

2017/2018 2017/2018


2017/2018


Wycieczka integracyjna klas czwartych

17 października uczniowie klas czwartych udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Dąbrówki koło Luzina. Wyjazd zorganizowany był po to, by wszyscy mogli lepiej się poznać i miło spędzić czas.
Czwartoklasiści z przewodnikiem zwiedzili dwa muzea: Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" oraz Muzeum Saperskie "Explosive". Uczniowie zapoznali się z historycznymi pojazdami wojskowymi, z umundurowaniem, z bogatą ekspozycją sprzętu saperskiego, różnego typu amunicją, bombami i minami oraz z tajnikami pracy sapera. Uczestniczyli w ćwiczeniach saperskich, czyli w rzucaniu granatem i wykrywaniu min na polu minowym. Najlepszym punktem programu była przejażdżka pojazdem gąsiennicowym BAT-M. Każda klasa wraz opiekunami miała okazję na ekscytującą jazdę po specjalnie przygotowanym terenie w lesie. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbasą, pod wiatą grillową.
Wizyta w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf zapewniła wszystkim uczestnikom pożyteczną i ekscytującą rozrywkę i niezapomniane przeżycia.

Tekst: Anna Lewińska
Zdjęcia: Anna Lewińska, Barbara Borkowska, Magdalena Homa, Katarzyna Paradowska, Teresa Dopke


Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Uczniowie z klas zerowych na przedstawieniu "Czarodziejski ołówek"

Dnia 16 października dzieci z klas zerowych obejrzały w Centrum Gdynia Waterfront przedstawienie teatralne pt. "Czarodziejski ołówek". Spektakl zaprosił dzieci na niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować. Od chwili, kiedy pomaga staruszkowi i dostaje od niego czarodziejski ołówek, życie chłopca zmienia się. Wszystko, co narysuje, natychmiast się materializuje. Na przykładzie czarodziejskiej mocy ołówka, bajka ukazuje młodym widzom swoiste podejście do tzw. magii i niezwykłej mocy, dzięki którym stajemy się pewni siebie i możemy "więcej". W dzisiejszych czasach superbohaterów, których niezwykłe moce np. Supermana czy Harry'ego Pottera są obiektem marzeń, autorzy podejmują próbę uświadomienia, że prawdziwa moc tkwi w nas samych. Marzymy o czarodziejskim ołówku, zapominając o swoich indywidualnych zaletach i przymiotach. Ołówek pomógł chłopcu odkryć, że jest odważny, ma wielkie serce i to właśnie w nim kryje się prawdziwa moc.
Dzieci zaczarowała nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia, wspaniali bohaterowie jak: pies arktyczny, małpa, roboty z innej planety, ptaki, pająk i ich sugestywne kostiumy, które stanowiły dopełnienie niezwykle interesującej gry aktorskiej Michasia, jego przyjaciółki Oli, starca i sprytnego Zacharego oraz wspaniałe efekty specjalne.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Kuligowska

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Światowy dzień zwierząt w klasach 0 - III

04.10.2017r. zaczęliśmy w szkole obchody Światowego Dnia Zwierząt. Tegoroczny projekt przygotowały panie: M. Semmerling i M. Szymoniak. Tego dnia uczniowie z klas 0 - III przyszli do szkoły w ubraniach z elementem zwierzęcym. Przez kolejne dni rozmawiali z wychowawcami na lekcjach, na temat różnych gatunków zwierząt, ich ochronie, środowisku naturalnym oraz o gatunkach, którym grozi wyginięcie. Nie zabrakło też rozmów na temat zwierząt, które mieszkają w naszych domach. Tego typu zajęcia uczą dzieci szacunku do zwierząt oraz odpowiedzialności za żywą istotę.
W piątek najmłodsi uczniowie z klas 0, z masy solnej, lepiły zwierzątka. Najpiękniejsze prace w tej kategorii należały do następujących uczniów:

I miejsce - Daria Ulatowska 0b
II miejsce - Tymon Hebel 0c
III miejsce - Karina Wrońska 0b, Michał Bogacz 0a
Wyróżnienia - Rozalia Ferra 0d, Lena Muller 0b

