Strona początkowa  ::   Dziennik elektroniczny  ::   TKS Reda  ::   Erasmus+  ::   Rose  ::   Europe Go Green  ::   Trzy kolory





Kapitał ludzki

Unia Europejska

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Dyrekcja
•  Zamówienia publiczne
•  Informacje dla rodziców
•  Dożywianie
•  Historia
•  Dokumentacja
•  Innowacje
•  Konkursy
•  Spis podręczników
•  Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

•  Rekrutacja
•  Nasz patron
•  O nas
•  Grono pedagogiczne
•  Projekt unijny
•  Wydarzenia
•  Wycieczki
•  Wydarzenia Comenius
•  Erasmus +
•  Biblioteka
•  Logopeda
•  Galerie zdjęć
•  Klasy
•  Absolwenci
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Comenius 2005-2013
•  Pracowania komputerowa
•  Archiwum
•  PZPOW Wejherowo

Język kaszubski

•  Informacje ogólne
•  Organizacja nauki
•  Wycieczki

Logopeda

•  Zadania Logopedy
•  Rozwój mowy dziecka
•  Wady wymowy
•  Galeria

NEWS:

XV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy
więcej >>

Polecamy

Nie pal

Bykom Stop

Spamerom mówimy NIE!

Firefox

Thunderbird

Bezpieczne strony

Dziecko w sieci

Sieciaki.pl

Helpline

Fundacja Dzieci Niczyje

Zagłosuj na nas

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

www.edukator.org.pl



Archiwum: rok szkolny 2006/2007

Biwak chóru szkolnego

W dniach 1 – 3 czerwca 2007 roku odbył się biwak dla osób śpiewających w szkolnym chórze.Miał on na celu integrację grupy, ale nie tylko. Był formą nagrody za dodatkową pracę i reprezentację szkoły. Obozowisko rozbito nad jeziorem Potulskim k/Krzesznej. Na biwak wyjechało dziesięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki muzyki Agnieszki Dzienisz oraz państwa Doroty i Macieja Nowackich.
Chórzyści mogli zobaczyć najdłuższą deskę świata, bunkier partyzantów, dom wybudowany do góry nogami… Były podchody, ogniska i dużo dobrej zabawy, choć pogoda nie była idealna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i na kolejne takie biwaki.

Tekst: Agnieszka Dzienisz
Zdjęcia: różne osoby

Zdjęcia dostępne tutaj >>

"Dzień Dziecka" w szkole podstawowej

W piątek, 1 czerwca, w Zespole Szkół Nr 2 w Redzie miało miejsce kilka atrakcji przygotowanych dla uczniów z okazji "Dnia Dziecka". Tuż po przybyciu do szkoły uczniowie otrzymali lody i mogli wziąć udział w loterii fantowej.
Następnie w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się ostatni etap konkursu na wybór najsympatyczniejszego ucznia i uczennicę szkoły – zostali nimi Dominika Grodzicka z VIa i Krzysztof Rydlewicz z Vc.
16 uczniów wytypowanych z każdej klasy rozwiązywało test pod hasłem „Savoir - vivre na co dzień”. Inni uczniowie wzięli też udział w mini turnieju międzyklasowym, w którym zwyciężyła klasa Va, otrzymując słodką nagrodę. Potem na sali gimnastycznej klasy IV – VI prezentowały przygotowane wcześniej scenki dotyczące zasad właściwego zachowania w najczęściej spotykanych sytuacjach życiowych.
Na zakończenie wszystkich konkurencji przy gromkich brawach publiczności szkolnej wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i samorząd uczniowski.
Następnie odbył się turniej „Matematyka – Historia – Sport”, przygotowany przez: A. Lewińską, B.Stenzel – Wencel, A. Mielewczyk – Haustein, L. Bielickiego, M. Thomas i K. Hajdel. Uczniowie z klas IV – VI zmagali się z różnymi zadaniami: odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki i zadania matematyczne, układali puzzle oraz brali udział w konkurencjach sportowych. Zwyciężyła klasa Va, II miejsce zajęła klasa VIb, a III miejsce wywalczyła klasa IVb. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Tekst: Teresa Dopke

Biblioteczne "Spotkania z książką"

Już trzeci rok biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie kontynuuje akcję „Spotkania z książką”. Dzieci z klas młodszych spotykają się z bibliotekarkami, które czytają im baśnie, bajki i legendy. Podczas tych spotkań uczniowie odpowiadają na pytania związane z czytaną historią i zdobywają punkty za prawidłowe odpowiedzi.
Na koniec roku szkolnego wszystkie punkty zostają podliczone, a zwycięzcy otrzymują tytuł „Najlepszego słuchacza” i zostają nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Do każdej przeczytanej historii dzieci wykonują ilustracje i kolorowanki. Z najładniejszych prac powstaje na korytarzu szkolnym piękna galeria, gdzie można podziwiać uczniowskie talenty.
W ciągu całego roku szkolnego odbyło się 50 „Spotkań z książką”, które sprawiają wiele radości nie tylko dzieciom.

Tekst: Teresa Dopke

Majowe Dni Książki

W związku z Majowymi Dniami Książki biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie przygotowała wystawy o książkach i zaletach czytania. Ponadto dla uczniów klas 1 – 3 przygotowano „Majowy Turniej Czytelniczy”. Każda klasa przychodziła na lekcję biblioteczną, gdzie uczniowie podzieleni na drużyny zmagali się z różnymi zadaniami. Dzieci musiały m.in. wykazać się znajomością lektur, autorów i bohaterów różnych książek. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i inne ciekawe ćwiczenia. Zwycięskie drużyny otrzymały drobne nagrody rzeczowe, a pozostałe dzieci poczęstowano słodyczami.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Hanna Zwierzycka

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Majowy Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 2

W niedzielę 13 maja w Zespole Szkół Nr 2 w Redzie odbył się Majowy Festyn Rodzinny. Na przybyłych gości wśród których znaleźli się m.in. burmistrz miasta Redy - Krzysztof Krzemiński; z – ca burmistrza Redy - Janusz Molak; przewodniczący Rady Miasta - Kazmierz Okrój; proboszcz Parafii Św. Wojciecha w Redzie - Zbigniew Kerlin, czekało wiele atrakcji. Można było np. wysłuchać słowno – muzycznych aranżacji wierszy Juliana Tuwima, obejrzeć tańce regionalne w wykonaniu uczniów klasy „OA” oraz wysłuchać wierszy w języku kaszubskim.
Bardzo podobały się również pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu Darii Witkowicz i Krystiana Chojnowskiego z IIIC gimnazjum, którzy tańczyli m.in. tango, rumbę, sambę i mambo. Ponadto występowały liczne grupy taneczne, np. z „Centrum Tańca Szczepan”, „Intro”, „Astra Best”.
Kilka występów nawiązywało do trwającej właśnie aury wiosennej, która chwilami zsyłała nieco deszczu, np. przedstawienie przygotowane przez dzieci z klasy „OB” „Z wiosną za pan brat”, czy też „Z piosenką i tańcem na majówkę” w wykonaniu uczniów z klas 1A i 1B. Spore zainteresowanie publiczności wzbudziło także przedstawienie dzieci z klasy IIC „Czary Mary” oraz anglojęzyczny spektakl uczniów z klas starszych „Wenus and Ice”. Młodzież gimnazjalna przygotowała natomiast interesujące przedstawienie zatytułowane „Ostatnia szansa”.
Oprócz występów artystycznych goście mogli wziąć także udział w licznych konkurencjach sportowych, np. kręgle, strzelnica, spacer na szczudłach, przejażdżki konne. Odbył się też sędziowany przez dyrektora szkoły, Jana Skrobula, mecz piłki siatkowej między uczniami a rodzicami, który zakończył się wygraną rodziców.
Jedną z festynowych atrakcji był również pokaż sprawności Straży Pożarnej, która gasiła zainscenizowany pożar fiata oraz licytacja tortu z nowym logo szkoły, w której zwyciężył pan Kazimierz Okrój.
Niewątpliwie jednak największym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka z domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców naszych uczniów oraz Wielka Loteria Fantowa, która była możliwa dzięki darom ze strony licznych sponsorów, którym dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania.
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wszyscy uczestnicy festynu bawili się znakomicie.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: różne osoby

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 3

Ostatni tydzień kwietnia upłynął w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie pod znakiem patrona szkoły, którym jest Stefan Żeromski. W tym roku jego organizacją zajęły się panie z biblioteki: Teresa Dopke i Mirosława Wróblewska. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie z klas IV, V, VI pisali test ze znajomości życia i twórczości patrona. Ze wszystkich prac wybrano te z największą liczbą punktów i utworzono z najlepszych uczniów trzy drużyny pięcioosobowe reprezentujące klasy IV, V i VI.
Każda klasa wykonała także dowolną pracę poświęconą Żeromskiemu. Uczniowie pisali wiersze, przygotowywali albumy i dyplomy. Prace te zostały ocenione, a po doliczeniu punktów za testy, wyłoniono zwycięską klasę, którą została VA. Nagrodą dla jej uczniów były pyszne lody.
W czwartek 26 kwietnia na sali gimnastycznej odbył się kolejny etap konkursu. Trzy drużyny zmagały się z różnymi zadaniami dotyczącymi Stefana Żeromskiego. Wśród konkurencji znalazły się m.in. krzyżówka, drzewo genealogiczne rodziny pisarza, puzzle portretowe, pytania o różnym stopniu trudności, kalambury. Największą liczbę punktów i I miejsce zdobyła drużyna z klas V w składzie: Marta Konik, Magda Piaskowska, Michał Kaczmarczyk, Maciej Stanulewicz i Patryk Neumann. II miejsce zajęła drużyna z klas VI, natomiast III miejsce przypadło klasom IV.
Zwycięski zespół oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Grażyna Napieraj