Tego samego dnia dzieci z klas II, pracując w grupach, wykonały plakaty- ogłoszenia informujące o zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce. Coroczną akcję rozpoczęliśmy w tym roku 9 października. W tej kategorii nie przyznano nagród głównych, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne. Dlatego też uczniowie z tych klas otrzymali słodki upominek.
Kolejny tydzień należał do uczniów klas III i I. Ci starsi pisali list w imieniu zwierząt do ludzi. To zadanie odbyło się pod czujnym okiem p. T. Dopke. Komisję najbardziej zachwycił list, który napisała Ida Figlarek z kl. III d. Kolejne miejsce należało do Magdy Bistram również z kl. III d. Natomiast III miejsce zajęła Zofia Bogorodź z kl. III a.
Na pierwszoklasistów czekało zadanie plastyczne. Wykonywali oni rysunki pt. "W świecie zwierząt".

I miejsce - Amelia Zajączkowska kl. I b<br> II miejsce - Kinga Jakubina kl I d
III miejsce - Aleksander Żala z kl. I c
Wyróżnienia: Milena Rybak kl. I a, Amelia Rewa kl. I d

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w projekcie, a zwycięzcom, w różnych konkursach, gratulujemy!

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak, Marta Semmerling, Rodzice uczniów
Zdjęcia dostępne tutaj >>

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w SP3

W piątek, 13 października, na hali sportowej zebrała się cała społeczność szkolna, bu uczcić Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, Jan Skrobul, przypomniał historię tego święta oraz złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za ich poświęcenie i pracę. W imieniu rodziców życzenia wszystkim nauczycielom złożyła pani Wioletta Buć - Przewodnicząca Rady Rodziców. Natomiast w imieniu wszystkich uczniów życzenia oraz kwiaty na ręce dyrekcji złożyły Przewodniczące Samorządów Uczniowskich.
Ten dzień był również okazją do wręczania nagród nauczycielom. W tym roku szkolnym Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Grażyna Napieraj. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Mirosława Niewiadomska.Natomiast Nagrodę Burmistrza otrzymali: Jan Skrobul, Barbara Stenzel-Wencel i Teresa Dopke. Podczas szkolnej uroczystości Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Justyna Zabrodzka, Barbara Kisiel, Mirosława Wróblewska, Maria Szymoniak, Hanna Zwierzycka, Alicja Formella, Katarzyna Danisewicz, Mariola Szreder, Patryk Wielmowiec, Małgorzata Terlecka, Katarzyna Paradowska, Lidia Skrobul, Wojciech Guzow, Ewa Ryś, Sandra Jażdżewska, Barbara Borkowska, Mariola Thomas.
Nie mogło się również obyć bez części artystycznej przygotowanej przez panie: Magdalenę Homę oraz Mirosławę Niewiadomską. W tym roku miała ona formułę popularnego konkursu "Familiada", w którym wzięli udział uczniowie z klasy 7b. Uroczystość uświetnił również występ chóru, przy akompaniamencie muzycznym pani Moniki Kitel. Na szczególną uwagę zasługiwały również występy uczennic: Aleksandry Hutnik i Dominiki Konik (śpiew)oraz Judyty Mączki i Natalii Jungiewicz (recytacja wiersza).
Dzień ten przebiegał w naszej szkole w atmosferze serdecznych życzeń, pięknych kwiatów oraz słodkości wręczanych nauczycielom przez ich wychowanków.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke
Zdjęcia dostępne tutaj >>

2017/2018


Warsztaty terenowe w Eko Dolinie

6 października grupa uczęszczająca na zajęcia rozwijające z geografii realizowane w ramach projektu "Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość" brała udział w warsztatach terenowych w firmie Eko Dolina. Zajęcia składały się z 2 części: wykładu i zwiedzania. Po ogólnych informacjach m.in. na temat rodzajów przywożonych odpadów, działania sortowni oraz składowania odpadów uczniowie dowiedzieli się co dalej dzieje się z odzyskanymi surowcami. Mieli również szansę zobaczyć w jaki sposób segreguje się odpady. Zwiedzanie zaczęliśmy od sortowni. Tam prześledziliśmy drogę, jaką pokonują śmieci przyjeżdżające do sortowni. Widzieliśmy również kompostownię, miejsce na odpady wielkogabarytowe, stacje przerobu gruzu, kwatery składowe i podczyszczalnię odcieków. Przy kwaterze składowania odpadów spotkaliśmy pana sokolnika, który pokazał nam swoją hodowlę jastrzębi i sokołów. Po wszystkim wróciliśmy do sali konferencyjnej na drobny poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Danisewicz