Zdjęcia dostępne tutaj >>

"Pasowanie na czytelnika" w szkolnej bibliotece

W dniach 29 i 30 marca w bibliotece Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” pierwszoklasistów. W tym roku było to 26 uczniów z I a i 28 uczniów z I b.
Dzieci poznały różnice między biblioteką a księgarnią, zapoznały się z regulaminem biblioteki i podstawowymi pojęciami związanymi z jej działalnością.
Pierwszaki wzięły też udział w inscenizacji scenki „Po raz pierwszy wypożyczam książkę z w biblioteki szkolnej”.
Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekali być dobrymi czytelnikami, szanować książki i przestrzegać zasad korzystania z biblioteki szkolnej.
Na zakończenie uroczystości nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Pierwszaki zaś podarowały do biblioteki piękne albumy o papieżu Janie Pawle II.

Tekst: Teresa Dopke

Konkurs Wielkanocny w szkolnej bibliotece

W dniach 26.03 – 2.04 w bibliotece Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie trwał „Konkurs Wielkanocny”. Chętni uczniowie pisemnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące tradycji i zwyczajów wielkanocnych zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich: Szwecji, Hiszpanii oraz na Węgrzech.
Niezbędne informacje uczestnicy konkursu mogli znaleźć na wielkanocnej tablicy informacyjnej przygotowanej przez panie bibliotekarki: Teresę Dopke i Mirosławę Wróblewską.
Maksymalną liczbę punktów w konkursie zdobyli: Joanna Roksz z IV a i Patrycja Lilla z I a gimnazjum oraz Łukasz Hincke i Maciej Paczkowski z II b gimnazjum.
Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie wielkanocne słodycze.

Tekst: Teresa Dopke

Konkurs "Mała zakrętka" w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie

Już drugi rok Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie uczestniczy w zbiórce zakrętek plastikowych. W poprzednim roku szkolnym przez pierwszy semestr zebrano 51104 zakrętek. W tym roku szkolnym byliśmy lepsi, bo w tym samym okresie zebraliśmy 100894 zakrętek.

Najwięcej zakrętek zebrały klasy:
I miejsce - 0 b - 16.458,
II miejsce - 3 b - 12.271,
III miejsce - 1 a - 9.070.

Natomiast w kategorii klas IV-VI najlepsze okazały się klasy:
I miejsce - 5 a - 7.644
II miejsce - 4 a - 6.560
III miejsce - 6 a - 4.292.

Oprócz konkursu klasowego odbywał się również konkurs indywidualny. Oto wyniki:
I miejsce - Paulina Magdziak (4005) kl. O b
II miejsce - Oskar Cyra (2391) kl. 2 c
III miejsce - Michał Szreder (2225) kl. O b

W dniu 21 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie dyplomów i nagród. Składamy serdeczne podziękowania firmie Zakład Oczyszczania Miasta – Adam Płocki z Redy za sponsorowanie nagród. Organizatorkami konkursu były: Katarzyna Kończak, Estera Miotk i Łucja Sadowska.

Tekst: Katarzyna Kończak

Powitanie wiosny w szkole podstawowej

W środę 21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie uroczyście przywitali wiosnę. Na jej cześć odbyły się wiosenne pokazy mody w wersji humorystycznej, do której szczególnie starannie przygotowały się dzieci z klas młodszych.
Spory entuzjazm publiczności wzbudziły także pokazy uczniów klas 5B i 6B. Wśród prezentowanych programów artystycznych szczególnie wyróżniały się klasy 1 – 3. Do kilku z nich akompaniament muzyczny przygotował Wojtek Kanikuła z klasy 1B. Bardzo podobał się także występ klasy 5A, która przedstawiła historię marzanny i wiosenna „Randka w ciemno” w wykonaniu uczniów z 6C. Poza tym były wiersze o wiośnie, piosenki i tańce. Na zakończenie pokazów odbyło się wspólne zdjęcie wszystkich przebierańców, a dzieci z klas młodszych tańczyły do piosenek Majki Jeżowskiej.
Przez cały dzień czynny był wiosenny bufet, w którym można było nabyć pyszne kanapki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony był na Ciapkowo.
Mamy nadzieję, że przywitana w ten sposób wiosna szybko zapanuje w naszej przyrodzie.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: b/d

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Występ zespołu "Czar-dasz"

W piątek 16 marca, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie gościła u siebie zespół muzyczny "Czar-dasz".Około dwudziestoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni grała na różnych instrumentach, tańczyła i śpiewała dla licznie zgromadzonej publiczności szkolnej. Młodzież wykonywała znane przeboje, przy których uczniowie SP3 znakomicie bawili się razem z wykonawcami. Była to godzina wspólnej zabawy, w czasie której zatarła się granica między młodzieżą niepełnosprawną i zdrową.
Na zakończenie występów zespół otrzymał od przedstawicieli samorządu szkolnego dyplomy z podziękowaniem oraz został zaproszony na słodki poczęstunek.