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie z klas 5 na X Pomorskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

W środę, 4 października, uczniowie z klas piątych wraz z nauczycielkami i bibliotekarkami, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie na spotkanie autorskie z panią Katarzyną Ryrych. Była to już X edycja Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Akcja ta odbywa się pod hasłem "Z książką na walizkach".
Pisarka opowiadała o swoich książkach, procesie ich tworzenia oraz przedstawiała fragmenty takich książek jak "Król" czy "Tylko dla twoich oczu". Spotkanie to było dla uczniów świetną okazją do zadawania pytań autorce o szczegóły jej warsztatu pisarskiego.
Na zakończenie piątoklasiści otrzymali zakładki z autografem pisarki oraz mieli możliwość zakupienia jej książek i otrzymania dedykacji. Księgozbiór naszej biblioteki szkolnej również wzbogacił się o takie pozycje jak: "Koniec świata nr 13" oraz "Opowiadania o psach - Na psa urok!".

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Teresa Dopke, Anna Mielewczyk-Haustein

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Uczniowie klas zerowych świętują Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Ważne jest także Święto Chłopców, które corocznie obchodzimy 30 września. Dziewczynki i panie złożyły chłopcom już w piątek najlepsze życzenia. Dziewczęta sprawiły także swoim kolegom niespodziankę: przygotowały ciekawe upominki m.in. puzzle, samochody, zabawki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Specjalnie dla chłopców zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje, w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce, przy której wszyscy świetnie się bawili.

Tekst: Krystyna Kuligowska
Zdjęcia: Krystyna Kuligowska, Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018


Trzecioklasiści w "Muzie"

W dniach 25, 26, 27 i 29 września 2017r. uczniowie klas trzecich odwiedzili izbę leśną "Muza" w nadleśnictwie Kąpino. Była to żywa lekcja przyrody. Najpierw klasa podzieliła się na trzy grupy i wyruszyła na ścieżkę edukacyjną do lasu. Każda grupa dostała swój koszyk, do którego dzieci zbierały liście z różnych gatunków drzew. Dowiedziały się również w jaki sposób pozbywa się szkodników drzew stosując pułapki feromonowe. Za pomocą długości rąk mierzyły obwód pnia, aby dowiedzieć się ile lat mają drzewa. Po powrocie do leśniczówki dzieci wykonywały zielniki z przyniesionych liści. Następnym zadaniem dla grup było zrobienie zwierzątek z pozostałych liści, mchu, szyszek i żołędzi. Dzieci odwiedziły też salę, gdzie poznały zwierzęta zamieszkujące nasze lasy. Na zakończenie wizyty w lesie trzecioklasiści piekli kiełbaski na ognisku rozpalonym przez rodziców.

Tekst: Danuta Gajewska
Zdjęcia: Rodzice uczniów oraz wychowawcy

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 27.09.2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste "Pasowanie na ucznia" dzieci z klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły i rodziców śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, liczyli i gimnastykowali się.
Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula, co oznaczało przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek przygotowany przez kolegów z trzeciej klasy.
Po skończonej uroczystości nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Tekst: Anna Siuda
Zdjęcia: Katarzyna Kałuża

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


Klasy młodsze na koncercie "Hip-Hop Hura"

W czwartek, 28 września, uczniowie z klas 0 - 3 uczestniczyli w koncercie "Hip-Hop Hura", prowadzonym przez: Profesora Muzyczka, Magistra Winyla i Doktor Strunę. Dzieci podczas koncertu tańczyły, śpiewały, rymowały oraz eksperymentowały z własnym głosem. Poznawały także różne terminy związane z hip-hopem, rozpoznawały zniekształcone dźwięki instrumentów oraz uczyły się nowej piosenki.
Koncert ten był dla dzieci doskonałą okazją dla poszerzenia swoich muzycznych horyzontów.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