Tekst: Mirosława Wróblewska
Zdjęcia: Grażyna Napieraj

Zdjęcia dostępne tutaj >>

"Książka, którą polecam"

Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Redzie ogłosiła dla swoich czytelników konkurs pod hasłem „Książka, którą polecam”. Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wybierali swoje ulubione książki, do przeczytania których chcieliby zachęcić swoich rówieśników. Wśród nich znalazły się między innymi, takie książki, jak: „Plastusiowy pamiętnik”, „Zwariowane pomysły Doroty”, „Kubuś Puchatek”, „Alicja w krainie czarów”, „Mikołajek”.

Kolejnym etapem zabawy było wykonanie prac plastycznych ilustrujących okładkę książki, którą polecają. Na konkurs wpłynęło 19 rysunków, z których powstała piękna wystawa. Uczniowie klas młodszych przez kilka dni mogli w bibliotece głosować na pracę, która podobała im się najbardziej.
Zwyciężył Jakub Neumann z 2 c, II miejsce zajęła Klaudia Elwart z 2 a, natomiast III miejsce zajęły: Klaudia Sikora z 2 b i Marcelina Wilczewska z 2 b.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Tekst: Teresa Dopke

"Dzień bez przemocy" w Szkole Podstawowej nr 3

W tym roku szkolnym Zespół Szkół nr 2 w Redzie przystąpił do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoła bez Przemocy”. Celem kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach, poprzez zwiększenie świadomości problemu i zmianę postawy wobec przemocy.
Do tej pory w ramach godzin wychowawczych odbywały się zajęcia poświęcone problematyce przemocy, agresji i sposobom rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Grono pedagogiczne wzięło również udział w szkoleniu: „Mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów w szkole”.
W czwartek, 8 marca, w Szkole Podstawowej nr 3 został zorganizowany dzień pod hasłem ”Jesteśmy Przeciw Przemocy”. Ideą tego dnia była integracja społeczności szkolnej wokół tematu agresji i przemocy. Każda klasa przygotowała wystąpienia w formie scenek, najczęściej z życia szkoły i zaprezentowała je na sali gimnastycznej.
Komisji podobało się wiele występów, jednakże ostatecznie przyznano:

I miejsce klasie V a,
II miejsce klasie VI b,
III miejsce klasie VI a.

Nagrodą dla zwycięzców był pyszny tort.

Tekst: Teresa Dopke

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI

W wtorek, 6 marca 2007r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV - VI. Dzieci startowały w dwóch kategoriach: poezji polskiej i poezji śpiewanej.
Komisja w składzie: Mirosława Niewiadomska, Mirosława Wróblewska, Łucja Sadowska, Teresa Dopke, przyznała w konkursie poezji polskiej:

I miejsce: Oliwia Szymoniak z klasy VI B
II miejsce: Marta Konik z klasy VA oraz Agata Szreder z klasy VI B
III miejsce: Aleksandra Strosowska z klasy IV A
Wyróżnienia otrzymała: Magda Pachulska z klasy IVA

W konkursie poezji śpiewanej pierwszego miejsca nie przyznano, zaś kolejne otrzymały:

II miejsce: Aleksandra Kankowska VIC, Klaudia SabiniarzVA
III miejsce: Kinga Misiakiewicz VA
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Tekst: Teresa Dopke

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

W czwartek, 1 marca 2007r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Wzięło w nim udział 15 uczestników.
Komisja w składzie: Teresa Dopke, Ewa Ryś oraz Hanna Zwierzycka wyłoniły następujących kandydatów, którzy zaprezentują swoje wiersze podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego:

I miejsce: Joanna Janiak z klasy III B
II miejsce: Marcelina Wilczewska z klasy II B
III miejsce: Julia Błaszczyk z klasy III A oraz Weronika Stanulewicz z klasy II B.

Wyróżnienia otrzymali: Damian Walczyk z klasy III A, Agnieszka Modzelewska z klasy III A oraz Gracjana Kunikowska z klasy I A.
Wszystkim uczniom którzy brali udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

Tekst: Hanna Zwierzycka

„Herbatka u Babci i Dziadka”

We wtorek, 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie, uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami: Mariolą Szreder i Hanną Zwierzycką, przygotowali dla swoich babć i dziadków program artystyczny zatytułowany „Herbatka u babci i dziadka”.Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Pierwszoklasiści dziękowali swoim babciom i dziadkom oraz składali im najlepsze życzenia.

Szczególnie podobał się wszystkim występ Wojtka Kanikuły z klasy I b, który zagrał na akordeonie m.in. „Sto lat”.

Po udanym występie, nagrodzonym gromkimi brawami, dzieci zaprosiły licznie przybyłych dziadków i babcie na słodki poczęstunek, gdzie wręczyły im piękne, wykonane przez siebie kwiatki i serduszka z życzeniami.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Laureaci XII Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego w Redzie

SZOPKA RODZINNA

I miejsce - Weronika Kreft i Irena Stasiak
II miejsce - Rodzina Boniek
III miejsce - Rodzina Łosiewskich
Nagroda Burmistrza Redy - Patryk Bigus i Radosław Horbik
Wyróżnienie - Rodzina Styn
Wyróżnienie - Rodzina Czarneckich
Wyróżnienie - Rodzina Goliszewskich
Wyróżnienie - Rodzina Neumann
Wyróżnienie Brygidy Śniateckiej - Rodzina Witkowicz


KARTA ŚWIĄTECZNA: przedszkole i zerówka

I miejsce - Piotr Urban - kl. OB SP4
I miejsce - Oliwia Rzepa - Miejskie Przedszkole nr 1
I miejsce - Julia Jachowska- Miejskie Przedszkole nr 2
I miejsce - Agata Książkowska - kl. OB SP4
I miejsce - Łukasz Potrykus- kl. OB SP4
I miejsce - Błażej Jachimek - Miejskie Przedszkole nr 1
I miejsce - Mikołaj Bradtke - OA SP 6
I miejsce - Rafał Grzybowski - OB SP 3


KARTA ŚWIĄTECZNA: klasy I - III

I miejsce - Natalia Nowicka - kl. III b SP4
I miejsce - Bartosz Brejski - kl. II SP 5
II miejsce - Katarzyna Kabata - kl. III a SP3
II miejsce - Marcin Rosenkranz - kl. II SP5
II miejsce - Nikola Węsierska - kl. I b SP 2
III miejsce - Paulina Gniewek - kl.I a SP3
III miejsce - Aleksandra Cichoń - kl. II b SP3
Wyróżnienie - Anna Urban - kl. I a SP4
Wyróżnienie - Dagmara Nowicka - kl. I a SP6
Wyróżnienie - Michał Jurczyński - kl. I a SP4
Wyróżnienie - Zuzanna Pawlik - kl.II SP6
Wyróżnienie Brygidy Śniateckiej - Tomasz Kreft - kl II SP5

KARTA ŚWIĄTECZNA: klasy IV-VI

I miejsce - Marta Konik - kl. V a SP3
I miejsce - Maja Rost - kl. VI SP4
II miejsce - Alicja Kuraś - kl. VI c SP 3
II miejsce - Angelika Kurtysiak - kl VI SP4
III miejsce - Katarzyna Popławska - kl. V SP4
III miejsce - Weronika Krefta - kl. VI c SP3
Wyróżnienie - Małgorzata Nowosielska - kl IV SP4
Wyróżnienie - Magdalena Chybalska - kl. VI SP4
Wyróżnienie - Aleksandra Betcher - kl. V SP4
Wyróżnienie - Mateusz Abraham - kl. VI SP3

KARTA ŚWIĄTECZNA: Gimnazjum

I miejsce - Monika Ruchniewicz - kl. I b Gimnazjum nr 2
II miejsce - Szczepińska Dominika - kl. II a Gimnazjum nr 1
III miejsce - Martyna Bujak - kl. III a Gimnazjum nr 2
Wyróżnienie - Daria Witkowicz - kl. III c Gimnazjum nr 2
Wyróżnienie - Dominika Kreft - kl. III d Gimnazjum nr 2
Wyróżnienie - Marta Karwowska - kl. II a Gimnazjum nr 1
Wyróżnienie - Dawid Kuchnowski - kl. III c Gimnazjum nr 2

Zdjęcia dostępne tutaj >>

XII Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy w Redzie rozstrzygnięty!

Organizatorem był Zespół Szkół nr 2, Parafia Św. Wojciecha i MOKSiR. Konkursowi świątecznemu towarzyszy coroczna zmiana tematyki prac i technik wykonania. W tym roku oprócz szopki rodzinnej odbył się konkurs kart świątecznych.
Szopka rodzinna jest trudnym projektem, wymagającym wysiłku czasem całej rodziny i dlatego jest ich nieco mniej w tym roku.
Najciekawsza szopka Weroniki Kreft i Ireny Stasiak została wykonana z zapałek, ale w dość niekonwencjonalny sposób, gdyż wypalone zapałki posłużyły nie tylko do konstrukcji szopki ale również do wykonania wszystkich postaci.
Rodzina Boniek wykonała szopkę w kształcie ciechocińskiej kapliczki, z rzeźbionymi figurkami z drewna. Trzecia najpiękniejsza szopka rodziny Łosiewskich została wykonana w tradycyjny sposób z drewna, patyków i mchu.
Do niekonwencjonalnych szopek należy praca Patryka Bigusa i Radosława Horbika z wydrążonej dyni z figurkami z warzyw, imbiru i kalafiora, która za nietypowy pomysł otrzymała nagrodę Burmistrza Redy, a także szopka rodziny Witkowicz z zasuszonych liści, pędów roślin i kwiatów hortensji.