XV Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego w Słupsku

Dnia 23.09.2017r. odbył się XV Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego w Słupsku. Uczeń naszej szkoły Cezary Magiera z klasy 4c, reprezentujący klub Simba Judo Reda, zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii do 32 kg.
Czarkowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Tekst: Rodzic ucznia i Elżbieta Rybarczyk
Zdjęcie: Rodzic ucznia

2017/2018


Wybrano Samorząd Szkolny klas 4 - 7

Dnia 20.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego klas 4 - 7. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu, takie jak: Dzień Kolorowych Skarpetek, muzyka w czasie przerw, tańsze obiady, strefa ciszy z pufami do odpoczynku czy podwieczorki dla nauczycieli. W głosowaniu udział wzięli przedstawiciele Trójek klasowych 4-7. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w skład Samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

Przewodnicząca: Natalia Klebba VIb
Zastępca przewodniczącego: Adam Rękawek VIIb
Sekretarz: Julia Zenka VIIb

Wspólnie ustalony został plan działań na rok 2017/18 i przydział poszczególnych zadań.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Tekst: Katarzyna Kałuża
Zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018


Festyn Rodzinny

W niedzielę, 17 września, w parku w Redzie-Ciechocinie po raz drugi odbył się festyn rodzinny, którego organizatorami byli Radni Miasta Redy, Stowarzyszenie TKS Reda Ciechocino, działające przy SP3 oraz Miejski Dom Kultury. Impreza plenerowa zgromadziła rzesze mieszkańców, wśród których znaleźli się przede wszystkim uczniowie SP3 oraz ich rodzice i dziadkowie. Na scenie zobaczyć można było występy najmłodszych - przedszkolaków z "Omnibuska", piosenki i tańce w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pokazy judo. Nie lada atrakcją była też możliwość zajrzenia do wozu straży pożarnej. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa oraz licytacje, a także dmuchane zamki, trampoliny i tor zręcznościowy. Przez cały czas trwania festynu działała kawiarenka z domowymi wypiekami oraz stoisko z kiełbaskami, hot-dogami i watą cukrową. Zwieńczeniem festynu był występ Weroniki Korthals, która zaśpiewała utwory z płyty "Velevetka" a także "On".
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu - radnym za zaangażowanie, rodzicom za wypiek ciast i pomoc w obsłudze festynu, nauczycielom za przygotowanie występów dzieci oraz małym aktorom i sportowcom za pokazy talentów.

Tekst: Justyna Zabrodzka
Zdjęcia: Teresa Dopke, Barbara Borkowska, Marta Semmerling

Zdjęcia dostępne tutaj >>


2017/2018


W rytmie najnowszych przebojów

Jak co roku, w pierwszych dniach września, naszą szkołę odwiedzili instruktorzy z Centrum Tańca Szczepan. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 0-III. Dzieci poznały Emotikony, które zaprezentowały się w różnych scenkach sytuacyjnych. Usłyszały, czego można się nauczyć podczas zajęć, obejrzały prezentację multimedialną. A co najważniejsze miały okazję zatańczyć do największych, tegorocznych przebojów.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z uśmiechem na twarzy, tanecznym krokiem wróciły do klas.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Marta Semmerling

2017/2018 2017/2018


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

W poniedziałek, 4 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali powitani przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula, który złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia na nowy rok nauki i pracy. Jest to pełen nowości i zmian pierwszy rok w zreformowanej ośmioletniej szkole podstawowej. Podręczniki dla wszystkich uczniów, nowa podstawa programowa w klasach pierwszych, czwartych i siódmych, czteroletnie i pięcioletnie dzieci w oddziałach przedszkolnych, wygaszane gimnazjum, to główne zmiany w szkole. Będzie to również rok kontynuowania różnych projektów zagranicznych, przy jednoczesnym zapoczątkowaniu nowych działań.
Życzymy wszystkim, by ten rok sprzyjał owocnej nauce, nabywaniu nowych umiejętności, nawiązywaniu przyjaźni i przeżywaniu wielu wspaniałych przygód.
Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke

2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018



2017/2018 2017/2018


2017/2018 2017/2018



2017/2018 2017/2018





Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional




Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2007