Dzieci wykonywały chętniej kartki, wymagające mniejszego nakładu pracy, czego dowodzi ich ilość zgromadzona na wystawie. Pokazano ok. 430 kart we wszystkich kategoriach wiekowych.
Szczególne bogactwo technik i pomysłów można było zaobserwować w kategoriach klas I - III i IV - VI szkoły podstawowej.
Wśród kartek wykonanych przez przedszkolaki i zerówki najbarwniejsze prace wykonali: Piotr Urban z SP nr 4, Oliwia Rzepa z Miejskiego Przedszkola nr 1 i Julia Jachowska z Miejskiego Przedszkola nr 2.
W klasach I - III na szczególne uznanie jury zasłużyli: Natalia Nowicka z SP nr 4, Bartosz Brejski z SP nr 5 oraz Katarzyna Kabata z SP nr 3.
Najciekawsze kartki wykonali uczniowie klas IV - VI. Są to prace wyszywane haftem krzyżykowym, wyklejane z bibułki, tkaniny, malowane farbami witrażowymi, pokrywane brokatami itp. Do najlepszych należą wyszywana karta Marty Konik z SP nr 3 i Mai Rost z SP nr 4. Wśród gimnazjalistów nagrodzono 7 osób w tym Monikę Ruchniewicz z Gimnazjum nr 2 za rozkładaną trójwymiarową kartę z choinką i Dominikę Szczepińską z Gimnazjum nr 1 za kartki w technice collage`u.
Sponsorem nagród finansowych był proboszcz ciechocińskiej parafii Św. Wojciecha ks. Zbigniew Kerlin, a rzeczowych MOKSiR, Jan Lica, Brygida Śniatecka i burmistrz Redy. Po uroczystych jasełkach przygotowanych przez p. Marię Szymoniak, p. Agnieszkę Dzienisz i p. Gabrielę Krzemińską laureatom konkursu wręczono nagrody.

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Biblioteczne atrakcje świąteczne

W grudniu biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Redzie przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji. Jedną z nich był „Konkurs świąteczny”, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o polskich tradycjach świątecznych: opłatku, choince, szopkach itp. W konkursie tym najwięcej odpowiedzi udzielili: Katarzyna Kabata z 3a,Marta Konik z 5a i Wiktor Konik z 2b. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkości i nagrody rzeczowe.
Ponadto panie bibliotekarki: Teresa Dopke i Mirosława Wróblewska, już tradycyjnie zorganizowały dla uczniów klas trzecich konkurs pod hasłem „Święta w Bullerbyn”, którego celem było porównanie polskich i szwedzkich tradycji świątecznych na podstawie książki A. Lindgren „Dzieci w Bullerbyn”.

Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyli jednak uczniowie z klasy 3b szkoły podstawowej.
Również przez cały grudzień dzieci z klas 0 – 3 gościły w bibliotece na czytaniu opowieści gwiazdkowych. Na ich podstawie uczniowie wykonywali prace, z których powstała piękna galeria rysunków świątecznych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia dostępne tutaj >>

Mikołajki w szkolnej bibliotece

W dzień Świętego Mikołaja, 6 grudnia, bibliotekarki z Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie: Teresa Dopke i Mirosława Wróblewska, przygotowały dla swoich czytelników „Konkurs Mikołajkowy”.
Chętni uczestnicy musieli wypożyczyć książkę, a następnie losowali jedno z wielu pytań dotyczących Świętego Mikołaja i tradycji mikołajkowych w Polsce oraz innych krajach europejskich.
Odpowiedzi na pytania można było znaleźć na pięknie przygotowanych w tym celu wystawach. Nagrodą za dobrą odpowiedź był słodki upominek.

Konkurs cieszył się ogromną popularnością i oprócz uczniów z podstawówki i gimnazjum, brali w nim także udział niektórzy nauczyciele.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Andrzejki w klasie Ib

Andrzejki – tego dnia próbujemy dowiedzieć się czegoś o przyszłości. Jedą z najstarszych wróżb jest lanie wosku.
Klasa 1b pragnęła w ten sposób odkryć rąbek tajemnicy, co nas czeka w nadchodzącym roku. Paulinkę i Magdę czeka podróż, Jędrzeja wesołe przygody a Patrycja spotka nową przyjaciółkę.

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Polsko – niemieckie forum w Weimarze

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Redzie, Jan Skrobul wraz z nauczycielką Mariolą Szreder uczestniczyli w III polsko-niemieckim forum młodzieży dla Turyngii. Spotkanie odbywało się w Weimarze w dniach 22-24.11.2006r.
W tym roku tematami przewodnimi spotkania było: zarządzanie projektami służącymi wymianie młodzieży, długofalowe skutki międzynarodowych spotkań młodzieży oraz polski i niemiecki system edukacji.
W forum brał udział pan Hoffman z Kancelarii Stanu Turyngii, pracujący w Europejskim Centrum Informacji, który zapoznał uczestników z obecną sytuacją w stosunkach polsko-niemieckich w rejonie Turyngii.
Mieliśmy okazję przedstawić nasz region, naszą szkołę oraz poznać działające w Turyngii organizacje młodzieżowe. Udało nam się nawiązać kontakty z przedstawicielami szkół niemieckich, które w przyszłości pozwolą na zorganizowanie międzyszkolnej wymiany.

Akcja "Góra grosza"

Samorząd uczniowski klas starszych (opiekun M. Niewiadomska) i młodszych (opiekun M. Szreder) włączył się w ogólnopolską akcję "Góra grosza".

Akcja GÓRA GROSZA poległa na zbiórce w dniach od 16 do 27 października 2006 r. monet w szkołach całej Polski. Pragniemy pomóc w ten sposób dzieciom, które marzą o nowym rodzinnym domu. Pomagamy naszym kolegom i koleżankom!!! W tej akcji nie chodzi o wielki kwoty, ale o to, by uczyćnasze dzieci wrażliwości wobec innych.

Finał akcji odbędzie się w Warszawie 25 listopada 2006 r. Zebraliśmy 189,77 zł, w sumie 3488 monet o różnych nominałach.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, za wsparcie i wrzucane grosiki.

Zdjęcia dostępne tutaj >>

VII Międzyszkolny Przegląd Piosenki Turystycznej

W dniu 18 listopada 2006r odbył się VII Międzyszkolny Przegląd Piosenki Turystycznej dla dzieci klas 0-VI Rumia 2006/2007.

W konkursie brały udział dzieci w następujących grupach wiekowych:
•  klasy 0-I
•  klasy II-III
•  klasy IV-VI

oraz kategoriach:
•  soliści
•  zespoły

Uczestnicy oceniani byli pod względem doboru repertuaru, aranżacji utworu i oczywiście wykonania. Przegląd rozpoczął się wspólnym zaśpiewaniem piosenki Stokrotka. Redzką Szkołę Podstawową nr 3 reprezentował zespół stworzony specjalnie na tą okoliczność: Redzianki. Oto jego skład:
•  Adriana Dopke kl.Va
•  Marta Konik kl.Va
•  Natalia Trendel kl.Va
•  Kinga Misiakiewicz kl.Va
•  Aleksandra Kankowska kl.VIc

Zaśpiewały stary szlagier Bieszczady przy akompaniamencie gitary (opiekunka Agnieszka Dzienisz), marakasów (Ada Dopke) i agogo (Marta Konik), wyśpiewały zaszczytne II MIEJSCE! Dziewczyny wróciły z malutkimi nagrodami, ale bardzo zadowolone.

Zdjęcia dostępne tutaj >>

Z wizytą na poczcie

Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała z Urzędu Pocztowego Gdyni zaproszenie do odwiedzenia poczty znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania. W związku z tym klasa 0 b, wraz z wychowawczynią Marią Szymoniak, postanowiła wybrać się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Redzie. Wycieczka ta miała być podsumowaniem zebranych na zajęciach szkolnych wiadomości o poczcie, jej pracownikach i roli, jaką poczta odgrywa w społeczeństwie.

Dnia 27.10.2006 roku dzieci wybrały się na pocztę, gdzie zostały oprowadzone niemal po wszystkich pomieszczeniach urzędu, mogły zobaczyć jak sortuje się listy oraz jak wyglądają wagi do ważenia paczek i listów. Na poczcie maluchy otrzymały w prezencie baloniki z logo poczty oraz dostały pocztówki ze znaczkami, na których każdy mógł samodzielnie postawić pieczątkę.

Dzieci na pocztę przyniosły list, który zaadresowały do swoich starszych kolegów i koleżanek z klasy III b. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pani Naczelnik własnoręcznie wykonane podziękowanie dla wszystkich pracowników Urzędu Pocztowego w Redzie.

Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zebranych.

Tekst: Maria Szymoniak
Zdjęcia: Maria Szymoniak Zdjęcia z wizyty na poczcie dostępne tutaj >>

Opis konkursu "Szkoła z tradycją"

Wspaniała zabawa edukacyjna w Internecie a do tego można wygrać ciekawe nagrody. Nagroda główna to 1000$

Zaloguj się na stronie Szkoła z tradycją. i zacznij zabawę!
Konkurs Szkoła z Tradycja to przedstawienie tradycji i obyczajów szkolnych, narodowych i regionalnych, pielęgnowanych przez szkoły a zaprezentowanych za pośrednictwem nowoczesnych metod komunikacji. Konkurs odbywa się wyłącznie w środowisku internetowym - na portalu Szkoła z tradycją. - i polega na rywalizacji między poszczególnymi prezentacjami przygotowanymi przez szkoły.

Ze względu na dużą rozpiętość wiekową, szkoły startują w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zbieranie przez szkoły głosów Internautów w dużej mierze pozwali Kapitule Konkursu wyłonić po12-tu finalistów konkursu, w każdej kategorii. Następny krok należy do laureatów I edycji konkursu. To oni ustalą kolejność wytypowanych przez Kapitułę finalistów. Do nich będzie należał decydujący głos, która szkoła otrzyma nagrodę główną 1000$.

Sprawdź nas w portalu: Szkoła z tradycją.

Organizatorem konkursu jest Fundacja SZANSA

80 urodziny Kubusia Puchatka w szkolnej bibliotece

W związku z 80 urodzinami Kubusia Puchatka, przypadającymi w październiku biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Redzie zorganizowała „Puchatkowy Październik”. Uczniowie klas O – 3 przychodzili do biblioteki na czytanie różnych rozdziałów książki A.A. Millne „Kubuś Puchatek”, a następnie wykonywali rysunki do poszczególnych fragmentów książki. Na lekcje te dzieci przynosiły swoje ulubione pluszaki np. Tygryska, Kłapouchego, Prosiaczka, no i oczywiście Kubusia, którego nie mogło zabraknąć. Z najładniejszych prac, których wpłynęło około 200, powstała piękna wystawa pod hasłem „Wszyscy kochamy Kubusia”.

Najlepsze prace zostały ocenione przez komisję w składzie: Teresa Dopke, Izabela Jarzębska – Pawłowska, Hanna Zwierzycka, która przyznała:

I miejsce: Katarzynie Kabata z 3a i Julii Błaszczyk z 3a;
II miejsce: Natalii Łukasik z 3a i Marii Miotke z 3a;
III miejsce: Angelice Hoppe z 2a, Oliwii Nowak z 2a i Alicji Rychert z 3a. Przyznano również 14 wyróżnień.

Ponadto trwał także konkurs czytelniczy, związany z Puchatkiem. Należało wykazać się znajomością przygód mieszkańców Stumilowego Lasu i odpowiedzieć na 12 pytań. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielili: Bartłomiej Szwarc z 2a, Aleksandra Cichoń z 2c i Wiktor Konik z 2b. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali Kubusiowe nagrody.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Hanna Zwierzycka
zdjęcia dostępne tutaj >>

Mój domowy pupil

Dzieci, z klasy 1b, przyniosły do szkoły swoje ulubione zwierzątko pluszowe, narysowane, żywe lub na zdjęciu.
Szymon i Jędzrzej przyszli z suczką Igą, Kamil z chomikiem Perszingiem, Zusia z chomikiem- Niunią, pani z papugami Magda zrobiła książeczkę o śwince morskiej Sindy. zdjęcia dostępne tutaj >>

Pasowanie pierwszaków w redzkiej "Trójce"

16 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” pierwszoklasistów. W tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów z klasy Ia i 27 uczniów z klasy Ib.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu dyrektor szkoły, Jan Skrobul, powitał uczniów, zebranych rodziców i gości oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, dokonane przez dyrektora szkoły. Potem nastąpiła część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie pierwszaków: p. Mariolę Szreder i p. Hannę Zwierzycką. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Były również niespodzianki dla pierwszoklasistów od ich starszych kolegów z klas drugich.

Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich zebranych.

Tekst: Teresa Dopke
Zdjęcia: Katarzyna Kończak Zapraszam do obejrzenia pierwszej części zdjęć z tej uroczystości. Zdjęcia te zrobiła uczennica Paulina Okrój z klasy III d gimnazjum zdjęcia dostępne tutaj >>

Goście w szkole

Szkoła Podstawowa nr 3 gościła, w ramach programu Socrates Comenius, nauczycieli z Litwy, Austrii, Wielkiej Brytanii, Turcji.



Gimnazjum nr 2

•  Rekrutacja
•  Grono pedagogiczne
•  Aktualności
•  Patron szkoły
•  Hymn szkoły
•  Nadanie imienia
•  Comenius w G2
•  Projekty
•  Wymiana językowa
•  Rose
•  Klasy
•  Osiągnięcia
•  Egzamin gimnazjalny
•  Doradztwo zawodowe
•  Sport
•  Plan lekcji
•  Galeria zdjęć
•  Gazetka szkolna
•  Samorząd szkolny
•  Ciekawe linki
•  Archiwum
•  Publikacje nauczycieli

Kalendarz

Kącik komputerowy

•  Przeglądarki internetowe
•  Bezpieczeństwo komputera
•  Bezpieczeństwo w necie
•  Systemy operacyjne

NEWS:

Terminy zebrań i konsultacji z Rodzicami
więcej >>

O nas

Jesteśmy szkołą z klasą!

Jesteśmy szkołą z klasą!

Statystyka strony

Standardy

Strona spełnia dwa ważne standardy:

Valid CSS!

Valid HTML 4.01 Transitional




Opracowanie © Elżbieta Rybarczyk

© 2005-2007